Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
bizim kaynana da gelmek istiyormuş torununu görmeye aman eksik kaldı he 🙄 benimkine gelmesin dersem getirtmez onu napsam bilemedim cümbür cemaat de girmek istemiyorum doktorun yanına
Benimki de detaylıya gelmek istedi, 4 kişi gideceğiz gerçekten çok saçma. Bir sıkıntım yok çok destek oldu maddi manevi ama hiç susmuyor

Anam sende boy var ya ben 160-65'tim fkgk ben zaten dombiliymişim demek
Sen 10 alsan o zaman senin hakkın ☺️ Cok takılma hamilelikten sonra hemen gidiyor diyorlar. Tabi emzirirken sürekli tatlı yemezsen.

Ben ilk 3 ay 8 kilo aldım, sonraki 2 ay hic almadım. Toplam 8 kilo almıs gibiyim. ben nerelere gideyim orangeeeeee🤭 ama hala göbüşüm çok değil. Herkes diyor senin göbeğin demek çok cıkmayacak. Neye göre cıkıyor ki bu göbek

Hanımlar ben de bi şey soracağım kiloyla ilgili. Kilo almıyorum diye takıyodum şimdi de acaba fazla mı alıcam, fazlası ne kadar diye düşünmeye başladım mdkg

65le hamile kaldım, ilk 3 ayda kusma o bu şu 61'e düştüm. Şimdi +1-1.5 civarındayım. Ne kadarı normal ne kadarı artık dur beslenmene dikkat et demek?
Canım maşallah 🥰 bence kiloya takılı kalma önemli olan çocuğun aldığı kilo bende 67 ile hamile kaldım şuan 71.5 kiloyum 🙈🤷🏼

Belki sd da meshur bir doktordur? Doktorun özgecmiş gibi portfolyosu oluyor orda sezeryan sonrası normal doğum yazıyor mı hic?
Yok yazmıyor öyle bir şey arada normal doğumla gelen diye görüyorum ama çok nadir oluyor belkide hastaların tercihidir bilemiyorum benim bir arkadaşım nd savunurken diğer arkadaşım ne uğraşcan sd ol boşver diyor öyle kafada olan insanlar illaki vardır

Kizlar bilgisi olan yokmu ayrintiliya gidenler raporda yaziyor sizinki nerde acaba benim gibi on duvar yerlesimli olan varmi
Plesenta herkesin farklı konumda oluyor. Kiminin on duvarda kiminin arka duvarda kiminin rahim ağzına yakın oluyor Plesenta rahim ağzında olup kapatmadiği sürece de risk durumu olmuyormuş. Senin on duvarda olduğu için bebegin hareketlerini az hissedersin onun haricinde saglik açısından sana da bebeğe de hiçbir etkisi olmaz

Merhaba Aralık anneleri dünden beri kendime gelemiyorum ağlamaktan eşim aynı şekilde dün detaylı ultrasona girdim sol böbreğinde genişleme ve yarım damak yarık dudak varmış bebeğimde çok kötüyüm 7 yıl aradan sonra hamile kaldım ve canım çok yanıyor nasıl yapacağım bilmiyorum beni perantoloji bölümüne gönderdi yarın gideceğim tkarta doktora bana dua edin lütfen çok ihtiyacım var
Merhaba çok üzüldüm inşallah Perinatolag güzel haberler verir çok iyi bir Perinatolag a gitmeni tavsiye ederim ekşi sözlük de filan Perinatolag olarak prof Dr Recep has için yorumlar okudum tavsiye ederim hangi şehirde yaşıyorsun bilmiyorum ama 😞🙏🏼

Sindirim sistemim tamamen durmuş 5. Günüm ekmeği terk ettim domates salatalık peynir yiyorum yeşil elma bol salatalık yiyorum aç geziyorum resmen dubalac içtim kayısı yiyorum doktorum dubalac tan başka ilaç veremiyoruz dedi bana kesin birşey önerebilir misiniz işe yarayan
Lifli gıdalar ye bol bol. Google yaz bir sürü seçenek cıkıyor. Kefir tüket bolbol. Burdan biri bamya iyi geliyor demişti. Mevsimide bol bol yenebilir bebiş içinde cok faydalı. Erik cok iyi geldiğini her uzman söylüyor. Bol bol sıvı tüket kesinlikle. 2 litrenin üzerine çık. Ne kdar fazla içersen o kadar iyi

Sen 10 alsan o zaman senin hakkın ☺️ Cok takılma hamilelikten sonra hemen gidiyor diyorlar. Tabi emzirirken sürekli tatlı yemezsen.

Ben ilk 3 ay 8 kilo aldım, sonraki 2 ay hic almadım. Toplam 8 kilo almıs gibiyim. ben nerelere gideyim orangeeeeee🤭 ama hala göbüşüm çok değil. Herkes diyor senin göbeğin demek çok cıkmayacak. Neye göre cıkıyor ki bu göbek
İç karna göre diyolar bilmiyorum hiçç.

Tatlı ve benim yememem... Mümkün mü...

Plesenta herkesin farklı konumda oluyor. Kiminin on duvarda kiminin arka duvarda kiminin rahim ağzına yakın oluyor Plesenta rahim ağzında olup kapatmadiği sürece de risk durumu olmuyormuş. Senin on duvarda olduğu için bebegin hareketlerini az hissedersin onun haricinde saglik açısından sana da bebeğe de hiçbir etkisi olmaz
Ya gercekden mi cok tskr ederim cok sagol zarari olmasinda varsin az hissedeyim o sorun degil arasdirdim on duvarda olunca ileri haftalarda erken dogum riski kanama felan olabiliyor yaziyodu kafam karisdi iyice cok merak ettim oyuzden 🙏

Arada benim sağ kasığıma oluyor dediğin ağrı ama ani hemen geçiyor aslında ağrı da değil sızlama gibi oluyor bende büyümeye bağlıyorum çünkü bir aydır var bu geçenlerde evet biri yazmıştı su gibi akıntısı olduğunu doktoruna sormuştu doktoru hemen gel demişti sanırım bebeğin suyu ihtimaline karşı ama normal akıntısı çıkmıştı sende bence doktoruna sor o ne diyecek akıntıya
Yani baskı hissi var ve ağrıyor çok yorunca kendiö
Kızlar dolap ve şifonyeri geldi bebişin odamız küçük çok dolu olacak galiba beşikte Pierre Cardin sallanır büyüyen beşik aldık yatagı babymaalden kerence aldık kanz lar çok pahaliydı 😏
canık çok güzel bende bunu almayı düşünüyorum bbutikten mi aldın

Yok yazmıyor öyle bir şey arada normal doğumla gelen diye görüyorum ama çok nadir oluyor belkide hastaların tercihidir bilemiyorum benim bir arkadaşım nd savunurken diğer arkadaşım ne uğraşcan sd ol boşver diyor öyle kafada olan insanlar illaki vardır
Var var, benim bir arkadasım aynen şu cümleyi kurdu. Alt takımı neden bozayım hayatta nd olmam 😳😳😳😯😯😯 ben şok alt takım mı bozuluyormuş dedim. Gebe okulunda işte nd sonrası vajina 6 ayda eski haline dönsede eskisi gibi olmayacaklarını biraz boşluk kalacaklarını söylediklernde aydınlandım oha diye. Böyle düşünenlerde var. Sancıdan cok korkanlar var. Nd kolay birşey değil ki. Bence cok mucizevi birşey 😍😍😍 ve en saglıklısı. İnşallah hepimize normal dogum nasip olur🙏🏻🤍
Sezeryanı doğum diye gecmiyor tıp literatüründe ağır karın ameliyatı diye geçiyor😐

Yani ne demek acaba ben anlamiyorum pekde benimkinde plasenta on duvar yerleşimli yazmis doktor netde bakdim ama korkdum anliyamadimda
Hiç bir bilgim yok ama sorun olsaydı sana söylerdi heralde bence netteki her şey doğru değildir belki o başka bir şeydir seninki başkadır

X