Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Kim söylüyor anam
Fotoları eklemeye calıstım ama eklemedi maalesef bugun böyle birşey var ya bazen kabul etmiyor yüklemiyor. Yumak vardı onuda eklememiş
Doktoruma güvenim aşırı. Ama özel hastanelere gram güvenim yok. Özel okullarada öyle. Birazda işin icinde olup dönenleri bilmekle alakalı. %90 doktor maalesef böyle değil ticari kaygı güdüyorlar. Özelde azınlıkta kalıyor böyle işini ehli ile yapn doktorlar. Yok mu var ama çok azlar. Sen insaflı bi doktora denk gelmişsin.

Bilmiyorum da o zamanda temmuz anneleri grubumuz vardı mesela normal doğum yapanlar da çok oldu. Gününden önce suyu gelenler açılması ilerlemeyenler mecbur sezeryana döndü m hatta benim hatırladığım kadarıyla normal doğum 2750di sezeryana dönünce benden 2250 aldılar. O dönem mi normal doğuma teşvik biseyleri vardı artık bilemiyorum. Yani bebek ters duruyorsa duzelmiyosa veya çatı darlığı olup normale de uygun değilsen mecbur sezeryan olmak zorunda kaliyosun..ama normal yapmak isteyen ve şartları da uygun olan hastalarının kararına saygı duyulması gerekiyor tabiki

Hangi duurumlarda sezeryab oldugunu biliyorum. Normal dogum esnasında bebek rotasyonunu yapamazsada aniden sezeryana girebiliyorsun. Herşeyin farkında ve bilincindeyim. Benim anlatmak istediğim zorunlu sezeryan değil, keyfi sezeryan maalesef

Şuanda özellerde nd ücretinin %50 fazlası sezeryan ücreti olarak alınıyor.

Ben o kadar cok bi sorun yokkken varmıs gibi sezeryana alınmak isteyen duydum ve kk da okudum ki özel hastaneler güvenim kalmadı.
Devlet bana dese durumun nd elverişli değil sezeryana alacagız hayhay derim. Ama özel dediğinde kafamda bi soru işareti olur, devlete gider sorarım

Yakın zamanda çevremde çok fazla olumsuz gebelik süreçleri, doğumlar akabinde neredeyse tüm çevremin bebekleri küvezde kaldı hepsi test yaptırdı kimisine baştan beri aldır aldır dendi çok sağliklı bebekler oldu kimisi hiç sorun yokken doğum sonrası ameliyatlara alındı oyüzden benim de moralim çok bozuluyor ister istemez etkileniyorum. Genetik tarama da sorun yokken ilk haftadan genetik diye teşhislerde konuluyor açıkcası burda doktorlar bile kendi içinde çelişki yaşıyor sağlık çalışanı bir çok yakınım ki biri kadın hastalıkları doktoru kendine bile yaptırmadı hep acaba mı oluyorum. Aşılar için bile hemşireler ebeler neler diyor kime güvenicez ki böyle yaparlarsa

Doktor hersey normal dedi ense kalinlgi burun kemigi . Ense kalinligi 3.35 yaziyor ama internette 3 un altinda olmasi beklenir diyor anlamadim .

Sağlıklı şekilde ilerleyen normal doğuma da uygun anne normal doğum istyosa da o doktora o kadar muayeneye gidiyosun her ay her ay o konuda anlayışlı olması gerekir bence. Yok ben seni sezeryan yaparım yoksa başka hastaneye git der gibi de olursa kendi bilir. Normal doğuracak doktor da çok zaten doktor bebeği alıp gidiyor yukarda görüşürüz diyor. Kesme dikme olayına bile girmiyor. Rahatliklari bu yüzden. Ama benim oğlumda ki doktorum gerçekten normal doğum için çok idrarda etti lotus doğum falan da yaptiriyodu o. Normal doğumu daha faydalı görüyordu anne bebek için. Siz de iyi bı doktora denk gelirsiniiz de gönlünüzden geçirdiğiniz gibi olur inşallah

Doktor hersey normal dedi ense kalinlgi burun kemigi . Ense kalinligi 3.35 yaziyor ama internette 3 un altinda olmasi beklenir diyor anlamadim .
Hangi haftalarda 3 altı olması lazımmış acaba hafta hafta ölçümler değişiyor olabilir mi. Bı sorun görmüş olsaydı bu konuda bişey derdi mutlaka

Gebeliğin 18. Haftasından sonra ortalama 3.25 +- 0.68 çıkmış yapılan araştırmada. 3ün altı bence şu ikili test döneminde olması gereken değerdir

Çok teşekkür ederim aydınlandım.
Suda doğum bilemedim, doktorum önerirse olabilir ama ben herkes gibi dümdüz doğurmak istiyorum tek bildiğim komplikasyon vs olmadığı sürece asla sezaryen istemediğim. Umarım öyle olur.

Gebelikte tarama testleri için bunları söylüyorsanız size kötü olaylar denk gelmiş o nedenle etkilenmiş olabilirsiniz dediğiniz gibi. Fakat birçok bebek bir sürü anomaliyle doğup birkaç gün sonra vefat etmek yerine anne karnında acısız bir şekilde alınıyor, anne babalar için çok büyük bir üzüntü tabi ama doğduktan sonra kaybetmektense daha az yıkıcıdır nispeten. Zaten testler size yapılırken form imzalayıp kesin sonuç vermediği konusunda bilgilendiriliyorsunuz. Kimse ikili testte/fetal dna testinde çok yüksek risk var hemen almamız gerekiyor demiyor zaten, yüksek risk çıktıktan sonra ammiyosentez en güvenilir sonucu veriyor oradan anlaşılıyor.
Gebelikte şeker yüklemesini muazzam beslenmeyen her kadının yaptırması gerektiğini düşünüyorum, aksi bana bilimi reddetmek tamamen duygusal bakmak gibi geliyor. Bu da bana hem yanlış hem mantıksız geliyor. İçtiğiniz bir tane içecek, neden bu kadar abartılıyor bunu anlamıyorum. Obezite, diyabet, kalp hastalığı hepsinde millet olarak ilk sıralardayız sokakta ideal kiloda insan bulmak bile zor. Sigara içip, şeker tüketip şeker yüklemesine karşı gelmek bu milletin bitmek bilmeyen sabit fikirliliği ve bilime olan mesafesinden gibi geliyor bana.
Aşılar konusunda hepimizin kafası karışık tabi, özellikle covid aşılarından sonra ama bu aşılar çok uzun zamandır yapıldığı için doktorum yaptır derse yaptıracağım ben. Gerek yok derse ben de yaptırmam.

%100 katılıyorum size. Özeldeki neredeyse her doktor durup dururken sezaryene ikna etmek istiyor beni, ben bir de tüp bebekle gebe kaldım düşünün. Yaşım büyük olsa sıkıntılı bir süreç yaşasam neyse ama 28 yaşında sebepsiz infertilite tanısı aldım, neden sezaryen olsun ki daha hiçbir şey belli değilken. Şeytan diyor git Zeynep Kamil’e doğur, sadece kalabalığı gözüm yemiyor

Bu değerler ikili tarama değerleri şu an bebekler büyüdü. Kaan kocatepeden dinlemiştim 18-23 haftalar arasında 6 ya kadar normal kabul ediliyormuş. Sende bendensin detaylı temiz dedi doktor eve gelip kendime dert üretmiştim kol kemiği niye hafasıyla uyumlu değil diye doktor hersey yolunda demesine rağmen 2 gün araştırdım normalmis bu hafta için normal kabul edilen değerde hiç canını sıkma

Bende iki gün neredeyse hiç hissetmedim geçenlerde oynuyordu çok az yani bende korkmuştum şu aralar mesela hiç durmuyor değişiyor yani hareket durumu, ve kendimi çok hızlı yatağa atıyorum kendimi unutup merdivenden hızlıca inip çıkıyorum yani öyle çabucak kapıdan zarar görmez diye düşünüyorum

Attı attı lila seninki de benzerdir herjalde
aynen benziyor.
Anlayışlı olmasını geçtim anne bebek saglıgı icinde bunu ön planda tutması gerekir bi engel yoksa. Ama bunu hice sayanlar var. Gebe okulunda rastgele tanıstıgım kız bile yakınını basına geleni anlattı. Dedi özele gidiyordu dogum sancısı basladı özele gitti kordpn dolandı sezeryana alcaz demişler o da aradtıran biri oldugu icin devlete gitmiş kordonun dolanmadıgonı öğrenmiş. Bunu yapan o ksdar cok doktor var ki. Hem anneyi korkutup panik yaptırmak hemde süreci fArklı yöne yönlwndirmek hic etik değil. Ben bu olaylardanda kadınlar kulubunde cok okudum. Hatta gebe okuluna gittiğimde ebeyede sordum siz bu işin icindesiniz saglıkta boyle olaylar dönüyormus sizinde kulagınıza geliyordur. Bunların gerceklik payı var mı dogru mu dedim. O da dedi maalesef dogru dedi. O yüzden süreci anneninde yönetmesi gerektiğini dikkatli olması gerektiğini söyledi.

Kizlar bise sorcam size rapor incelerken fark ettim plasenta on duvar yerleşimli yazmis doktor sizin nasil arka duvar mi on duvar olanda varmi bu bi sorun mu

Ya oluyor bu tür hikayeler malesef insanın mesleğine saygısı ve vicdanına kalmış artık. Devlette insanın gözünü su yönden korkutuyor en azından ben kendi şahit olduğum şey. İlk başta devlete gitmiştim 5 sene önce falan. Önlük giymiş kadınlar sandalyede oturmuş bekliyor. Doğumu sandalyede oturarak bekletmek de ne bileyim çok eski bı devlet Hastanesiydi ama ordaki doktorlar daha iyi demisleri gördüğüm örnek de buydu. Hamileliğin sonlarına doğru da kendimi bı kötü hissettim bebeğin hareketini gün içinde hissedemedim korktum eşime acile gidelim bı dedim. Araştırma Hastanesi'ne gittim beni apar topar bı odaya soktular nst bağlama alttan muayene etme falan şikayetin ne olduğunu tam öğrenmeden. Çok fazla asistan oluyor oralarda da. Sonra bana çıkıp bebeğin kafasinin büyük olduğunu sana söylediler mi falan bişey dedi ortada bişey yokken bı sürü panik. Bende devlette ebelerden falan yapılan müdahalelere pek iyi duymadım işte özel tercihlerinden biri de bu oluyor insanlarin maleseff

Valla banada şeytan diyor gidip şehir hastesinde doğur. Eşimi refekatçi almadıkları icin vazgeciyorum. Ebeler beni o kadar çok sevdi ki burda dogum yapmayı düşünürsen ilk gün ben senin refekatçin olacagım dedi. Eğer sürecin uzarsa burdaki arkadaslarla dönüşümlü kalırız sana yardımcı oluruz için rahat olsun dediler beni ağlattılar gebe okulunun son günü.

Normal dogumla özeldeki cogu doktor ugrasmak istemiyor. Gece gelmek ya da tatiline denk gelmesi ya da uzun saatlerce ugrasmak istemiyor işte. Senide müşteri olarak gördükleri için kacırmakta istemiyor. Sezeryana ikna etmekle kacırmak istemeyenlerde son anda işte olmayan birşey varmıs gibi panik yaratıp seni sezeryana almaya calısıyor bu en korkuncu zaten. Ama ben bunların farkında oldugumu doktoruma aktaracagım, sezeryan derse devlete gideceğim birde ordan teyit alacagım. Zaten gebelik okulunda sordum. Sezeryan formunu imzalamadan seni sezeryana alamazlar dedi. Bütün prosedürü de öğrendim

Bu arada benim 2 tane dogal yollardan gebeliğim oldu. İkincisinde kürtaj olmak zorunda kaldım. Bebeğin kromozom testleri eşimin benim testlerim temiz cıktı hepsi. Kürtajdan sonra 1bucuk yıl adetim düzelmeyince üniversitenin interfelite bölümünde tekrar sıfırdan herşeyi arastırdılar bana genetik testler eşime ürolojiden testler. Yine herşey temiz cıktı. Bizide tüp bebeğe yönlendirdiler biliyormusun. Bende doktora dedim ben bu yüzden gelmedim ki adetim neden boyle sebebini öğrenmek icin geldim siz sebeb sunamadınız simdi tüp bebek diyorsunuz ben suan evet diyemem buna dedim. 2 düşüğümün sebebini de biliyorum tamemen üzüntü stres dedim. Doktor tüp bebek dedi. Yaptırmadık. 1 ay sonra ben hamile kaldıgımı öğrendim. Tüp bebek icin aradılar üniversiteden dedim ben hamileyim zaten. Nasıl oldu dediler yani maalesef işte cok farklı seyler var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…