Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Şimdiye kadar burda hiç konuşulmayan bir konuya parmak basayım mı? 😳
Şimdi birden bire aklıma geldi 🥹 önceden araştırmıştım ben bu konuyu. Bizim burdada suda doğum yaptıran hastaneler var. Hicbiriyle şimdiye kadar görüşmedim. Bilgi almadım.

Suda doğum yapmayı düşünen var mı aramızda?
Ben bunu çok istiyorum aslında çocuğun doğumu için en ideali buymuş sigortam karşılamayacagi için hayaller de kalıyor maalesef 🙈🤷🏼🥰

Ben bunu çok istiyorum aslında çocuğun doğumu için en ideali buymuş sigortam karşılamayacagi için hayaller de kalıyor maalesef 🙈🤷🏼🥰
Hadi ya sigorta karsılamıyor mu?😯
Hangi sigorta? Anadolu filan mı? O cok yaygın.
E o zaman sigorta yaptırmakta hic mantıklı değil baya kısıtlıyor her anlamda durumunu.
Cunku en az 1 ay bekleme süresi diyor e hamile kaldıgında genelde yenileme süresi geliyor. 2 yıl sigorta ödemiş oluyorsun. 2 yıl ödediğini altına ya da baska şeye yatırsan o enflasyonla tl de erimediği için belki yine aynı paralara gelecek belkide daha uyguna.

L Lila2455 suda dogum cok pahalı dedi merak ettim fiyat farkı nedir diye. Bugun telefonla aradım bilgide vermediler. Yüzyüze fiyat bilgisi verebiliyoruz dedi.

Hanımlar ben de bi şey soracağım kiloyla ilgili. Kilo almıyorum diye takıyodum şimdi de acaba fazla mı alıcam, fazlası ne kadar diye düşünmeye başladım mdkg

65le hamile kaldım, ilk 3 ayda kusma o bu şu 61'e düştüm. Şimdi +1-1.5 civarındayım. Ne kadarı normal ne kadarı artık dur beslenmene dikkat et demek?
Canım 70 kg ile hamile kaldım boyum 1.75 şuan 81 kiloyum sen düşün halimi asdgdf

Merhaba Aralık anneleri dünden beri kendime gelemiyorum ağlamaktan eşim aynı şekilde dün detaylı ultrasona girdim sol böbreğinde genişleme ve yarım damak yarık dudak varmış bebeğimde çok kötüyüm 7 yıl aradan sonra hamile kaldım ve canım çok yanıyor nasıl yapacağım bilmiyorum beni perantoloji bölümüne gönderdi yarın gideceğim tkarta doktora bana dua edin lütfen çok ihtiyacım var
Geçmiş olsun. Arkadaşım yarık dudak ameliyatını geçen sene oldu 35 yaşında konservatuvar öğrencisi hayatında hiç de olumsuz sonuçlar doğurmadı. Umarım güzel haberler alırsınız siz de🙏🏻🙏🏻

Gebelikte tarama testleri için bunları söylüyorsanız size kötü olaylar denk gelmiş o nedenle etkilenmiş olabilirsiniz dediğiniz gibi. Fakat birçok bebek bir sürü anomaliyle doğup birkaç gün sonra vefat etmek yerine anne karnında acısız bir şekilde alınıyor, anne babalar için çok büyük bir üzüntü tabi ama doğduktan sonra kaybetmektense daha az yıkıcıdır nispeten. Zaten testler size yapılırken form imzalayıp kesin sonuç vermediği konusunda bilgilendiriliyorsunuz. Kimse ikili testte/fetal dna testinde çok yüksek risk var hemen almamız gerekiyor demiyor zaten, yüksek risk çıktıktan sonra ammiyosentez en güvenilir sonucu veriyor oradan anlaşılıyor.
Gebelikte şeker yüklemesini muazzam beslenmeyen her kadının yaptırması gerektiğini düşünüyorum, aksi bana bilimi reddetmek tamamen duygusal bakmak gibi geliyor. Bu da bana hem yanlış hem mantıksız geliyor. İçtiğiniz bir tane içecek, neden bu kadar abartılıyor bunu anlamıyorum. Obezite, diyabet, kalp hastalığı hepsinde millet olarak ilk sıralardayız sokakta ideal kiloda insan bulmak bile zor. Sigara içip, şeker tüketip şeker yüklemesine karşı gelmek bu milletin bitmek bilmeyen sabit fikirliliği ve bilime olan mesafesinden gibi geliyor bana.
Aşılar konusunda hepimizin kafası karışık tabi, özellikle covid aşılarından sonra ama bu aşılar çok uzun zamandır yapıldığı için doktorum yaptır derse yaptıracağım ben. Gerek yok derse ben de yaptırmam.
Tüm yorumlarına katılıyorum ve saygı duyuyorum 🙏 maalesef duygusal bakıyorum düşük riskim vardı ve haftalarca iğne vuruldum çok zor geçti ilk aylarım o korku kaldı üstümde 43 kiloydum bedenen de zayıftım üstüne olumsuzluklar olunca işte biraz kafam karıştı 🙏

Eşime anlatıyorum burda konuşulanları genelde.
Bugunun konusuda buydu filan...
suda dogumu merak ettim sordum dedim. O zaman bu merak değil istek dedi. Dedim doktorumun yaptırdıgını bile bilmiyorum belki yaptırmıyor dedim. Eşimde dedi normal dogum en iyisi bosver farklı şeylerin neden cıkarıldıgını biliyoruz dedi , Dedim neden 😂 normal dpgum 30 binse suda cıkarıyorsun diye 60-80bin diyecekler maksat belli işte dedi😂😂😂 dedim öyle miymiş fiyatlar. Bilmiyorum fiyatları ama maksat belli işte dedi😂😂😂😂beni güldürdü.
Haklda bir yandan 🤭

Hadi ya sigorta karsılamıyor mu?😯
Hangi sigorta? Anadolu filan mı? O cok yaygın.
E o zaman sigorta yaptırmakta hic mantıklı değil baya kısıtlıyor her anlamda durumunu.
Cunku en az 1 ay bekleme süresi diyor e hamile kaldıgında genelde yenileme süresi geliyor. 2 yıl sigorta ödemiş oluyorsun. 2 yıl ödediğini altına ya da baska şeye yatırsan o enflasyonla tl de erimediği için belki yine aynı paralara gelecek belkide daha uyguna.

L Lila2455 suda dogum cok pahalı dedi merak ettim fiyat farkı nedir diye. Bugun telefonla aradım bilgide vermediler. Yüzyüze fiyat bilgisi verebiliyoruz dedi.
Benim özel sigortam iş yeri yaptığı için bankaciyim kendim özel yaptırmadım ama aslında sormadım kizz merak ettim sorayım ama sanmam özele kaçar sanki 🥰

Konuşulanları okuyunca servikal uzunluk 48 mm çıkmış ama plesanta previa yazılmış sanırım rahim uzunluğu ile plesantanın aşağıda olmasının ilgisi yok mu acaba?
IMG_6574.jpeg

Ya oluyor bu tür hikayeler malesef insanın mesleğine saygısı ve vicdanına kalmış artık. Devlette insanın gözünü su yönden korkutuyor en azından ben kendi şahit olduğum şey. İlk başta devlete gitmiştim 5 sene önce falan. Önlük giymiş kadınlar sandalyede oturmuş bekliyor. Doğumu sandalyede oturarak bekletmek de ne bileyim çok eski bı devlet Hastanesiydi ama ordaki doktorlar daha iyi demisleri gördüğüm örnek de buydu. Hamileliğin sonlarına doğru da kendimi bı kötü hissettim bebeğin hareketini gün içinde hissedemedim korktum eşime acile gidelim bı dedim. Araştırma Hastanesi'ne gittim beni apar topar bı odaya soktular nst bağlama alttan muayene etme falan şikayetin ne olduğunu tam öğrenmeden. Çok fazla asistan oluyor oralarda da. Sonra bana çıkıp bebeğin kafasinin büyük olduğunu sana söylediler mi falan bişey dedi ortada bişey yokken bı sürü panik. Bende devlette ebelerden falan yapılan müdahalelere pek iyi duymadım işte özel tercihlerinden biri de bu oluyor insanlarin maleseff
Özelde ebeler toy, doktorlar tecrübeli oluyor. O yüzden özelde doktorlara yük düşüyor. Devlettede doktor olarak asistan gelebiliyor doktorlar toy oluyor biraz, ebeler tecrübeli. Devletttede bütün işi ebeler götürüyor. Devlette ameliyatına 2 şer tane girmek zorunda. Ebe 2 tane hemşire 2 tane vs o yüzden kalablık gibi gözüküyorlar hele birde asistanlar gelirse cümbüş yeri ortalık.
Şehir hastanesindeki ebeler kadın dogum hastanesi vardı ordan rotasyonla geldiler en azı 16 yıllık tecrübesi var. Ve onlarda kadın dogum hastanesindeki eski şartları anlatıyorlar duş perdesiyle ayrılıyordu herkes yanyana dpgum yapıyordu. Cok kptuydu eski şartlar diyorlar ebelerde bunu anlatıyor. Ama artık özel dogumhaneler var. Cihazlar cok gelişmiş vs. Yani ben daha ilginç birşey soyleyeyim arkadasım burda özel bir hastaneye gidiyordu. Annesini kaybetti o zaman hamileymiş. O cocugu düşürdü. 1 ay sonra yine hamile oldugunu öğrendi. Özele gitti 3 ay. Bayılmaları ve kanamaları oluyordu. Özeldeki doktoru biz sana yetemeyiz diyip burdaki sehir hastanesine yönlendirdi onu. Şehir hastanesinde dogurdu cokta memnun kaldı.
Bende özelde yapacagım dogumu. Ama keske kosullarını birazcık daha iyileştirseler benim istediğim standartlarda olsaydı bende şehir hastanesinde düşünmeden olurdum. Ordaki tüm ebeleri tanıyorum. Hastaneyi gezdim cihazları gördüm eee orda doguranların memnuniyetlerini biliyorum. Özel hastanelerden daha iyi kosulları. Çokta yeni acıldı 1 yıl filan oldu. Bence yeni olmasının cokta etkisi var. Herşeye cok dikkat ediyorlar. Ayda 1 hastane denetleme geciriyormus.

Sindirim sistemim tamamen durmuş 5. Günüm ekmeği terk ettim domates salatalık peynir yiyorum yeşil elma bol salatalık yiyorum aç geziyorum resmen dubalac içtim kayısı yiyorum doktorum dubalac tan başka ilaç veremiyoruz dedi bana kesin birşey önerebilir misiniz işe yarayan

Merhaba Aralık anneleri dünden beri kendime gelemiyorum ağlamaktan eşim aynı şekilde dün detaylı ultrasona girdim sol böbreğinde genişleme ve yarım damak yarık dudak varmış bebeğimde çok kötüyüm 7 yıl aradan sonra hamile kaldım ve canım çok yanıyor nasıl yapacağım bilmiyorum beni perantoloji bölümüne gönderdi yarın gideceğim tkarta doktora bana dua edin lütfen çok ihtiyacım var
BANA da beyninde kist var ama geçer demişti, geçmişti dudak için birşey diyemem ama böbrekte genişleme düzelen birşey mi sormadınız mı bildiğim böbrekte genişlik bağırsakta parlaklık kalpte parlaklık vs gözükebiliyor sonra kalmıyor gidiyor bu şeyler

X