Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Ben de öyle düşünüyorum türk doktorlarında işine geliyor bu durum bence iki kesik atıyorlar risksiz bebeği alıp dikiyorlar bitti bu kadar diğerinde çok uzun süren oluyor ya gidip gelip sürekli kontrol etmek bebek gelirken ters bir hareket yapsa bebeğin uzvuna zarar verme gibi faktörleri risk sayıyorlar ben burda tıp fakültesinde doğurmayı planlıyorum ordaki daha önce aşılama için gittiğim prof vardı muhtemelen ona doğurtururum sadece doktor parasını ödüyorsun orda bir tanıdık normal doğum yaptı çok memnundu birde özel oda tutma olanağı var taş çatlasa 10 bin yada 15 bin gibi bir ücreti çıkıyor burdaki medicalpark temmuzdan önceki fiyatı 30 bindi şimdi kaç olmuştur kim bilir benim doktorunda hikayeleri hep sezaryen doğumla dolu arada yapıyor normal
Hangisinin sd ile dolu ünide prof olanın mı ?

Benim doktor sezeryana alacağım seni desin güle güle doktorcuğum derim 🤭 bunu ona da yansıtacağım. Kk de cok okudum nd yapacakken sezeryan olman gerek kordpn dolandı diyip endişe yaptırmışlar, başka hastaneye bi gidiyo kordon dolanmamıs nd başlamış ve herşey yolunda. Bu arada kk de okudum burda oluyor mudur diye kafamda soru işaretleri dönüyprdu gebelik okuluna gelen bi kızın arkadasının yakın zamanda başına gelmiş aynısı. Ben bu yüzden ayrı bi emin olamıyorum. Sezeryan dese gercekten sezeryan olduguna nasıl inanıp gübeneceğim bilmiyprum.
Özellerde ticarethane gözüyle baktıkları icin ugrasmadan keyfi sezeryanla 15 dk da bebeği alıp daha fazla para almanın peşinde. Kimse annenin ya da bebeğin sağlıgını ön planda tutmuyor.
Eltimde de muayene yapalım derken suyunu patlatmışlar, muayeneye diye gidip sezaryen doğuma girmişti. Vücut da zaten henüz hazır olmadığı için postpartum depresyonu sonuna kadar yaşadı çok üzülmüştüm. Ki muayene sırasında su patlatmak nedir hiç iyi niyetli gelmemişti
Çok çok geçmiş olsun bebeğim. Bebiş için mecbur enfeksiyon gerçekten riskli hatta bende kullanmıştım ilk zamanlar sen demiştin bana enfeksiyon daha riskli diye🙏çabucak geçer inşallah
Ben hep birilerine bi şey derim ama kendim asla uygulamam msmfmg aldım ilacı 🥹

Burda süpermarketçinin eşi 6 ay önce üniversitede prof'e doğurdu. 5bin ödediler. Bizim oturduğumuz semt baya elit villa bölgesindeyiz. Oturanların hepsi doktor savcı hakim üst düzey kişiler hep. Üniversitedede çok fazla doktor burda oturuyor. Kendiside 7/24 markette oldugu icin markete gelenlerin hepsini tanıyordu. Kendisi anlattı; Ameliyata girerken bütün bizim burda oturan prof ve drlar yanımdaydı ameliyatıma özel olarak geldiler ilgilendiler hep o yüzden cok rahat gecti dedi. O da cok memnun kaldı. Ama cok ypgun ilgi gördü onunda etkisi olabilir. Sadece temizlik konusundan biraz şikayet etti, üniversite hastaneside eskidi artık bizim burda onunda etkisi var. Şehir hastanesi yeni acıldı o suan buranın en temizi.
Bizim burda şehir hastanesi açılsaydı kesinlikte şehir hastanesinde doğururumda gerçekten çok temiz oluyor yani ben ankaradakine gittim babam orda bir ay fizik tedavi görmüştü resmen özel hastane gibiydi o kadar konforlu o kadar temiz bizim burdaki seneye açılcakmış ama yetişmiyor bana😅 fakülte de temizlik konusunda hiç şikayet duymadım ben, aşılama yaptırmıştım orda o zaman gayet temiz gelmişti bilmiyorum tabi😏

Ay benim eşimin annesi de bazen sinirimi bozuyor genel anlamda bir sorunumuz yok herkes kendi halinde cimriler baya düğün sürecinde de birçok şeyi kendimiz hallettik her şeyde cimriler eve yapılan alışverişte bile. Annesi birkaç kez şey dedi bakabilceniz mi ya uyuyakalırsanız falan sinirim bozuldu hftasonuda kalmaya gitmiştik yine dedi bende ya dedim gerizekalı mıyız biz siz nasıl baktıysanız bende bakarım size veriyim de bakın falan dedim sonra daha yumuşak aklım kalıyor bakarsın falan flan dedi bende güldüm geçtm uzatmadım. Görümcem de 31 yaşında 4 tane çocuğu var kaçarak 18 yaşında evlenmiş saldım çayıra mevlm kayıra 7 yaşındaki çocuğu karanlıkta tek başıma parka gönderen biri. Çocukların elinde sürekli telefon. Böyle böyle baktım sanıyorlar bide. Ay çok severiz ederiz deyip durdukça sinirlerim bozuluyor. Ki genelde yapıcı samimi biriyimdir.bebek doğunca da kendi annem ve eşimin annesi kalır biraz sanıyorum o süreçte inşallah saçma bir şey demez. Çok kaynanalık yapmasına fırsat vermem o da yapamaz bence eşimde böyle konularda hep benim yanımda olacağına inandığım bir karakterde hiçbir tartışma durumu falanda yaşamadık bugüne kadar ama endişe ediyorum yinede o süreçte canımın sıkılmasını istemiyorum. Cimriliklerini şöyle anlatayım migros kart var ya 4 tl ye ondan aldılar kartı bulamadılar kasada ödeme yaptıktan sonra. Diğer müşteri mi aldı gitti kart nerde poşetleri karıştırıp dakikalarca kart aradılar ben utandım onlar adına🥲böyle saçma cimrilikleri var
Ayy kalıyosa da sevsin gitsin sonra, çekilmez yoksa lohusa halinle

Benim doktor sezeryana alacağım seni desin güle güle doktorcuğum derim 🤭 bunu ona da yansıtacağım. Kk de cok okudum nd yapacakken sezeryan olman gerek kordpn dolandı diyip endişe yaptırmışlar, başka hastaneye bi gidiyo kordon dolanmamıs nd başlamış ve herşey yolunda. Bu arada kk de okudum burda oluyor mudur diye kafamda soru işaretleri dönüyprdu gebelik okuluna gelen bi kızın arkadasının yakın zamanda başına gelmiş aynısı. Ben bu yüzden ayrı bi emin olamıyorum. Sezeryan dese gercekten sezeryan olduguna nasıl inanıp gübeneceğim bilmiyprum.
Özellerde ticarethane gözüyle baktıkları icin ugrasmadan keyfi sezeryanla 15 dk da bebeği alıp daha fazla para almanın peşinde. Kimse annenin ya da bebeğin sağlıgını ön planda tutmuyor.
O biraz doktoruna güvenmeye bağlı ya. Her doktor da sezeryan olsun demiyor. Benim oğlumda mesela doktor çatı muayenesi yaptı direk normal doğum yapabilirsin dedi. Son güne kadar da normal doğuma hazırlamıştım kendimi. 40 hafta doldu doktor bugün yarın sancı olmazsa yarısını yapalım suni ile dogurtalim dedi. Suni sancı aldım ama bana işlemedi diğer gün sezeryana kendim dönmek istedim çünkü her ihtimale karşı aç bekliyosun falan artik ikinci günden sonra o heves kalmadı. 5 cm acilmam bile vardı ağrısız. Doktor çok kolay doğum yapabilirsin bekleyelim falan dedi ama ben ikinci suni almak istemediğim için bu saate kadar sağlıklı şekilde gelmiş zorlamayalim bişey olacak korkusu girdi içime dedim . annenlerin hislerine çok güveniyorum ben sen ne diyosan o dedi o şekil sezeryana aldı. Ameliyatta da güle oynaya doğum yaptırdı bana Allah razı olsun

Merhaba Aralık anneleri dünden beri kendime gelemiyorum ağlamaktan eşim aynı şekilde dün detaylı ultrasona girdim sol böbreğinde genişleme ve yarım damak yarık dudak varmış bebeğimde çok kötüyüm 7 yıl aradan sonra hamile kaldım ve canım çok yanıyor nasıl yapacağım bilmiyorum beni perantoloji bölümüne gönderdi yarın gideceğim tkarta doktora bana dua edin lütfen çok ihtiyacım var

Hanımlar ben de bi şey soracağım kiloyla ilgili. Kilo almıyorum diye takıyodum şimdi de acaba fazla mı alıcam, fazlası ne kadar diye düşünmeye başladım mdkg

65le hamile kaldım, ilk 3 ayda kusma o bu şu 61'e düştüm. Şimdi +1-1.5 civarındayım. Ne kadarı normal ne kadarı artık dur beslenmene dikkat et demek?

Eltimde de muayene yapalım derken suyunu patlatmışlar, muayeneye diye gidip sezaryen doğuma girmişti. Vücut da zaten henüz hazır olmadığı için postpartum depresyonu sonuna kadar yaşadı çok üzülmüştüm. Ki muayene sırasında su patlatmak nedir hiç iyi niyetli gelmemişti

Ben hep birilerine bi şey derim ama kendim asla uygulamam msmfmg aldım ilacı 🥹
Ay suyunu paylatmayıda şimdi duydum 😢 o nasıl muayene imiş öyle. Vajinal mi yapmış? patlamış. Neler duyuyorum çok dikkatli olmak lazım çok.

Eğitimci olduğum için eğitimin okullarda nasıl oldugunu özellikle özel okullarda neler döndüğünü biliyorum çocugun eğitimi hic önemsenmiyor tamemen velinin gözünü boyama çalışmaları ve para alma 🤦🏻‍♀️ Geleceğimizi çürütüyorlar farkında değiller. Özel hastanelerinde ciro derdine oldugunu biliyorum doktor tanıdıklarımızdan. Cok yazık yani maalesef. Her sektördeki çürümüşlüğü işin içindekiler bilir anca. Ama eğitim ve sağlıkta bunun ciddi boyutta olması cok kötü

Hanımlar ben de bi şey soracağım kiloyla ilgili. Kilo almıyorum diye takıyodum şimdi de acaba fazla mı alıcam, fazlası ne kadar diye düşünmeye başladım mdkg

65le hamile kaldım, ilk 3 ayda kusma o bu şu 61'e düştüm. Şimdi +1-1.5 civarındayım. Ne kadarı normal ne kadarı artık dur beslenmene dikkat et demek?
Normalde her ay için bir kilo derler ya toplam da en fazla 12 kilo alsan ideal gibi bence

Ay suyunu paylatmayıda şimdi duydum 😢 o nasıl muayene imiş öyle. Vajinal mi yapmış? patlamış. Neler duyuyorum çok dikkatli olmak lazım çok.

Eğitimci olduğum için eğitimin okullarda nasıl oldugunu özellikle özel okullarda neler döndüğünü biliyorum çocugun eğitimi hic önemsenmiyor tamemen velinin gözünü boyama çalışmaları ve para alma 🤦🏻‍♀️ Geleceğimizi çürütüyorlar farkında değiller. Özel hastanelerinde ciro derdine oldugunu biliyorum doktor tanıdıklarımızdan. Cok yazık yani maalesef. Her sektördeki çürümüşlüğü işin içindekiler bilir anca. Ama eğitim ve sağlıkta bunun ciddi boyutta olması cok kötü
Çatı muayenesi değildir herhalde o daha erken yapılıyor galiba, nasıl bi muayene hiç detaylı sormadım valla ama bi anda ameliyata alındı onu hatırlıyorum. Hatta özel müsamaha gösterdiler sonrasında çünkü dava açılacaktı falan çok sinirlenmişti kaynım. Bi ara konuşursak detayını sorayım

Vucut kitle endeksine göre alabileceğin kilo aralıgını söylüyor. Vki de cok zayıf kategorisinde cıksan (Yani 45 kilolardaysan mesela) 10-13 kilo normal deniyor. Vki daha yüksek cıksrsa alacagın kiloda orantılı artıyor.

Eklentiler

• IMG_0066.jpeg
    IMG_0066.jpeg
    158,8 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG_0067.jpeg
    IMG_0067.jpeg
    165 KB · Görüntüleme: 27
Bizim burda şehir hastanesi açılsaydı kesinlikte şehir hastanesinde doğururumda gerçekten çok temiz oluyor yani ben ankaradakine gittim babam orda bir ay fizik tedavi görmüştü resmen özel hastane gibiydi o kadar konforlu o kadar temiz bizim burdaki seneye açılcakmış ama yetişmiyor bana😅 fakülte de temizlik konusunda hiç şikayet duymadım ben, aşılama yaptırmıştım orda o zaman gayet temiz gelmişti bilmiyorum tabi😏
Özellerde temiz olmayabiliyor. Benim kürtajımı yapan çapadan bi doktordu özelde. Özel olmasına rahmen hastane pisti ben ameliyathane sterildir diye düşünmüştüm ama maalesef enfeksiyon mantat vs kaptım 3 ay gecmedi.
Eee aynı özel hastanede şubatta eltim dogurdu sezeryan. Bin pişman oldu hastane cok pis dedi. Annesi ayrı sikayet etti elyim ayrı şikayet. Valla özellerdede olabiliyor o. Ona bile dikkat etmek lazım.
Şehir hastanesininde dezavantajı bizim burdakinin tekli oda hic yok hepsi ikili. O yüzden eşini ref almıyorlar 😐 benimde eşimden başka kalacak kimsem yok. Arkadaslarım seve seve kalmak isterler ama ben aileden biri olsun isterim o durumumda gercek anlamda rahat edebilmek icin.

X