Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
kızlar bu hareket olayı benim kafamı çok karıştırdı🥲 kelebek vs olayı bende yok ama bu aralar sürekli kapı çalıyormuş gibi karnımda . Siz nasıl anlıyorsunuz hareket ettiğini ben bağırsak zannediyorum hala🥲
Kelebek olayını bende yaşamadım bende çık fazla kafa yordum bağırsak mı bebek mi gün gün netleşti kendini belli etti anlıyorsun artık bebek olduğunu sende öyle anlarsın

Bakalım kaç yünle bitireceksin merak ettim ☺️

Bende arkadasımın getirdiklerini sizlerle paylasamadım. O kadar yogun geciyor ki. Bugunde hic durmadan mutfakta iş yaptım hic oturamadım. Şimdide yorgunluktan ters döndüm yatıyorum. Birazdan eşimin halası gelecek. Geldi 😁
Şu nem cihazını da o getirmişti dimi baya şey olmuş müsaitliğinde fotile bizi 😅

kızlar bu hareket olayı benim kafamı çok karıştırdı🥲 kelebek vs olayı bende yok ama bu aralar sürekli kapı çalıyormuş gibi karnımda . Siz nasıl anlıyorsunuz hareket ettiğini ben bağırsak zannediyorum hala🥲
Kelebek olayı daha küçük hareketler gibi bence çünkü bende böyle pıt pıt gibi başladı şimdi aynen dediğin gibi tak taka dönüştü 😂😂kapı çalması gibi böyle ritimli bı vurma. Tekme iste canım o bağırsak değil😁daha sıklaşmis şekilde oluyor onu takiple hareket başladığında bı yat karnına bak bakalım ufaktan dışardan belli oluyor benim

Kızlar bugün detaylı ultrasona gittim. Doktor bebek çok hareketli ve her şey yolunda dedi. O sırada tekme atıyordu zaten 🤭🤭 Yalnız söylediği bir şey kafama takıldı. Plasenta aşağı yerleşimli 28. Haftaya kadar yukarı çıkmasını bekliyoruz dedi. Böyle bir durumla karşılaşan var mı ? Eğer yukarı çıkmazsa erken doğum riski oluşuyormuş sanırım.
BANA, da aynısı denildi ve çıktı seninki de çıkar 😊

Gök olan isimler benimde çok hoşuma gidiyor ya çok güzelmiş ismi. Gökdeniz koyardım bana kalsa kendi ismime uyumlu olsun diye ahahaha 😂😂😂😂😂😂
Aa evet çok hoş olurdu uyumlu🥹bizde hep kız hayali kurmuşuz kız olsa 10 yıl önceden seçmiştik Asya olacaktı. Erkek seçeneklerimiz Aybars Barlas Uygar Güney Ege ve Göktuğ idi en çok hoşumuza Göktuğ gitti

Y
Ay az önce dolapta tam adet gününün öncesindeki gece ağrım başlıyor adet olucam herhalde deyip marketten aldığım pedi gördüm. Duygusal dkgkg
Eski regl günleri geldi aklıma 😄😄ben 12 yaşımda oldum bide küçücüktüm 5.sınıfın 2.dönemi idi..travma. Ve hep karnım ağrır kendimi bildim bileli ağrı kesicisiz ilk iki günü asla atlatamazdım😄doğurunca geçer efsanesi doğrudur inşallah

Aa evet çok hoş olurdu uyumlu🥹bizde hep kız hayali kurmuşuz kız olsa 10 yıl önceden seçmiştik Asya olacaktı. Erkek seçeneklerimiz Aybars Barlas Uygar Güney Ege ve Göktuğ idi en çok hoşumuza Göktuğ gitti
Yaaa bende bekarliktan beri bı kizim olsa Asya derdim kız olsa ona da laf edecekti 😂😂onda da Karel olarak kararlaştırmistik ama. Neyse Hazar da çok karşı çıkacağım bı isim olmadı da ordan yırttı 😁😁

Y

Eski regl günleri geldi aklıma 😄😄ben 12 yaşımda oldum bide küçücüktüm 5.sınıfın 2.dönemi idi..travma. Ve hep karnım ağrır kendimi bildim bileli ağrı kesicisiz ilk iki günü asla atlatamazdım😄doğurunca geçer efsanesi doğrudur inşallah
Ay umarım doğrudur bende ağrı kesicisiz asla yapamazdım majezikten başkasıda işe yaramazdı bende herkes diyordu doğumdan sonra geçer diye inşallah geçer çok kötü oluyordum ben o gün ne plan varsa hep iptal ediyordum bir kere biri dedi içme belki öyle atlatırsın nerden dinledim ağrı kesici aldığım halde ağrım geçmemişti acillik olmuştum 😓😓

Y

Valla normal doğumu bilmiyorum ama sezeryan sonrası doğru😂 benim 35-40 günleri bulurdu dongum pko olduğunu söylediler hatta inanılmaz adet agrilari yaşardım yani suni sancı aldım afet agrisi kadar ağrım olmadı düşün 😂 böyle bı bulantı kusma soğuk terleme ile adet gelirdi lise dönemleri falan eve zor atardım kendimi. Çok ağrım olurdu kivranirdim resmen. Evlendim yine benzer şekilde adet döngüleri daha geç olmaya başladı. Sezeryan sonrası cidden adet ağrım olmadı böyle bazı zamanlar oda kolay şekilde geçer halde oldu en büyük rahatlık buydu 😂

Kelebek olayı daha küçük hareketler gibi bence çünkü bende böyle pıt pıt gibi başladı şimdi aynen dediğin gibi tak taka dönüştü 😂😂kapı çalması gibi böyle ritimli bı vurma. Tekme iste canım o bağırsak değil😁daha sıklaşmis şekilde oluyor onu takiple hareket başladığında bı yat karnına bak bakalım ufaktan dışardan belli oluyor benim
Dışardan belli oluyor mu diye baktım ama göremedim biraz da göbeğim var benim jdndnd

Kızlar merhaba biz de hızla büyüyoruz, perşembe günü detaylı ultrasona gireceğim 22 haftam dolmuş oluyor umarım geç değildir, bu arada biz de isim olayını netleştirdik Kıvanç olacak inşallah 🙏 şu sıralar ayaklarımın aşırı şişkin olmasıyla baş etmeye çalışıyorum terlik gibi rahat şeyler giymeye çalışsam da havalar biraz bozduğunda ne yapacağımı bilmiyorum, sizlerde var mı bu şişkinlik olayı? Bu arada meşhur hamile taytı alındı denendi tavsiye edene teşekkürler gerçekten çok rahatladım

Eklentiler

• IMG_1175.jpeg
    IMG_1175.jpeg
    313,8 KB · Görüntüleme: 83
Şu nem cihazını da o getirmişti dimi baya şey olmuş müsaitliğinde fotile bizi 😅
Evet onu da merakımdan eşimin başının etini yedim 3 gün hadi getir bakalım filan diye. Cumartesi sabah baktım hala kıpırdamıyor. Ben aldım nem cihazını bakayım kullanımı nasılmış filan diye. Alır almaz koridorda haznesini düşürdüm 😂 hemen koştu. Bu arada 4 gündür filan böyle sacma sapan seyler yasıyorum eşimde panikle koşuyor🤭 çamaşır odasında süpürgeleri astıgımız yer var onu düşürdüm komple. Dün tabak düşürdüm, takımda bozuldu😂 böyle bi kaç kere daha birşey olmustu fırlayıp panikle kosuyor 🥹 bugunlerde aşırı bi gariplik var bende. Yapmadıgım sakarlıklsrı yapıyorum. Ergenlikte orantısız vucut büyümesinden sakarlıklar artar ya cocuklsrda onlar gibi hissediyorum kendimi😂😂

X