2024 Ağustos Ayı Transfer Olacakların Paylaşım Alanı 🧿

Normalde randevum haftayaydı ama içime bir kuşku düştü. Gittim ben de.En başından beri küçüktü ve araları giderek açılıyordu. 8.haftada kalmış, gelişememiş kuzum. Normalde 10 hafta 2 günlük olması gerekiyordu
Yaaa tam olarak benim de öyle olmuştu. Varlıklarına alışmışken böyle bir durum yaşamak birinin yalnız devam etmesi gerçekten çok üzücü.😔 Ama doktorumun bana dediği şey ikiz gebelik hep riskli belki 24-26 haftalarda doğup ikisini de kaybedecektin vardır bunda da hayır senin bir bebeğin seninle onun için çokta üzülmemelisin demişti. Bana çok mantıklı gelmişti. Sen de çok üzülme canım sonuçta bir bebeğin halen seninle Rabbim ona hayırlı ömür versin sağlıcakla kucağına alıp büyütmeni nasip etsin.

Yaaa tam olarak benim de öyle olmuştu. Varlıklarına alışmışken böyle bir durum yaşamak birinin yalnız devam etmesi gerçekten çok üzücü.😔 Ama doktorumun bana dediği şey ikiz gebelik hep riskli belki 24-26 haftalarda doğup ikisini de kaybedecektin vardır bunda da hayır senin bir bebeğin seninle onun için çokta üzülmemelisin demişti. Bana çok mantıklı gelmişti. Sen de çok üzülme canım sonuçta bir bebeğin halen seninle Rabbim ona hayırlı ömür versin sağlıcakla kucağına alıp büyütmeni nasip etsin.
Yorumun için çok teşekkür ederim gerçekten. Zaten iki transfer etmemizin sebebi tam olarak da böyle durumlardı. Belli ki sağlıksız bir bebekti ve doğmaması gerekiyordu. Ben aralarındaki gelişim farklı açılınca zaten kendimi hazırlamıştım. Bir anlık şok oldum tabi ama inandığım bir şey var “olmuş olan olacaklar olanlar arasında en hayırlısıdır.” Bu fikre tutunup yoluma devam etmek zorundayım.

Arkadaşlar benim de ikiz gebelik fetal dna yaptıracağım ikiz olupta fetal dna yaptıran var mı kaçıncı haftada kan vermek mantıklı ben em az 12 diye duydum yarın 12. Haftaya giriyoruz
Canım benimde ikiz doktorum 10.haftadan sonra istediğin zaman yaptırabilirsin demişti ben yaptırmayacağım ama

Bana doktor ikiz gebelikte hangi genin hangi bebeğe ait olduğunu tespit etmeleri anne kanından iki ayrı bebeğin genlerini ayrıştırmaları mümkün değil yaptırma dedi bana🤦‍♀️🤦‍♀️
Doktorunuz ikili üçlü tarama için söylemiş olabilir mi bunu? Bana ikili üçlü taramalar için bu şekilde olduğunu hatta bu nedenle fetal dna yaptırmamın daha garanti olacağını söylemişti doktorum

Doktorunuz ikili üçlü tarama için söylemiş olabilir mi bunu? Bana ikili üçlü taramalar için bu şekilde olduğunu hatta bu nedenle fetal dna yaptırmamın daha garanti olacağını söylemişti doktorum
Bugün başka bir doktora gitmiştim. O da aynı şeyi söyledi. İkiz gebelikte net sonuç veren ayrı keselerden alınan su ile amniyosentez olabilir ama fetal DNA’da hangi gen hangi bebeğe ait anlamazlar. Bir sonuç gelir ama hangi bebeğe ait olduğunu kestiremezsin dedi.

X