2024 Ağustos Ayı Transfer Olacakların Paylaşım Alanı 🧿

Kızlar bugün kontrol vardı transfer günü belli olacaktı ama rahim kalınlığı istenen düzeyde olmadığı için histereskopi ve rahme müdahale edeceğim dedi doktorum yarın histereskopi yapılacak böyle durum yaşayan var mı bu nasıl olacak bana bilgi verebilir mi bilen arkadaşlar
bende merak ettim rahme müdahale ne yapılacak acaba kalınlaşması için benimde zor kalınlaşıyor ama doktorum önemli olan 3 çizgi görüntüsü diyor

2 genişlikte ki embriyoya pgt yapılıyor mu? Benim tedavi olduğum hastanede 5.gün 3aa embriyoyu takip edip 5 olmasını bekleyip pgt yapılmıştı dış zarı çok küçük pgt yapılacak seviyede değil denilmişti. Her merkezin tedavi şekli farklı demek ki. Umudunuzu kıracak bişey yok sonuçta embriyonuz sağlıklı gelmiş doktorunuzda transfere uygun görmüş

Bende bilmiyorum zaten olursa gerçekten mucize olacak çünkü mart ayında tedaviye başladım Nisan ayında toplanan 3 adet yumurtadan olan tek embriyo bu tek olunca biz tekrar yumurta toplama işlemi yaptık o toplamadan da bir adet 5.gün 3aa transfer edildi ama olmadı. 2bb olanın gelişimi yavaştı sonra birden atak yaptı 5.güne gitti embriyolog güçlü bi embriyo dedi gönderelim dedi genetik testine öyle gönderdik.

Ben ilk transferimde çok dikkat etmiştim. devamlı sırt üstü yatmıştım tutmadı negatif geldi. ikinci transferimde sağa sola dönerek yatabildim. kabızlık problemi çekmemek için her sabah probiyotik kullanıyorum. Suyu bol içiyorum günde yaklaşık 4 4.5 litre kadar :KK70: yeşillik ve sebze ağırlıklı besleniyorum. kendinizi çok kasmayın, elbette ki ağırlık kaldırmayın iş yapmayın kendinize dikkat edin, sakının ama devamlı sırt üstü yatmalıyım diye kendinizi şartlamayın mesela. ben üç yada dördüncü gün iş yapmaya başladım. Süpürme gibi değil de mesela çamaşır atıyordum gelip 15 20 dk uzanıyordum. belirti ilk transfer olduğu için olabilirde ilaçların etkisi de olabilir belirti aramayın kendinizde. mesela benim ilkinde belirti vardı tutmadı ikincisinde hiç belirti yoktu tuttu. siz kendinizi daha iyi tanırsınız kendinizi çok yormadan devamlıda yatmadan stressiz bir şekilde bu süreci geçirebilirsiniz.
Mesajınızı görünce yazmadan geçemedim benim de 2.günüm şu an annem ve kayınvalidem dönüşümlü yardıma geliyorlar ama yine de sürekli uzanamıyorum. Evde dolanıyorum ya da farkında olmadan hareket halinde bişeyler yapıyor oluyorum. Bu gün kızmıştım kendime sürekli uzanmam lazım ama ben ayaktayım diye ama demek ki gerek yok o kadarına. Sizin mesajınızı görünce rahatladım biraz 🙃

İlk defa duydum ben. Nar suyu içmiş miydiniz ? Gerçekten soğuk sıkım nar suyu çok etki ediyor bende rahim kalinlasmasinda bu forum a fayda gördüğünü yazan da çok kişi oldu. Nar suyu yürüyüş bol su ve kırmızı pancar da iyi geliyor rahim kalinlasmasi döneminde günlük tuketmistim
İçtim canım bende burda görmüştüm normal doğal sıkım içtim hemde ama histereskopi dendi işte

Mesajınızı görünce yazmadan geçemedim benim de 2.günüm şu an annem ve kayınvalidem dönüşümlü yardıma geliyorlar ama yine de sürekli uzanamıyorum. Evde dolanıyorum ya da farkında olmadan hareket halinde bişeyler yapıyor oluyorum. Bu gün kızmıştım kendime sürekli uzanmam lazım ama ben ayaktayım diye ama demek ki gerek yok o kadarına. Sizin mesajınızı görünce rahatladım biraz 🙃
Rahat olun lütfen ben mesela yattıkça karnım şişiyordu evin içinde turluyordum rahatlıyordum. Tabiki ağır iş yapmayın kesinlikle. Mesela kahvaltıyı ben hazırladım eşim toparladı ben yattım. İğne vurunmaya gidiyorum dönüşünde hem iğne dağılsın diye hemde kan akışı olsun diye eşimle 15 20 dk evin etrafında tur atıp öyle eve geliyordum. Sonra yatıyordum dinleniyordum. Mümkün olduğunca rahat olun. Korkmayın Rabbim ömür verdiyse bir şekilde oluyor. Biz tedbirimizi alıp gönül rahatlığıyla takdiri Allaha bırakıyoruz 😊😊

Rahat olun lütfen ben mesela yattıkça karnım şişiyordu evin içinde turluyordum rahatlıyordum. Tabiki ağır iş yapmayın kesinlikle. Mesela kahvaltıyı ben hazırladım eşim toparladı ben yattım. İğne vurunmaya gidiyorum dönüşünde hem iğne dağılsın diye hemde kan akışı olsun diye eşimle 15 20 dk evin etrafında tur atıp öyle eve geliyordum. Sonra yatıyordum dinleniyordum. Mümkün olduğunca rahat olun. Korkmayın Rabbim ömür verdiyse bir şekilde oluyor. Biz tedbirimizi alıp gönül rahatlığıyla takdiri Allaha bırakıyoruz 😊😊
Bende iğne kullanıyorum ama evde göbekten vuruyoruz prolutex sizin iğne göbekten değil mi

bence bırak bende içiyordum transferden sonra bırakırım dedim bir stres oldum en stres olmamam gerekn zamanda hemde şimdi ki aklım olsa o zaman bırakırdım.
Aynen bende bırakırdım hep erteledim çok azalttım ama asla tamamen bırakamadım cuma günü de ilk transferim olacak ve bu sigara yüzünden iki kat geriliyorum lanet olsun bu illete bulaştığım güne 😡

Merhaba ben de tüp bebek sürecini başlamak istiyorum bir kaç ay sonra ama sigara içiyorum siz bıraktınız mı yoksa azalttınız mı
Bana doktorum günde en fazla iki tane icebilirsin demişti bende hiç o hakkımı ihmal etmedim içtim 🫣 ama transferden bir gün önce tamamen bıraktım o günden itibaren ağzıma sürmedim. Fakat tabiki doğru olan çok öncesinde tamamen bırakmak ama ben o konuda irade gosteremedim. Gösteren tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum 💐👏👏👏

Yani önermedi mi cnm histereskopi ameliyatı sana doktorun
3 cizgi görüntüsü oluşmus dedi.. hormon testi yaptı transfer için uygun dedi haftaya salı tekrar hormon testi bakılacak uygun çıkarsa carsamba transfer olacagım.. ben histeroskopiyi polip için olmustum.. polip alındı.. kalınlaşma için histeroskopi hiç duymadım tanı amaçlı histeroskopi yapılacak sanırım

bu arada transferden sonraki günleri evde geciren yatıp dinlenen arkadaslar çalışmıyor sanırım ya da rapor mu aldınız.. ben ilk iki transferimde rapor aldım hep evdeydım ikiside kimyasalla sonuclandı.. zaten doktorum evde yatmama karşıydı ben ısrarla işe gitmek istemiyorum dedim.. masa başı çalışanıyım.. doktorum normal rutinine devam et evde daha cok kafana takarsın demişti.. bu defa yatmayı düşünmüyorum ertesi günü işime devam edecegım..

X