2024 Ağustos Ayı Transfer Olacakların Paylaşım Alanı 🧿

Hayır bence nasıl rahat ediyorsan öyle davranmalısın. Baskı görmek mesele. Yani sürekli çalan telefon şu duayı oku bunu oku diyenler şu bu gerçekten beni geriyor. Bu yüzden kimseye söylememeyi tercih ediyorum.
Bende öyle yapayım

Toplum baskısını ancak sen yenebilirsin. Ben herkesin ağzını kapattım. Bu 2. Transferimiz ve hiç kimsenin haberi yok. Çünkü ilkinde perişan ettiler beni. Şimdi herkesi çocuk isteriz veya istemeyiz bu sizi ilgilendirmez diyecek dirayeti bulmalısın kendinde. Zaten aslında en büyük ayıp çocuğun yok mu diye sormak. Soranlara da ağzının payını vermekten çok büyük haz duyuyorum artık. Ha diğer konuya gelince evet tüm herşey biz çekiyoruz. Erkekte de sorun olsa tüm ilaç şu bu hepsi kadına. Bu bence de müthiş sinir bozucu. Acaba uyurken boğsak mı şu adamları 😂😂😂 uzun ve yorucu bir yol. Dayanmak ve direnmekse bizlerin işi. Eşlerimizin elinden tutup direnmeye devam 😊
Bir de belirti peşinde koşanlara ➡️BEN⬅️ tavsiye alalım sizden 😆😆

ne guzel yazmışsınız 😊 yakın birkaç arkadasım dışında kımseye soylemedgım halde toplum baskısından yılmış biri olarak çareyi kimseyle görüşmemekte buldum ve şunu farkettim ki arkadaşın da olsa bunu yaşamayan istedgı zaman doğum yapanlar asla anlamıyorlar.. tabı bu çözümün ne kadar etkili oldugu tartışılır yolda karşılaşıp çenesi tutmayan çok maalesef.. yarın doktor kontrolüm var transfer tarihim belli olacak 3. transfer hazırlıgındayım bu yolda emek veren isteyen herkes tez zamanda kolaylıkla bebegıne/bebeklerine kavuşur inşallah 🙏 yoğun çalışan kocaları boğma konusunu da arada düşünmüyor değilim 😂😂
Toplum baskısına cozumumuz aynıymış. Kimseyle görüşmek istemiyorum çünkü konular hep aynı ve beni incitmekten başka bir işe yaramiyor . Çalışıyorum bu sebeple birkaç arkadaşım biliyor ve dikkat ediyorlar. Ailelerimiz biliyor geçmişte yaşananları bildikleri için tek şansımız tüp bebek bunun çok şükür farkindalar 🤲 ama eşim dışında beni kimse anlamıyor. anlamaya çalışıyorlar bir cümle kuruyorlar herşeyi yikiyorlar farkında değiller. Birkaç yıl çocuk sahibi olmak isteyen arkadaşlarım bile anlayamiyor. İmtihanları bitince çoğu kişi unutuyor. Bende sessiz ıssız bir kişiliğe büründüm... Bir mecburiyet yoksa yada kırıcı olmayacaksam kimseyle görüşmüyorum... Elhamdülillah bu konuda eşimle el ele elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz inşallah .. yoğun çalışan bir koca ama olsun imkanları olsa ozellikle bu aşamalarda daha cok yanımızda olurlardı. Yani eşim için bunu yürekten söyleyebilirim 🙏💐

Bu arada arkadaşlar inşallah buradaki herkesle beraber bende sağlıklı ömürlü evladima kavusurum. Bu transfer vesilem olur ve sizlerinde bu transferleriniz vesileniz olsun Gebelik nasip olan arkadaşlarım sizler için hayırlı olsun sağlıklı ömürlü evlatlar olsunlar. Bu üçüncü transferim olacak ve öncesinde benim aşılama ile ilerleyen sadece bir gebeliğim oldu. Preeklampsi yüzünden erken doğum yaptım ve oğlum yaşama tutunamadi. Sizlere tavsiyem eğer hiç tecrubeniz yoksa ilk gebeliginiz olacaksa lütfen şimdiki yazacaklarımi dikkate almanız. Öncesinde hiçbir sağlık problemim olmamasına rağmen gebeliğin 23. Haftası itibariyle sağlık sorunlarım başladı ve 30+6 da doğuma aldılar beni... Gebelikte beslenme çok önemli un, tuz ve şekerden gerçekten uzak durulmasi gerekiyor. Birçok sağlık problemi eğer yatkınlık varsa 20. Haftadan sonra başlıyor. Gebeyim canım çekti yiyeyim çok yanlismis tamamen sağlıklı beslenmek gerekiyormuş. Son aylarda ödeminizin olması çok normal ama gebeliğin ilk aylarında yada 4.-5. aylarında bile ödem varsa tehlike işareti olabilir asla normal bir durum değil ! Tansiyon kontrolü yapılmalı ve idrarda protein kaçağı var mı diye bakılmalı. Doğum yapmayı planlayacaginiz hastanede mümkünse yenidoğan yoğun bakımı iyi olan yenidoğan uzmanı olursa çok iyi olur. Dünyada her türlü ihtimal var. Ve ve ve doktorunuz içinizde şüphe birakiyorsa ilgilenmiyorsa detaylı sorgulamiyorsa benim size tavsiyem o doktordan uzaklasmaniz...

Toplum baskısına cozumumuz aynıymış. Kimseyle görüşmek istemiyorum çünkü konular hep aynı ve beni incitmekten başka bir işe yaramiyor . Çalışıyorum bu sebeple birkaç arkadaşım biliyor ve dikkat ediyorlar. Ailelerimiz biliyor geçmişte yaşananları bildikleri için tek şansımız tüp bebek bunun çok şükür farkindalar 🤲 ama eşim dışında beni kimse anlamıyor. anlamaya çalışıyorlar bir cümle kuruyorlar herşeyi yikiyorlar farkında değiller. Birkaç yıl çocuk sahibi olmak isteyen arkadaşlarım bile anlayamiyor. İmtihanları bitince çoğu kişi unutuyor. Bende sessiz ıssız bir kişiliğe büründüm... Bir mecburiyet yoksa yada kırıcı olmayacaksam kimseyle görüşmüyorum... Elhamdülillah bu konuda eşimle el ele elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz inşallah .. yoğun çalışan bir koca ama olsun imkanları olsa ozellikle bu aşamalarda daha cok yanımızda olurlardı. Yani eşim için bunu yürekten söyleyebilirim 🙏💐
çok benzer şeyleri yaşıyoruz sadece ben mi boyle düşünüyorum diodum.. benm de tedavi gören bikaç arkadasım vardı şimdi hepsi çocuklu ve sanki hiç yaşanmamış gbi anlayışsız davranıyorlar ya da iyi bişey soyleyım derken daha cok ortalığı batırıyorlar aynı sizin anlattıgınız gbi.. zorunlu kalmadıkça kimseyle görüşmeme fikrinden eşim hoşlanmıyor ama yapacak bişey yok.. erkekler her konudan sohbet edıyorlar ama kadınlar anneyse saatlerce çocugunu anlatıyor başka bir muhabbet dönmüyor ya da benım cevrem böyle.. bende çalışıyorum ve bu dönemde iyi ki işim var dıyorum yoksa evde yalnız daha çok takardım.. bi şarkı da dıyor ya ‘sakinleştim tuz bastım yarama’ ben tam o evreye geciyorum.. dedğiniz gbi ıssız sessiz kişiliğe büründüm ve yarama tuz basıp sakinleşmeye çalışıyorum

Kızla bu progestan 50 mg iğne kalcadan kullanan var mı varsa kalcanız ne durumda benimki kist olmuş durumda içi ve daha 10 gün devam 😩
Benimde öyleydi vurunduktan sonra hemen kalkmayın. Birde alkollü Bi bezle ovalayın iğne vurunan yerleri. Ben duştayken de lifle ufak ufak ovalıyorum dağılsın diye

çok benzer şeyleri yaşıyoruz sadece ben mi boyle düşünüyorum diodum.. benm de tedavi gören bikaç arkadasım vardı şimdi hepsi çocuklu ve sanki hiç yaşanmamış gbi anlayışsız davranıyorlar ya da iyi bişey soyleyım derken daha cok ortalığı batırıyorlar aynı sizin anlattıgınız gbi.. zorunlu kalmadıkça kimseyle görüşmeme fikrinden eşim hoşlanmıyor ama yapacak bişey yok.. erkekler her konudan sohbet edıyorlar ama kadınlar anneyse saatlerce çocugunu anlatıyor başka bir muhabbet dönmüyor ya da benım cevrem böyle.. bende çalışıyorum ve bu dönemde iyi ki işim var dıyorum yoksa evde yalnız daha çok takardım.. bi şarkı da dıyor ya ‘sakinleştim tuz bastım yarama’ ben tam o evreye geciyorum.. dedğiniz gbi ıssız sessiz kişiliğe büründüm ve yarama tuz basıp sakinleşmeye çalışıyorum
Sakinlestim tuz bastım yarama çok doğru bir ifadeymis aynen tıpkı ben...

Kızlar transfer sürecinde rahim kalınlaştırma zamanında sarı akıntı oluyormu benim 3.Transferim diğer ikisinde böyle birşey yaşamadım acaba enfeksiyon olabilirmi

En sonki rahim kontrol rahimde 0.4m sıvı var dedi doktor acaba enfeksiyon gibi birşey mi yarın kontrolum var geçmezse transfer iptal dedi böyle bir durumla karşılaşan varmı

İğneyi vurduktan sonra bastırmayın sadece pamuğu öyle üstünde tutun ovuşturmayında. Bastırdığınızda ilaç toplanıyor. Kan sulandırıcı iğne kullanılıyorsan omuzda serçe bastırki morarmasın.
Bakın bunu kullanıyorum kızlar bu düşük olmasın diye biliyorum ama

Eklentiler

• IMG_1301.jpeg
    IMG_1301.jpeg
    112,2 KB · Görüntüleme: 12
Malesef bende de durum aynı , artık kalçalarımın üzerine oturamaz durumdayım . Şişlik var morluklar var toplanmalar var . Zeytinyağla mı ovsak yada başka bir yağla bilemedim
Hemsireler olur bunlar kolanyagını bastırıp ovalayın diyor ama gececek gibi değil idare edicez artık minikler için

Merhaba beni de listeye ekler misin? Daha öncede uazmış Trasfer tarihim belli değildi yaşım 27 . 12.08.24 te transfer olacağım

Kızlarr bir soru. Donmuş transfer yaptıranlar, opudan sonraki ilk adetten sonra mı yaptırdınız? Yoksa bir adet daha beklediniz mi? Bana diğer adeti beklicez dediler, beklemekten çatlayacağım gerçekten. Bir an önce olup bitse keşke.

Kızlarr bir soru. Donmuş transfer yaptıranlar, opudan sonraki ilk adetten sonra mı yaptırdınız? Yoksa bir adet daha beklediniz mi? Bana diğer adeti beklicez dediler, beklemekten çatlayacağım gerçekten. Bir an önce olup bitse keşke.
Opu dan yaklaşık 15 gün içerisinde regl oldum sonra bir kere daha oldum o şekilde ikinci reglim de transfer için ilaçlara başladık 11 Temmuz regl tarihim 29 Temmuz transfer tarihi

X