2024 Ağustos Ayı Transfer Olacakların Paylaşım Alanı 🧿

O kismi hic bilmiyorum ama aklinizda olsun benim doktorum da genetik doktorumda ngs oneriyor tekrarli basarisiz gebelikte belki denemek istersiniz🙏🏻
Gititğğm hastane devlet olunca umursamaz sanırım bundan sonraki süreç özelde olacak

Bende cumartesi günü 5.gun dondurulmuş embriyosu transfer oldum kaşık ağrılarım ve bel ağrım bacak ağrın şimdi erken gebelik testi aldım yapmakla yapmamak arasında kaldım ve çok merak ediyorum çok araştırdım 5. Gün pozitifi gören çok kişi olmuş sizce ne yapmalıyım 🌹♥️
Yarın sabah yap bence yapacaksan daha net çıkar ilk idrarla

Kızlar ya bir şey soracağım. Benim ilk denemem ve bilinen bir rahatsızlığım yok, doktorum pgt öneriyor. O ne derse yapıcam sorgulamadan akışına bırakıcam demiştim ama geldi anksiyete perileri:)) Ya 5. güne gidenleri pgt'ye yollarsam ve hepsi uygunsuz çıkarsa elim boş kalırsa diye :KK43: Sanırım düşük yaşanmasın şans artsın diye bunu yapıyor. Bazen kaliteli embriyo gelirse testsiz direkt koydursam mı diyorum, sonra diyorum düşük olursa bu sefer kendini suçlayacaksın.
Ne yapsam bilmiyorum gerççi şuan bunları konuşmak için erken. 8 döllenen yumurtam var, 8'i de 2.güne gelmiş. Bi daha 5.gün arayacaklarmış beni.

Kızlar ya bir şey soracağım. Benim ilk denemem ve bilinen bir rahatsızlığım yok, doktorum pgt öneriyor. O ne derse yapıcam sorgulamadan akışına bırakıcam demiştim ama geldi anksiyete perileri:)) Ya 5. güne gidenleri pgt'ye yollarsam ve hepsi uygunsuz çıkarsa elim boş kalırsa diye :KK43: Sanırım düşük yaşanmasın şans artsın diye bunu yapıyor. Bazen kaliteli embriyo gelirse direkt koydursam mı diyorum, sonra diyorum düşük olursa bu sefer kendini suçlayacaksın.
Ne yapsam bilmiyorum gerççi şuan bunları konuşmak için erken. 8 döllenen yumurtam var, 8'i de 2.güne gelmiş. Bi daha 5.gün arayacaklarmış beni
Merhaba, benim 9 yumurta toplandı.7 tane döllendi ve 7side 5.günü gördü çok şükür. En iyi kalite olanı pazar günü taze transfer yaptık.Yine en iyi kalite olanlardan 2tane pgt gönderdik. Elimizde yedek kalsın diye,nacizane öneri...

B Blm_blm "Merhaba, benim 9 yumurta toplandı.7 tane döllendi ve 7side 5.günü gördü çok şükür. En iyi kalite olanı pazar günü taze transfer yaptık.Yine en iyi kalite olanlardan 2tane pgt gönderdik. Elimizde yedek kalsın diye,nacizane öneri.."

Bende taze transfer yapılmayacakmış, çok yumurta toplandığı için bu ay transfer yapmak istemedi doktor, hazırlık için ilaç falan da verilmediği için geçti artık. Yalnız şöyle dediler, mesela 5. güne 5 embriyo kaldı ya, dondurmadan önce hepsinden nolur nolmaz biyopsi alıp öyle donduracaklarmış, hepsini pgt'ye yollamasam bile. Bu hoşuma gitti, atıyorum birer ikişer yollasam pgt'ye, kalanların biyopsi materyalleri kenarda hazır. Donduktan sonra pgt için tekrar açma derdi yok.

Kızlar ya bir şey soracağım. Benim ilk denemem ve bilinen bir rahatsızlığım yok, doktorum pgt öneriyor. O ne derse yapıcam sorgulamadan akışına bırakıcam demiştim ama geldi anksiyete perileri:)) Ya 5. güne gidenleri pgt'ye yollarsam ve hepsi uygunsuz çıkarsa elim boş kalırsa diye :KK43: Sanırım düşük yaşanmasın şans artsın diye bunu yapıyor. Bazen kaliteli embriyo gelirse testsiz direkt koydursam mı diyorum, sonra diyorum düşük olursa bu sefer kendini suçlayacaksın.
Ne yapsam bilmiyorum gerççi şuan bunları konuşmak için erken. 8 döllenen yumurtam var, 8'i de 2.güne gelmiş. Bi daha 5.gün arayacaklarmış beni.
Yaşınız kaç

B Blm_blm "Merhaba, benim 9 yumurta toplandı.7 tane döllendi ve 7side 5.günü gördü çok şükür. En iyi kalite olanı pazar günü taze transfer yaptık.Yine en iyi kalite olanlardan 2tane pgt gönderdik. Elimizde yedek kalsın diye,nacizane öneri.."

Bende taze transfer yapılmayacakmış, çok yumurta toplandığı için bu ay transfer yapmak istemedi doktor, hazırlık için ilaç falan da verilmediği için geçti artık. Yalnız şöyle dediler, mesela 5. güne 5 embriyo kaldı ya, dondurmadan önce hepsinden nolur nolmaz biyopsi alıp öyle donduracaklarmış, hepsini pgt'ye yollamasam bile. Bu hoşuma gitti, atıyorum birer ikişer yollasam pgt'ye, kalanların biyopsi materyalleri kenarda hazır. Donduktan sonra pgt için tekrar açma derdi yok.
35 yaş ve üzeri için genelde öneriyor doktorum.Tanıdığım bir kaç arkadaş da 30 yaş altı ama pgt gönderdiler.
Benim yaş sınırda 35.
Biyopsi zaten pgt oluyor benim bildiğim kadarıyla...embriyodan alınan sıvı teste gidiyor ve 15 günde sonuçlanıyor.

35 yaş ve üzeri için genelde öneriyor doktorum.Tanıdığım bir kaç arkadaş da 30 yaş altı ama pgt gönderdiler.
Benim yaş sınırda 35.
Biyopsi zaten pgt oluyor benim bildiğim kadarıyla...embriyodan alınan sıvı teste gidiyor ve 15 günde sonuçlanıyor.
evet işte atıyorum 5.güne 5 yumurtam kaldı, ya sonradan test gerekirse diye hepsinden biyopsi alıp ondan sonra yumurtaları donduracakmış. Ama biyopsi aldı diye ben teste göndermek zorunda değilmişim, atıyorum 2 tanesini de yollayabilirim istersem. Hiç de yollamayabilirim. Bu bence baya avantaj. Ben kafamı bulandırmayayım o zaman ya, inşallah 5. güne ulaşırlarsa iki tane göndereyim.

X