2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
söyledim kuzu
kanama olursa yaparım
şuan gerek yok 28. haftada dedi ya
sen yaptırdın mı ?
Yok canım benimde kanamam yok yapmadı 28 haftayı bekliycem bizde ilk hamileliğim de 28 hafta oldu gayet sağlıklı bir oğlum var şükür 2 hamileliğim de kanamam vardı 7 hafta yaptırmıştı doktor

Merhaba kızlar, Sabah doktordaydım kese için gitmiştim karından görünmedi alttan gördü ama daha bebek görünmüyormuş.. Bide kist ve enfeksiyon var dedi. Çok akıntı oluyordu ben onu Progestana bağlıyordum hep ondandır diye, başka bi ilaç verdi fitil olarak umarım düzelir.. kist olayına canım sıkıldı doktor takip edicez dedi bebeğe zarar veren bişey değildir umarım 😔 böyle bişey başına gelen var mı.. geçici durum mu acaba doktor da bişey demedi. Aklım kaldı.
Cnm bnmde enfeksiyon yok ama kist var kese yanında o durum bebek büyüdükçe belli oluyor bazen bebek büyüdükçe kaybolan kistler oluyormuş bebeğin büyüme yönünede bağlı bir durum demişti birşey söylememesi normal

Merhaba hanımlar, bende 6+6 haftalık hamileyim bugün aranıza katıldım. Size bir sorum olacak, bebeğim 5 haftalıkken gittiğim doktor hamile olduğumu anlamadığı için adet söktürücü Tarlusal ilaç verdi ve onu kullandım sonra da hamile olduğumu öğrendim. Aranızda hamileyken bu ilacı kullanan var mı?

İnşallah hemen geçer🌸 benim ki tam üç gün sürdü birden başladı birden bitti ben hiç hamilelikten olabileceğini tahmin etmemiştim 😅 çok keskin bir acı, tarif bile edemiyorum günlerce ya bu nasıl tutuldu böyle deyip durdum 😂
Ayy bende valla betim benzim attı ağrıdan acıdan eşim bile yazık gel ovayım deyip durdu bugün hafifledi şükür Biraz :)

Merhaba hanımlar, bende 6+6 haftalık hamileyim bugün aranıza katıldım. Size bir sorum olacak, bebeğim 5 haftalıkken gittiğim doktor hamile olduğumu anlamadığı için adet söktürücü Tarlusal ilaç verdi ve onu kullandım sonra da hamile olduğumu öğrendim. Aranızda hamileyken bu ilacı kullanan var mı?
hoşgeldiin :) o doktora tekrar gitmemeni tavsiye ederim, şu an herşey yolunda mı peki?

Ben beta takibi yapmadım öğrendiğimde 157ydi tam 1 hafta sonra aynı saatte aynı hastanede verdim 3789 çıktı. 1 hafta sonrada doktora gittim gittiğimde 6+2 gibi bişeydi karından kese gördü herşey normal henüz bebek yeni oluşuyor gözükmüyor dedi boş mu dedim hayır dedi 10 gün sonra gel dedi. Ama dolu da demedi yani
Son adet tarihiniz ne. Ben tüp bebek yaptirdim. 2 gün arayla kan değerlerim 140,380 ve 880 di sonra bakmadılar kese için gittim vajinal ultrasonla keseyi gördüler içinde Bebek var mı dedim bu haftalarda olması gerektiği gibi çok görünmez zaten dediler. İçime bir Kurt düştü Birde yumurtlamaya devam etmişim çok fazla yumurta varmış yumurtaliklarda bunu da iğne esnasında hemşireye söyledim. Çok unut bahlama yine de vücut yumurtlamaya geçtiyse gebelik sinyali organlara tam gitmemiş HCG degerin düşebilir dedi demesinin nedeni de sen yine olumsuz a hazırlan çok bağlanma olumlu olirsa supriz olsun mantığı

Merhaba kızlar, Sabah doktordaydım kese için gitmiştim karından görünmedi alttan gördü ama daha bebek görünmüyormuş.. Bide kist ve enfeksiyon var dedi. Çok akıntı oluyordu ben onu Progestana bağlıyordum hep ondandır diye, başka bi ilaç verdi fitil olarak umarım düzelir.. kist olayına canım sıkıldı doktor takip edicez dedi bebeğe zarar veren bişey değildir umarım 😔 böyle bişey başına gelen var mı.. geçici durum mu acaba doktor da bişey demedi. Aklım kaldı.
Bende de kis değil ama birsürü yumurta cikti.

Son adet tarihiniz ne. Ben tüp bebek yaptirdim. 2 gün arayla kan değerlerim 140,380 ve 880 di sonra bakmadılar kese için gittim vajinal ultrasonla keseyi gördüler içinde Bebek var mı dedim bu haftalarda olması gerektiği gibi çok görünmez zaten dediler. İçime bir Kurt düştü Birde yumurtlamaya devam etmişim çok fazla yumurta varmış yumurtaliklarda bunu da iğne esnasında hemşireye söyledim. Çok unut bahlama yine de vücut yumurtlamaya geçtiyse gebelik sinyali organlara tam gitmemiş HCG degerin düşebilir dedi demesinin nedeni de sen yine olumsuz a hazırlan çok bağlanma olumlu olirsa supriz olsun mantığı
Son adet 5 Ekim. 3789la kese gördüm karından

Eklentiler

• IMG_20221118_113120.jpg
    IMG_20221118_113120.jpg
    80,3 KB · Görüntüleme: 44
Arkadaşım kullanmıştı kaç haftalikti bilmem ama oğlu şuan 5 yaşında

Benim son adet tarihi 16 Ekim o zaman ben mi çok acele ediyirum. Stres yapmayacakmisiz. Gelde yapma
Eğer imkanın var ise olabildiğince geç git. Ben 4.haftam dolmadan öğrendim. Ancak sırf karından görebilmek için ve keseyi net görebileceğim kan değerine gelene kadar gitmedim. Şimdide diyorum ki keşke 1 hafta daha gitmeseydim sonraki hafta kalp atışını da duyabilirdim. Çokta acele etmemek gerekiyor gerçekten

Kızlar ben bugün şehir Hastanesi'ne gittim. Randevu aldığım değil başka bı doktor baktı. Oda çok iyiydi. açıklama falan yaptı bana. Kullandığım ilaca baktı. Baya ilgilendi soru sordu bı sürü. Ultrasyonda 5 hafta 5 günlük ile uyumlu dedi. Haftaya kalp atışı duymak için tekrar çağırdı. 6 tüp kan verdim bide idrar testi verdim. Psikiyatri doktoruna konsültasyon açıp oraya gönderdim. Psikiyatri doktoru başka ilaç baslamayalim dedi ama 3ay sonra kontrole gel dedi.
Hangi doktor baktı acab 2 numaralı oda Aykan Yücel mi?

Bisey daha sorucam doktorunuz İlişki için bisey dedi mi 🥹 bir zararı var mı acaba?
Kanama leke olmadığı sürece ilişkiye girebilirisn canım gebelipin herhangi bi döneminde leke gelirse o zaman ilişki yasağı koyuyo şuan rutin yaşantına sevam edebilirsin ama ani ve sert hareketlerden uzak dur kendini zorlamadan.

Eğer imkanın var ise olabildiğince geç git. Ben 4.haftam dolmadan öğrendim. Ancak sırf karından görebilmek için ve keseyi net görebileceğim kan değerine gelene kadar gitmedim. Şimdide diyorum ki keşke 1 hafta daha gitmeseydim sonraki hafta kalp atışını da duyabilirdim. Çokta acele etmemek gerekiyor gerçekten
Bende 3.hafta da öğrendim. Tüp olduğu için doktor 2 kere HCG bakmaya çağırdı takipe ama ben 2 kere de fazladan kan vermeye gittim.bu hafta kese için haftaya da içine bakalım dedi ama haftaya değil 10 gün sonra gideceğim mecbur çünkü iğne kullanıyorum. İğne yazdırmak lazim.

Adetin geçti hamileyim demek ne büyük luksmus ben 8 senedir bekledim. Hâlâ kimseye diyemedim. Kendime bile daha tam diyemiyorum. Kalp atışını duymadan

Bende 3.hafta da öğrendim. Tüp olduğu için doktor 2 kere HCG bakmaya çağırdı takipe ama ben 2 kere de fazladan kan vermeye gittim.bu hafta kese için haftaya da içine bakalım dedi ama haftaya değil 10 gün sonra gideceğim mecbur çünkü iğne kullanıyorum. İğne yazdırmak lazim.

Adetin geçti hamileyim demek ne büyük luksmus ben 8 senedir bekledim. Hâlâ kimseye diyemedim. Kendime bile daha tam diyemiyorum. Kalp atışını duymadan
Rabbim zamanı su gibi geçirip,sana bu güzel haberi duyursun canım benim Amin

X