2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Ankara şehir Hastanesi'ne perinatolojiye gidiyorum sürekli asistanları var her gittiğim de daha fazla pişman oluyorum. İnşallah doktoruna düşersin.

O olabilir bir durum ki doktorun sana kötü bir şey demediyse ki 3 gün geride olması kötü değil kafana takma bebişi strese sokma canım herşey yolunda olacak

O olabilir bir durum ki doktorun sana kötü bir şey demediyse ki 3 gün geride olması kötü değil kafana takma bebişi strese sokma canım

Umarım hiç sorun olmaz der için rahatlar. Benimde kanda bir virüs cıktı ve bu bebeği etkileyen bir virüstü. Kendi doktorum ve bir perinatologla görüştüm birkaç kan testi daha yapıldı ve virüsün hamilelikten öncesinde olduğu yani bebeği hiç etkilemediğini söyleyip artık bana gelmene gerek yok riskli bir durumda değilsin normal kadın doğumla devam edebilirsin diye gönderdi. Ama o sonuçlar çıkıp konuşana kadar mahvoldum bende. Demek istediğim içini rahatlatmak neredeyse imkansız biliyorum ama sonuçlar iyi çıkabilir herşey yolunda sorun olmaz da diyebilir terside ama sen o güne kadar hep içinden iyi olacağını senin ve bebeğin daima sağlıklı olacağınızı düşün. Iyi düşün iyi olsun

Canım hamişlerTüyolarla geldim.Mide bulantım Nirvana yapmıştı artık.64 kilodan 60 kiloya düştüm.Sabah aç 2 primal gece yatarken 2 primal içiyordum.2 gündür beslenmemi değiştirdim ve sıfır kusma 2 öğün yiyorum.Sabah kahvaltı ve akşam yemeği arada sadece çiğ fındık ya da bir galeta yiyorum.Ve yemekle su içmiyorum.Genel olarak suyuda yudum yudum içiyorum.Bir bardağı diktikten 10 dakika sonra kusuyordum.Hamilelik reflüsü diye bir şey var biliyosunuz.Mide ya boşken acı su devreye giriyor mide bulantısı yapıyo ya da çok doluyken.Kısacası mideyi çok doldurmadığım sürece bulantı olmadı.Aklınızda olsun

Zaten diyette eksik beslenme olmaz aslında, bence kilo verilebilir, sadece şeker karbonhidrat tarzı şeyler kesilir, onlara da gerek yok. Ben de çok kilo almak istemiyorum bu sefer

Beni de bilgilendirebilir misin doktor ne dedi her şey yolunda mı.Bende hamilelikten önce antidepresan ilacını bıraktım hamile kaldım.

Canımcım hiç endişelenme benim 10 gün geriden geliyor çünkü geç yumurtlama.ve benimde ağustosta bir düşüğüm olmuştu.Bunlar sorun değil.Sen içini ferah tut bebeğine güven

Olsun bence çok daha iyi olmuş senin için perinatoloji 30 yaş sonrası gebelik takibi için zaten olması gerekiyor.Bende bi sıkıntı yokken bile perinataloji ye gidiyorum yaşımdan ötürü.Hiç endişelenme için daha rahat eder.Sonuçta biz bilemeyiz ilaçların hamilelikte etkilerini.Benim lustral kullanırken hamile olan arkadaşım vardı hiç bir sorunda yaşamadı.İlacı bırakması onu daha kötü etkileyebilirdi.Sorunsuz bir hamilelik ve doğum gerçekleştirdi

Hayatımın her anında yürüyüş yapan biri oldum her yere yürüyenlerdenim :) yine devam ediyorum ama bir yandan pilates ekleyip yağ yakacak bir beslenmeye gecmek fena olmaz gibi. 66 kiloyum malesef çok çok denmez ama yağ oranım rahatsız ediyor ben şansımı deneyeyim olmazsa olmaz zaten hele şu aralar öyle bulantili halsizim ki bedenim sen kim pilates kim diyor

Zaten diyette eksik beslenme olmaz aslında, bence kilo verilebilir, sadece şeker karbonhidrat tarzı şeyler kesilir, onlara da gerek yok. Ben de çok kilo almak istemiyorum bu sefer
Ay aradığım yorum sağlıklı beslenerek kilo vermek istiyorum bende yani şansımı deneyeceğim bakalım. metabolizma da değişti gerçi hızlanır diyorlar ama Ben normale göre daha az porsiyon yiyor olmama rağmen(bulantı mide yanması yüzünden) yinede gram vermedim 8 haftadır aynı kiloyum

Bende ilk hamileliğimde 66 kilo ile hamile kalıp 80 ile doğuma girdim.Tam 14 kilo aldım.Fakat bu kilo oranı sağlıklı aslında.Doğumdan tam 2 ay sonra 58 kiloydum.Bu sefer hedefim 10 kilo almak.Şeker ve karbonhidratı minimuma indirerek beslenmeye çalışıyorum.2 mandalina yerine 1 tane yiyip meyveden az şeker alıyorum.Çiğ kuruyemiş en önemlisi.Ve mutlaka paketli hazır değilde kabuklu ceviz günde 3 tane mutlaka yiyorum.Önemli olan gereken vitamin ve mineralleri alabilmek.

En son kese göründü 4mm lik , 5 haftayla uyumlu dendi, 2 Aralık'ta tekrar gitcem kalp atışını duymaya , günler gecmiyo
Bide kusma yok , göğüs dolgunluğu yok korkuyorum belirtiler niye başlamadı diye
Ya allla alla herkes de olcak diye bişi mi var korkma ne güzel kese de vae kuzum

Perinatoloji nedir kızlar

Perinatoloji nedir kızlar
Hemen coppy paste yapayım

Perinatoloji, gebelik sırasında olumsuzları teşhis eden ve gerekli tedaviyi uygulayan uzmanlık dalıdır. Perinatoloji dalı anne ve bebek sağlığıyla ilgilenir. Hamilelik sırasındaki risklere karşı gerekli önlemleri alarak doğumun sağlıklı şekilde gerçekleşmesini amaçlar.

İyi dileklerin ve güzel düşüncelerin için çok sağol canım. Bende kötü düşünmemeye çalışıyorum bakalım Çarşamba doktor ne diycek

Canımcım hiç endişelenme benim 10 gün geriden geliyor çünkü geç yumurtlama.ve benimde ağustosta bir düşüğüm olmuştu.Bunlar sorun değil.Sen içini ferah tut bebeğine güven
Çok teşekkür ederim, ilk kontrolde tam gününde ultrasonda ölçmustu. Bu kez böyle istediğimiz kadar büyümemiş dedi endişelendim. Düşük de olunca içime korku geliyor ister istemez. Doktorun ağzından çıkan her kelime önemli bizi için

Beni de bilgilendirebilir misin doktor ne dedi her şey yolunda mı.Bende hamilelikten önce antidepresan ilacını bıraktım hamile kaldım.
Tabiki bilgilendiririm canım. Ben kesmemistim ilacı içiyordum. Hatta 17 Kasım'da bı sinir krizi sonrasi sayısını artimistim 3 tane falan içtim. Oda bana fena uyku yaptı başımı kaldıramadım. Eşim acile hasteneye götürdu. Orda kan tahlilinde çıktı zaten gebeliğim. Beta hcb değerim 4.600 çıktı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…