2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Hayatımın her anında yürüyüş yapan biri oldum her yere yürüyenlerdenim :) yine devam ediyorum ama bir yandan pilates ekleyip yağ yakacak bir beslenmeye gecmek fena olmaz gibi. 66 kiloyum malesef çok çok denmez ama yağ oranım rahatsız ediyor 😅 ben şansımı deneyeyim olmazsa olmaz zaten hele şu aralar öyle bulantili halsizim ki bedenim sen kim pilates kim diyor 😂
Bende ilk hamileliğinde yapmıştım bunda da 3 aydan sonra pilates ve hava çok soğudu büyük ihtimal son 3 ay hem yürüyüş hem pilates giderim ama kilo için yapmıyorum kendimi iyi hissetmek için ve sende çok kilolu değilsin bencede ve doktoruna danış yinede senin ve bebeğin için iyi olanı söyler belki yol gösterir

O olabilir bir durum ki doktorun sana kötü bir şey demediyse ki 3 gün geride olması kötü değil kafana takma bebişi strese sokma canım
Ne olumlu ne olumsuz, beklediğimiz kadar büyümemiş dedi o yüzden takıldım. Düşük yaptığımda da geride kalmıştı. Umarım sadece küçük ve degisevlbilevek bir farktır.

Ankara şehir Hastanesi'ne perinatolojiye gidiyorum sürekli asistanları var her gittiğim de daha fazla pişman oluyorum. İnşallah doktoruna düşersin.
Valla canım ordaki doktorları hiç bilmediğim ve ilk defa gitcegim için rastgele bı doktordan aldım randevu. Özgür Kara isminde bı doktor. Umarım iyidir

Olsun bence çok daha iyi olmuş senin için perinatoloji 30 yaş sonrası gebelik takibi için zaten olması gerekiyor.Bende bi sıkıntı yokken bile perinataloji ye gidiyorum yaşımdan ötürü.Hiç endişelenme için daha rahat eder.Sonuçta biz bilemeyiz ilaçların hamilelikte etkilerini.Benim lustral kullanırken hamile olan arkadaşım vardı hiç bir sorunda yaşamadı.İlacı bırakması onu daha kötü etkileyebilirdi.Sorunsuz bir hamilelik ve doğum gerçekleştirdi 🙌🏼
Ayy canım içimi rahatlattin valla. Sağol. Aynen yaşım 36 olduğu için zaten riskli gebeliğe giriyor durumum sanırım. Takipte olmak daha iyi olur benim için.

Hemen coppy paste yapayım 🙈

Perinatoloji, gebelik sırasında olumsuzları teşhis eden ve gerekli tedaviyi uygulayan uzmanlık dalıdır. Perinatoloji dalı anne ve bebek sağlığıyla ilgilenir. Hamilelik sırasındaki risklere karşı gerekli önlemleri alarak doğumun sağlıklı şekilde gerçekleşmesini amaçlar.
Cok şükür bişi daha ogrendık😂

Kızlar ben bugün gittim doktora. kullandığım antidepresan hapını falan gösterdim. İlac yüzünden riskli gebelik durumun var dedi o yüzden Ankara şehir Hastanesi'ne Perinatoloji bölümüne sevk etti. Çarşamba sabahına randevu aldim
Yanlış anlama ama ilacın adını merak ettim. Ben yaklaşık 2 yıldır misol kullanıyorum.

Merhaba tüp Bebek tedavisi sırasında bir ayda yaklaşık 5 kilo aldım ben de ilk aylarda acaba kilo verilebilir mi diye düşünüyorum yoksa sonuna kadar 3 rakamlı kiloları rahat görebileceğim gibi

İlk 3 ay rahatlıkla kilo veriliyor. Ben 4 günde 3 kilo verdim bile. 86 ile başladım şuan 83üm. Hedefim diyetisyenim ile 3.ay sonunda 75 olmak. Hamilelikte maksimum 10 kilo alıp başladığım kiloya dönmek.

Bende ilk hamileliğimde 66 kilo ile hamile kalıp 80 ile doğuma girdim.Tam 14 kilo aldım.Fakat bu kilo oranı sağlıklı aslında.Doğumdan tam 2 ay sonra 58 kiloydum.Bu sefer hedefim 10 kilo almak.Şeker ve karbonhidratı minimuma indirerek beslenmeye çalışıyorum.2 mandalina yerine 1 tane yiyip meyveden az şeker alıyorum.Çiğ kuruyemiş en önemlisi.Ve mutlaka paketli hazır değilde kabuklu ceviz günde 3 tane mutlaka yiyorum.Önemli olan gereken vitamin ve mineralleri alabilmek.
Çok haklısın bu bilinçle hareket etmek en güzeli şimdi kaç kiloyla başladı hamileliğin

İyi akşamlar kızlar. Moralim çok bozuk. Bugün annem ameliyat oldu. Hastanedeydim sabahtan akşama kadar koşturdum durdum. Eve geldim biraz uzandım. Az önce kahverengi akıntım olmuş baya. Ağrım sızım hiç olmadan 😪😪 yine mi kaybedicem korkusundan kurtulamıyorum. Oksapar iğnem var gidip vurulmayacağım bu akşam. Cuma gününe randevu almıştım doktora oksapar yazdırmak için. Hem yolk sac görünür mü diye sorarım diyordum ama nasip olmayacak sanırım 😓😪😪😪😪

Kizlar merhaba genel bir fikir soracağım anket gibi düşünelim..
İmkanlarım bana tercih yapma hakkı veriyor ama çok kararsız kalıyorum..
Sizce hamileyken çalışmaya devam etmeli miyim yoksa imkanın varsa evde dinlen mi dersiniz.
Çalışıyorum üstelik devletin personelinin birakma gibi bir durumum yok.Ama böyle olmasa çalışırdım hamilelik hastalık değil sonuçta.Eve kapanıp kendini dinlemektense imkanın varken çalış.Hem bebeğin içinde ek gelir oluyor.

Bende ilk hamileliğinde yapmıştım bunda da 3 aydan sonra pilates ve hava çok soğudu büyük ihtimal son 3 ay hem yürüyüş hem pilates giderim ama kilo için yapmıyorum kendimi iyi hissetmek için ve sende çok kilolu değilsin bencede ve doktoruna danış yinede senin ve bebeğin için iyi olanı söyler belki yol gösterir
Ay ne güzel inşallah sağlıkla ilerlesin hamileliğimiz rahatça egzersiz yapalım

İyi akşamlar kızlar. Moralim çok bozuk. Bugün annem ameliyat oldu. Hastanedeydim sabahtan akşama kadar koşturdum durdum. Eve geldim biraz uzandım. Az önce kahverengi akıntım olmuş baya. Ağrım sızım hiç olmadan 😪😪 yine mi kaybedicem korkusundan kurtulamıyorum. Oksapar iğnem var gidip vurulmayacağım bu akşam. Cuma gününe randevu almıştım doktora oksapar yazdırmak için. Hem yolk sac görünür mü diye sorarım diyordum ama nasip olmayacak sanırım 😓😪😪😪😪
Kötü seyler düşünme yoruldugun için olmuştur belki dinlen iyice.Elinden geldiğinde kalkma çevrende yardımcı olcak birileri varsa yardım etsin yoksada kendini hiç birşey için yorma uzan.

Kötüyü düşünme hemen. Ben yaşamadım çok şükür ama forumda bir sürü kişide okudum yaşayan. Allaha çok şükür sıkıntıları yok. Yorgunluktan vs olmuş olabilir. Bence için rahat etsin ya acile git ya da hemen yarın randevu al kadın doğuma git. Ama lütfen moralini bozma. Kötü düşünüp üzülme

Kızlar bende de göğüs ağrısı dışında bir değişiklik yok. Kontrolde olması gerekenden 3 gün geride göründü. Normal mi bu? Doktor haftaya tekrar bakarız dedi. Olabilir de olmayabilir de dedi. Bekleyip göreceğiz dedi. Düşük de başımdan geçtiği için bu sözleri beni endişelendirdi. Sizlerde de olması gereken hafta ve günden geriden gelen var mı? 🙁
Her hamilelikte belirti olmaz ki.Suanda bende hiçbir belirti yok.Gaz sancılarım vardı onlarda adettede olur geçti tamamen.Bugun bı kendimi dinledim hamilemiyim gerçekten diye goguslerimde hafif hassasiyet var ki o normalde de olur başkada birşeyim yok ☺️

X