2023 Şubat gebelik planlayanlar🌺🌺

Kızlar selam geçenlerde yazmıştım hemarojik kistim var tedaviye de yeni başladık sayılır diye bugün döngümün 43.günü bugün akşam eşimin israrlari ile test yaptım bir kaç dk içinde böyle çıktı hemarojik kistin hormonlara etkisi olabilir mi?
20230203_223449.jpg

Ön dişlerim hariç bütün dişlerim çürük :KK70: hepsi dolgu kanal bilmem ne hepsi işlemli geçmişi ama hepsinin kökü çürük artık . Hatta dün gece fırçalarken bir an çarptı fırça çürük dişin tekinin ucu kırıldı sinir açıldı sanki soğuk hassasiyeti iyice arttı😂😂Yani başlasam bitecek gibi değil komple yaptırmayı planlıyorum zaten . Henüz gebe değilim Allah bilir ne zaman olur , beni gebeliğim sürece bu dişler idare eder diye düşünüyorum yanılıyor muyum :KK70: ( bu arada öğretmen olarak en uyuz olduğum soru tiplerinden sorum😂😂
Yani edebilir deee etmeyebilir de hamilelikte çünkü diş etleri hassaslaşır ve tükürük içeriği hormonal olarak değişir bundan dolayı çürüme yatkınlık artar aslında ikinci trimesterda doktorunun izin verdiği kadarıyla acil ağrıma ihtimali olan dişleri yaptırabilirsin 😍 daha geçen ay yine bşr öğretmen hastamı doğuma yolladık doktoru izin vermiş dısardaki sesi müziği bile hisseden çocuk senin acını mı hissetmeyecek demiş gerçekten çok farklı bir bakış açısı biz de yavaş yavaş yaptık dişlerini yormadan 😍

Kızlar selam geçenlerde yazmıştım hemarojik kistim var tedaviye de yeni başladık sayılır diye bugün döngümün 43.günü bugün akşam eşimin israrlari ile test yaptım bir kaç dk içinde böyle çıktı hemarojik kistin hormonlara etkisi olabilir mi?Eki Görüntüle 3202317
Kuzucum hıc bılmıyorumkı googledan baksaydın ne yazıyor??yarın hemen dr a gıt,umarım bebektır en guzelınden

Ben yaşadım. İlk gebeliğimdi 😪 çok yıkıldım. Hayatımda hiç duymamıştım. Öyle gitti sonrasında hamile kalırsın hemen dediler lakin bi sene geçti ben olamadım 😪 benim hatalarım vardır tabi. Korunmana gerek yok dedi doktor ama ben iki ay korundum sağlıksız beslendim sonrasında ve covid geçirdim derken olmadı işte 😪
Kendini suclama canim hatayla ilgili degil bu mesele. Nasip olacaksa her turlu oluyor. Olmayacaksa da ne yaparsan yap olmuyor. Sadece fiziksel bir olay degil bu bence. Herkesin her iliskisi gebelikle sonuclansaydi her metrekarede insan olurdu dünyada. Allahin takdiri iste.

Kendini suclama canim hatayla ilgili degil bu mesele. Nasip olacaksa her turlu oluyor. Olmayacaksa da ne yaparsan yap olmuyor. Sadece fiziksel bir olay degil bu bence. Herkesin her iliskisi gebelikle sonuclansaydi her metrekarede insan olurdu dünyada. Allahin takdiri iste.
İnşallah en yakın zamanda sağlıklı sıhhatli bir şekilde kucağımıza alalım bebeklerimizi ❤️

Yarın kan testini görünce daha çok rahat edeceksin neden kizalim ki ya bende gebe olsam senden daha beter olurum emin ol ben kadın dogumcumla beraber çalışıyorum bir kayıt açtırıyorum 10 günlük kontrol süre mi sırf uyuzluk olsun diye hergun yanına gidiyorum 😀😀😀 yine geldi Allah'ın delisi diyor
Bende aksıne doktora gitmekten nefret ederım🫣(dr umu severım ama çok zor gıderım) hatta en son gıttıgımde bana muane olmasanda arada zoyarete gel bızı pozıtıf enerjı verıyorsun dedı🤣🫣🤣elımden gelse kadın dogumun onunden gecmem o derece🤣🤣🤣

Bende aksıne doktora gitmekten nefret ederım🫣(dr umu severım ama çok zor gıderım) hatta en son gıttıgımde bana muane olmasanda arada zoyarete gel bızı pozıtıf enerjı verıyorsun dedı🤣🫣🤣elımden gelse kadın dogumun onunden gecmem o derece🤣🤣🤣
Biz aynı hastanede çalıştığımız için 10 yıldır da tanıştığımız için o bana alışkın yoksa bende başka bir kadın dogumcumla ile tedavi olamam sanırım benim nazimi sadece o çekiyor

X