Gebeliğe Hazırlık 2023 Ocak Gebelik Planlayanlar 🦋🌹

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım tam aylarındayız aslında kullanmakta fayda var sen ne amaçla soruyorsun hangisini kullanayım diye mi az önce bir arkadaş atmıştı bir önceki sayfalarda kaldı sanırım onun içeriği bayağı güzeldi
Ya gebelik içinde hem normal şeyde de öyle vitamin olsun yardımcı olsun her şeye diye

arkadaşlar ben burda öğrendim hiç bakmamıştım
Evet dolik asitin fazlası vücuttan atılıyormuş idrar yolu ile ama 1000 üzerinde alınca yan etkisi oluyormuş gene de yani içeriklerine bakıp ekstra alımları hesaplamak lazım sanırım L lavinya-

Eklentiler

• 1D948CDF-92FC-4893-96B3-3E4497558C86.jpeg
    1D948CDF-92FC-4893-96B3-3E4497558C86.jpeg
    87,6 KB · Görüntüleme: 35
Bakalım kuzum bi karar vereyim ona göre alıp almamakta kararsızım :/ belki filiknasitsizvitamşn bulurum :KK66:
Tamam canım sen bilirsin ama sanmıyorum multivitamin olarak folik asit içermeyeni
Bence hesapla az önceki takviye de 400 vardı mesela e sana verdiği hap 600 civarı edecekse gayet uygun yada günde bir tane içersin o ilacı
Zaten çoğunluk günde bir tane verir hep seninki niye iki tane ki ? Belki düşük dozludur. Karar verirsin canım 😍

Alla alla yediğin bişey falan mı dokundu acaba kötüleşirsen acile git canım Allah korusun gıda zehirlenmesi falan olmasın . Bulantını badtırcak bişeyler yesen çubuk kraker etiform tarzı bişeyler ya da ne bileyim tzlu ayran yoğurt falan mı

Bende bunu duydum bugün sitede bana doktorum folik asit vermişti yumurta kalitesi arttırsın diye sabah 1 akşam 1 , bu ilaçta folik asit te var mi ? Alacaktım dokunur mu varsa folik asit çok olup diye bir düşündüm
Evet canım bunda günlük alman gereken folik asit var (fazlası zarar olmaz, idrarda atılıyor diye biliyorum ama :KK66: tabi doktoruna danışarak kullanabilirsin ben çok memnunum

Alla alla yediğin bişey falan mı dokundu acaba kötüleşirsen acile git canım Allah korusun gıda zehirlenmesi falan olmasın . Bulantını badtırcak bişeyler yesen çubuk kraker etiform tarzı bişeyler ya da ne bileyim tzlu ayran yoğurt falan mı
Ayran içtim canım biraz daha iyi şuan. Eşimle aynı şeyleri yedik onda bişey yok bilemedim

Kesin bir belirti mi bilmem ama benim ağzımda aftlar çıktı kuzum doktora sordum bağışıklık düştüğü için çıkar hatta uçuk geçmişin varsa uçukta çıkabilir dedi 🤣 hadi bekliyorum Eylül e canım
Benim her regl öncesinde her ay mutlaka ağzımda aft çıkar. Hamilelik için bir fikrim yok tabi. Regl önceleri hep bağışıklığım düşer

X