Gebeliğe Hazırlık 2023 Ocak Gebelik Planlayanlar 🦋🌹

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canim 2 yunurtan gelişmiş bence, dollenmeyen biri atmış kendini. İkiz bile olabilirmiş dollense
Aaa böyle bişey olabilir mi. Benimde nasıl oldu biliyomusun 21 aralıkta pik gördüm bide 3 ocakta pik gördüm. 21 aralıktaki pikten 14 gün sonra 4 ocakta adet oldum. Ama dediğim gibi adetim çok az geliyor normalde pıhtılı ve yoğun olur. Bide tesadüfün şöylesi 2019da aynı bu ayda hamile kalmıştım. O zamanda adet olmuştum adetten 1 hafta sonra falanda hamile olduğumu öğrenmiştim

Bunu ben de çok duydumm. Şuan prolaktin düşsün diye bi ilaç kullanıyorum ilerleyen süreçte doktor da derse kullanmayı düşünüyorum
İacı kullanırken de kullanabilirsin canım sıkıntı olmax dogal yollar en güzeli benim fsh 19 du aldım kullandım 2 ay şuan bir ay 9 çıktı bu ayda 12 çıktı etkisi güzel yani ama bana doktorum fsh her ay farklı çıkar dedi zaten sen birdahki aya tekrar yaptır canım

Aaa böyle bişey olabilir mi. Benimde nasıl oldu biliyomusun 21 aralıkta pik gördüm bide 3 ocakta pik gördüm. 21 aralıktaki pikten 14 gün sonra 4 ocakta adet oldum. Ama dediğim gibi adetim çok az geliyor normalde pıhtılı ve yoğun olur. Bide tesadüfün şöylesi 2019da aynı bu ayda hamile kalmıştım. O zamanda adet olmuştum adetten 1 hafta sonra falanda hamile olduğumu öğrenmiştim
Bugün mü haberler çok güzeldi tebrikler kızlar bu da demek oluyordu imkansız yok Allah dilerse isterse o var hepimize sağlıklı bebekler diliyorum en kısa zamanda

herşey olabiliiiiiiiiiiiiir :)) benle deneyimledik bunu

Benim de ultrasonda yumurtalıklar iyi çıktı. Fsh 14 çıkınca doktor amh testi istedi amh 1.410 çıktı. Yaşına göre biraz düşük bir değer dedi yaşım 28. Ama başka bi doktor da normal bi değer dedi. Kafam karıştı benimdee. 1.410 amh için düşük mü normal mi anlayamadım
Canım benim amh 4 çıkmıştı ama yaşım senden küçük bence yaşına göre gayet normal çıkmış amh senede 0.1 düşermiş doğal gebelik oluşması için ideal geldi bana açıkcası. Süt hormonunda abartı bi yükselikte değil zaten ilaç aşırı etkili direk düşürüyor korkma

Ben doktora hormon testi istiyorum dedim kac gunde bi regli oluyosun dedi 28 gunde bir düzenli dedim ee daha niye hormon testi yapalım demekki sıkıntı yok dedi 😅 neyse zor bela verdi kağıdı sen kaçıncı günü gittin ben 5 günü gitsem olurmu kağıtta 2,4,5 günü yaziyor
Ben 4. Günü gittim
Gece başladı kanama
Aslında 3. Gün sayılır

Bnım adetım duzenlı değil deyınce istedi
Yaş 39 oldu 😔

Benim de ultrasonda yumurtalıklar iyi çıktı. Fsh 14 çıkınca doktor amh testi istedi amh 1.410 çıktı. Yaşına göre biraz düşük bir değer dedi yaşım 28. Ama başka bi doktor da normal bi değer dedi. Kafam karıştı benimdee. 1.410 amh için düşük mü normal mi anlayamadım
Normal gayet güzel amh yüksek olan değerlerin de ilaçla ya da takviye bişeylerle düşürülcek cinsten

Hemen de tüp bebek diyorlar ya hadi 40 civarını anlarımda el insaf yani direkt kestiriyor bazı doktorlar böyle :KK70:

Bende pıhtılaşma var mı bilmiyorum canım dekolman geçirdiğim için gebelik boyunca çocuk aspirini kullanmalıymışım. Dekolman sebebi bilinmiyor bir tek önlem olarak bunu uygulayabiliyorlar. Bir de sezaryen olalı 6 ay oldu doktorum daha erken dedi ama ben rabbim nasip eder belki umuduyla çabalıyorum
Canım aspirin kanı sulandırıyor zaten sezeryanın daha çok yeni rabbim şifa versin biz çabalıyoruz rabbim yardım etsin eminim nasip olunca bizimdi bebişler gelicek 😍 umudun hep olsun bir anda sürpriz yapacak bizim keratalar😅😅😅

Canim yumurtlamanın 6. Günü diyor arkadaş.
Çıkacağına emin misin ?
Canım ben yumurtlayalı 14 gün olduğunda yapmıştım regle 8 gün kala erken yumutlamıştım 10cu gün yapacağı için belki çıkar riskli oldugu için takip etmesi lazım bende öyle yapıyorumki bidaha olursa önlem alim die

Eklentiler

• F83FC2EC-0A57-4151-B84A-21C64B870950.png
    F83FC2EC-0A57-4151-B84A-21C64B870950.png
    595,8 KB · Görüntüleme: 47
Canım aspirin kanı sulandırıyor zaten sezeryanın daha çok yeni rabbim şifa versin biz çabalıyoruz rabbim yardım etsin eminim nasip olunca bizimdi bebişler gelicek 😍 umudun hep olsun bir anda sürpriz yapacak bizim keratalar😅😅😅
Öyle canım gerçekten nasibimizin peşinde koşuyoruz :) hayırla sağlıkla gelsinler İnşAllah 🤲🏻

X