Gebeliğe Hazırlık 2023 Ocak Gebelik Planlayanlar 🦋🌹

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Sen neden bu kadar erkenden adet oldun?bende senden test bekliyordum..hiç üzülme..benim gibi oturup adeti beklemekten daha iyi..zaten neqatif olduğunu biliyoruz

Size bısey soylıcem bebıslerım.ovulasyonda pık cıktıktan sonra ıllakı yumurta catlayamayabılıyormus bızzat dr a sordum.yanı guvenmemek gerek pıkten sonra bı 7,8 gun ıkı gune bır devam ettırmek lazımmıs calısmayı ki benım adete 10 gun kala ovulatuar 19 mm yumurtam gorundu(adetım asla gecıkmez benım yumurtlama ne zaman olursa olsun,cok duzenlıdır)yani illa ki yumurtlamadan 14 gun once adet olcaz dıye bısey yok.gun saptama olayı bence yaptıgımız en buyuk hata,ama dıger turlude duzenlı yapmak cok zor 15,20 gun boyunca hayırlısı bakalım beybıler.en garantı yol yumurta takıbı yaptırmak ultrasonla o garantı işte.dun çatlama olmus bu arada bende ama degerlendırmedım cunku kasıgım patlayacak gıbı agrıyordu degerlendırme yapmıcam artık kendımı dıger döngüye saklayacagım enerjımı.Bunu yazmak ıstedım cunku belkıde tek sorunumuz zamanlamadır

Bırbırımızin arkasından gele gele kımse hamıle kalamıyor bosver gelmeyıver bu sefer de Valla agrı var ama regl agrısı bıanda cok yogun basladı sadece
Bir dahaki aya ınsallahBazen stres hava degısımı duzenı etkıleyebılıyor.en azından adet olabılıyoruz oyle dusunmemız lazım cunku adetı bıle ılacla olan arkadaslarımız var

Guzel bilgi kuzus cok tesekkurler. Ben de hep tek basina ovulasyon testlerine guvenilmemesini okuyorum. En onemlisi akinti takibi imis zira yumurtalikarimizdan ve rahimden direkt bilgiye sadece onun sayesinde ulasabiliyormusuz. Ama ovulasyon test takibi ya da ates olcme ile desteklenirse guzel olurmus. Ama ben akinti olayini hala cozemedim. Du bakalim her ay yeni bisi ogreniyoruz, yakinda onu da kotaririz belki

Bırbırımızin arkasından gele gele kımse hamıle kalamıyor bosver gelmeyıver bu sefer de Valla agrı var ama regl agrısı bıanda cok yogun basladı sadece
Ben de oldum sabah şiddetli ağrım oldu başlamış tahmin ettiğim gibi yumurtlamanın tam pik gününden 14 gün sonra geliyor benimde, olmadı bu ayda

Kuzucum dr un dedıgı en garantı yol adetten sonra 5 gun ıcınde ılıskıye baslayıp adete 5 gun kalaya kadar devam etmekmıs.ama duzenlı olmalıymıs bır dolu bır bos.e bızde robot degılızkıpsıkolojık olarak ınsanın yapası gelmıyor yanı gorev ıcabı olunca.nasıl olcak bılmıyorum benım akıntıda vardı mesela ayın 2 ınde ama yumurta olgunluga ulasmıs beklemıs işte çatlaması yenı olmus

Canim ben her zaman yumurtlamanın 10-11. Günü adet olurum. Hiç 14 u bulmadı. Doktor 10-14 arası nirmal dedi.

Kızlar gunaydıııııın benim yumurtlamadan sonra gögüslerim şişmeye başladı normalde de adetten önce şişerdi ama ağrırdı bu sefer ağrı yok. Böyle belirti olabilir mi.bi farklılık görsem hamileliğe yormıcam diyorum ama dayanamıyorum

Bu belirti değil malesef. Burada bunu çok fazla arkadaş yaşadı ama hamile kalamadi.

Tabi belirti de olabilir ama kesin değil.

Aynen dediğin gibi durmak yok yola devam canım. Hep birlikte sevinci de yaşayacağız çok yakında inanıyorum ben.

Yanı asklarım şoyle ornek verıyım gecen senede basıma gelmıstı.muane sırasında ortaya cıkmıstı.gecen yıl agostostakı normal yumurtlama tarıhım 21-22 sıyken 25ındekı ultrason kontrolumde yumurtlama vardı.yanı 25 ınde çatlamıs.ben ılıskıye 21-22 de agırlık verırken 24-25-26 da vermem gerekıyor yani.e bunu yapmayıncada tabıkı kacırmıs oluyorum.mutlaka goz onunde bulundurun

Eklentiler

• 22BEF24B-E5F0-4F0F-9B07-C30BA531D485.jpeg
    67,2 KB · Görüntüleme: 44
  • 760D7926-5F91-42E9-8077-637DDE1BC3FB.jpeg
    21,4 KB · Görüntüleme: 47
Günaydın kızlar daha önce kimyasal yaşayanlar battan kaç gün sonra kanamanız başladı? Benim bat 3 ocaktı ama hala başlamadı canım sıkılıyor belirsizliğe
Canım ben henüz ne yaşıyorum bilmiyorum ama aktif kanamam 18. Gün başladı. Lekelenmem 11. Gün başladı. 7 gün boyunca açık kahve sarı şeklinde geldi. Ve hiç birinde çamaşırı kirlenmesi, peceteye silince geldi.

Bilgi için sağol canım ben mesela ovulasyonda hiç ikisinide aynı koyulukta görmedim geçen yaptığım testte yakındılar dedim herhalde olmuştır düzenli ilişkiyle devam temel mantıklı şahsen annem 3 tane doğum yaptı ovulasyon falan yoktu ozaman evet devir değişti ama bazen gereksiz strese giriyoruz sanki o çizgilere bağlanıp artık almıycam dedim neredeyse koliyle aldım aman ya bilemedim ben inşallah zamanını buluruz buluştururuz yumurtayı ne diyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…