Gebeliğe Hazırlık 2023 Ocak Gebelik Planlayanlar 🦋🌹

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bu ay bizim de ilk denememizdi ve ihtimal düşük olmasına rağmen hiç yasamadigim belirtiler yaşadım tek taraflı göğüs büyümesi bile yasadim 😅 sonuç regl. Kendimizi çok dinlediğimiz için böyle oluyor sanırım batma ve çok oldu bende de. Yumurtlamadan itibaren de hep adet gibi hafif kasık ağrım vardı. Endişelenmeyin vücudu çok dinleyince oluyor :)
🤭🤭🤭🤭 artık kendimizi nasıl şartladıysak olabilir 🤭🤭🤭 Rabbim tez vakitte hayırlı evlatlar nasip etsin yolunu gözleyen herkese 🤲🏻🤲🏻🤲🏻🥹🥹🥹🥹

Yanlış hatırlamıyorsam sizde yaş faktörü vardı. İnşallah hiçbirine gerek kalmadan gebe kalırsın şuan aşılamaya en az 4 bin gidiyordur. Klinikte yaparsan daha fazla. Ben de tüp bebeğe çok çok uzak bakardım ama laparoskopi olacağım, eğer tüpüm veya tüplerim giderse şansım yarıya düşüyor veya hiç kalmıyor. Ameliyat sonrası karar vereceğim ne yapacağıma. Ama inşallah daha çok beklemem, beklemeyiz🙏🏻
Aynen canım yaş var bu ayki çatlamayı değerlendirememek gibi geçimsizlikler var değerlerde sıkıntı var . Var da var yani 😂😂 yine de nasip Allah tan dua ile istiyoruz elimizden heleni de yapacağız inşallah verirse şükür vermezse yine şükür vardır bir hayır deriz artık napalım

Pelvik us neden istenir?

SUPRAPUBİK PELVİK US ile ilgili görsel sonucu

Şiddetli kasık sancılarında yumurtalıklarda herhangi bir kist, kitle ya da miyom olup olmadığını değerlendirmek için yapılır. Yumurtalık kisti şüphesinde pelvik renkli doppler USG ile hastanın kan akımı kontrol edilir. Kitlelerin iyi huylu mu kötü huylu mu olduğu ayrımını yapabilmek için pelvik usg yapılır.
Kızlar acil ceavp verin lütfen doktor SUPRAPUBİK PELVİK US İSTEDİ bu alttan mi oluyor yoksa karnın üstünden mi

Pelvik us neden istenir?

SUPRAPUBİK PELVİK US ile ilgili görsel sonucu

Şiddetli kasık sancılarında yumurtalıklarda herhangi bir kist, kitle ya da miyom olup olmadığını değerlendirmek için yapılır. Yumurtalık kisti şüphesinde pelvik renkli doppler USG ile hastanın kan akımı kontrol edilir. Kitlelerin iyi huylu mu kötü huylu mu olduğu ayrımını yapabilmek için pelvik usg yapılır.
Canım alttan mi yapılıyor onu ogrenmem lazim

Aynen canım yaş var bu ayki çatlamayı değerlendirememek gibi geçimsizlikler var değerlerde sıkıntı var . Var da var yani 😂😂 yine de nasip Allah tan dua ile istiyoruz elimizden heleni de yapacağız inşallah verirse şükür vermezse yine şükür vardır bir hayır deriz artık napalım
🙏🏻 Herşey gönlünce olsun 🌸

Merhaba bu ay birgebenin günlüğünden jel almıştım yanında test de göndermişlerdi onunla yaptım şimdi böyle çıktı , sizce var mıdır yoksa kuruma mıdır acaba heyecan bastı bana da çünkü hiç belirtim yok adete 2 gün var 🥹 filtresiz ekliyorum

Eklentiler

• 36AA326E-A0A6-40D2-A2F3-EE27B5925B07.jpeg
    36AA326E-A0A6-40D2-A2F3-EE27B5925B07.jpeg
    44,4 KB · Görüntüleme: 102
Merhaba bu ay birgebenin günlüğünden jel almıştım yanında test de göndermişlerdi onunla yaptım şimdi böyle çıktı , sizce var mıdır yoksa kuruma mıdır acaba heyecan bastı bana da çünkü hiç belirtim yok adete 2 gün var 🥹 filtresiz ekliyorum
Çizgi görüyorumm, suya tutmuştum ben testimi çizgi dağılınca anladım kuruma olduğunu, isterseniz su damlatin dağılıp kaybolursa kuruma cizgisi deniyor

Bend goremedim canim. Resimde çıkmamış ama sen gorduysen vardır.
Yumurtlamanin kaçıncı gunundesin ?

Kızlar bugün iki Farklı markanın ovulasyonunu aynı anda aynı idrarla yaptım bu kadar fark nasıl oluyor ayrıca çizgi dahada koyulaşmıyor silinmeye başlarsa değerlendirelim mi

Eklentiler

• 7F42EE7B-FA0D-487A-A1A5-3B9DAAAF8785.jpeg
    7F42EE7B-FA0D-487A-A1A5-3B9DAAAF8785.jpeg
    64,5 KB · Görüntüleme: 84
  • B702E9F2-399C-4B35-856A-DF171C707615.jpeg
    B702E9F2-399C-4B35-856A-DF171C707615.jpeg
    53,5 KB · Görüntüleme: 90
Ya ben gördüm direk normalde hiç göremem

Ya ben gördüm direk normalde hiç göremem
Cok heyecanlandım ama inşallah
Çizgi görüyorumm, suya tutmuştum ben testimi çizgi dağılınca anladım kuruma olduğunu, isterseniz su damlatin dağılıp kaybolursa kuruma cizgisi deniyor
Bir anda heyecanlandım inşallah vardır hepimiz güzel haberleri alsak keşke 😍

Kızlar bugün iki Farklı markanın ovulasyonunu aynı anda aynı idrarla yaptım bu kadar fark nasıl oluyor ayrıca çizgi dahada koyulaşmıyor silinmeye başlarsa değerlendirelim mi
Canım aslında aynılar test farkı var sadece c ile t arasındaki koyuluk farkına bak ikisi aynı sayılır
Yani renk yoğunluğu testten teste değişiyor ikisi arasında oran önemli

X