Gebeliğe Hazırlık 2023 Ocak Gebelik Planlayanlar 🦋🌹

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Geçmiş olsun canım önce sağlık tabiki
Aynen öyle kuzucum sağlıklı olsun da böyle dollenip tutunamamasi daha yorucu en azından ne kadar zaman var bilip beklememiz daha iyi beklenti olmaz
Allah yardımcınız olsun kuzum inşallah rabbim en kısa zamanda şifa verir ve bebişinize kavuşursunuz
Sağol kuzucum herkes en kısa zamanda sağlıklı bebislerine kavuşsun inşallah

Bu sabah yuruyus yaparken sag kalcamda batma hissettim bacagima vurdu. Takvime gore yarin ovulasyon gorunuyor, LH de hala bir hareketlenme yok. Akinti da artmaya basladi ama maksimum 2 mm uzuyor. Bu ay bir garip seyir halinde vucudum anlamadim.
Bende 10 gün kadar spor yapmaya çok dikkat ettim yumurtlama bugün olacak galiba. Normalde 2 gün önce olacaktı gecikti. Spor mu etkiledi anlamadım belki sende de öyle oldu. Bugün sabaha kadar hep açık renkti lh testi bugün sabah birden koyulaştı

Hayirli olsun sağlıkla kucağına almayı nasip etsn canm Normalde de önce lekelenme sonramı adet olursun?
Evet canım ama ya akşam yada ertesi gun kanama başlardı simdi nerdeyse 5 gundur leke devam ediyor ama cok az ben bilerek ikiniyodum hatta başkasında hormon testi vereyim diye

Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah doğru zamanda Allah nasip edecektir

Benim eşimde aynı çift taraflı varıkosel ameliyatı oldu sperm sayımız bayagı düşüktü 10 ay oldu ameliyat olalı sizin sperm sayınız kaç acaba
Sperm testi vermedik canım eşimin sol kasık ağrısı ve şişmesi sonucu gittik doktor önce ultrason istedi ultrasonda sağda yeni başlıyor solda nuksetmeye başlamış istersen sperm testi ver ona göre çift taraflı yapalım dedi eşim de sperm testi vermesem çift taraflı ameliyat olsam direk olur mu dedi doktor da tamam öyle yapalım dedi inşallah en kısa zamanda kavuşursunuz bebeğinize eşim soldan 4 sene önce olmuştu ameliyat ondan sonra iki kere gebelik oldu ama kimyasal oldu bu sefer sağlıklı olur inşallah

Geçmiş olsun canım

Tabi ilerleyen zamanlarda pozitifi görürsün inşallah
Benim de daha çok yeni farkındayım ama ara sıra karnıma ağrı giriyor kendimi de dinlemiyorum ağrıyı hissediyorum
Evet goz ardı edemiyorsun ister istemez vücudu dinliyorsun belime ara ara ağrı giriyor kırılacak gibi oluyor dün de yarım saat arayla önce sol sonra sağ kasigim da pit pit damar atar gibi atmalar oldu onun dışında bir belirtim yok şuan da

Ben daha önce yaptırdım ama ovülasyon zamanı değildi. Testi rahim ağzından örnek alarak yapıyorlar diye biliyorum bunun senin gebelik sürecini etkileyeceğini sanmıyorum. Sonuçta döllenme yerleşme rahmin iç kısmında gerçekleşecek
Çok teşekkür ederim bir şey daha soracaktım geçen hafta smear yaptırdım tam yumurtamın çatladığı gündü inflamasyon yazıyor bu gebeliğe engel olur mu bu ayda boşa mı gitti acaba

Hakkısın canım bu süreci stressiz yaşarsın. Hem demek ki biraz daha zamanı varmış Allah sağlıkla sıhhatle tez zamanda bebek sahibi olmamızı hayırla nasip etsin

Çok geçmiş olsun canım en azından sorunun kaynağı bulunmuş. Hakkınızda hayırlı olan olsun inşallah :)

Hadi ya
demekki sizinki ağrıyla kendini belli ediyordu, biz bebek istediğimiz için gidince öğrendik bir de eşimde isteksizlik vardı afedersiniz açık açık yazıyorum bu şekilde. Hiç gebe kalmadım 3 sene bitti Allah isteyen herkese nasip etsin denemediğimiz bişey kalmadı heralde çakşır suları arı sütü ginseng omega3 mfk takviyeleri. Bu ay çooook yalvardım Allah’ıma belki ondan ümitliyim .

Sonuçta inflamasyon bulguları yazıyorduda o gebeliği etkiler mi acaba diye düşündüm tam soramamış olabilirim canım

Ama dediğiniz gibi ağrı varsa ameliyat şart diyorlar biz biraz üzüldük keşke olmasaydık dedik çünkü sperm sayımız daha da düştü. Pek yararını görmedik diyebilirz

Bızı bırakma ama senın gıbı guzel kalplı pozıtıf bırını her zaman yanımızda olmasını ısterızsımdıden cok gecmıs olsun

Tabi yapacagim aksam 17 gibi yapmayı düşünüyorum bakalim bu ay icimde bir umut var inşallah olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…