2023 MAYIS/HAZİRAN AYI GEBELİK PLANLAYANLAR 🌸🌸

Kızlar son yaptığım test renksiz çıktı ama ben ayın 25 inde pik olduğunu düşündüm sonrası bayram zaten kontrol edemedim ama dün yaptığım test de pik gibi kasık ağrım da vardı zaten
Bişi diyim mi, 25 i pik olamamış zaten. Eşit renk dahi değil. Sen daha yeni yumurtluyorsun. Belki de yumurtladın 25 in de ancak yansımadı tam testin saatine denk gelmediği için, ben bu testlere %100 güvenmiyorum. Mesela diğer Temmuz topinde bir arkadaş sabah yaptı pik gördü birden, akşam yaptı silikleşti. O yüzden sen değerlendir bu aralar mutlaka.

Bu ovulasyon testlerinde koyuluk görünce o aralar değerlendirmek lazım çok teste takılmadan bence.

Betalar başka hastanede bakıldıysa da farklı çıkabilir ki bence mutlaka başka bir doktora görün canım nedense senin düşük yapacağına inanamıyorum bazı doktorlar kese göründükten sonra beta önemli değil diyor mesela

Aynen canım ilk doktor kese burda bebek burda betaya bakılmaz dedi. Diğeri öyle demedi. Hamilelikte böyle yapıyorlar, çocuk doğacak hepsi farklı tedavi önerecek. Bu belirsizlik hiç bitmeyecek
Ben sadece kanamasiz, ağrısız düşük olur mu diye merak ediyorum kızlar

Senin ve bebeğin için ne hayırlı ise o olsun kuzum

Canım gecmis olsun öncelikle.. insallah bebisin sağlıklıdır iyidir. Ben kendi surecimden bahsedeyim belki bir fikir verir. 7.haftadan sonra beta guzel artmadi. Ultrasonda da yolk salk kese orani uyunsuz dedi doktor. Bebis vardi ama kese haftasina gore küçüktü. Kalp atimi da vardi. Ama betanin artışından dolayi ben kaybedecegime emindim nerdeyse. Betaya bakilmaz kismina katilmiyorum o yüzden. Cok da iyi bir gostergesi oluyor sürecin. Betaya ragmen umutla bekleseydim muhtemelen cok üzülürdüm. Ama düşük yaptigimda coktan fikren hazirlamistim kendimi.

2. Olarak son ultrason muayenesinde kalp atimi hala vardi. 2 hafta sonra gel bakalim dedi doktor bana. Kahverengi lekelenmen olabilir. Muhtemelen kurtajla almak durumunda kaliriz dedi. Doktorun bekledigi buydu. Ama bir kac gun sonra aktif kirmizi kanamam basladi. Kendiliginden atıldı. Canli oldugu icin vucut atmis dedi doktor kontrolde. Kalbi durmus olsaydi kurtaj gerekirdi diye de bir yorum yapti.
Yani ağrısız kanamasiz dusuk olmuyor. Ya aktif kanamayla kendi atılıyor. Ya da sen ne yaparsan yap sonlanacaksa oyle ya da boyle gelisimi duruyor. Kalbi duruyor ve alınmak zorunda kalıyor

Onda da kasık ağrım vardı o beni yanılttı aslında şu anda da hafif hafif ağrım var bilemedim her neyse değerlendiririz bu sıcakta da zulüm gibi ama

Canım seni üzmek istemem ama ikinci doktorun dedikleri daha mantıklı geldi bana çünkü betan haftana göre çok düşük yine de inşallah sağlıklıdır

Basın sağolsun canım çok üzüldüm, ağır bı imtihan olmuş, acını tazelemek istemem ama sebep söylendi mi?

Canım ben sana yaşadığımı söyleyeyim, 10 haftalıkken sadece peceteye sildigimde gelen kahverengi hafif kırmızıya yakın kanamayla gitmiştim doktora bebeğimin kalbinin durduğunu öğrendim, hatta 1-1,5 hafta önce falan durmus galiba ya da gelişimi geriden geldi yeni durduysa bile, olduğundan daha küçük görünüyordu, ne ağrım oldu ne de çamaşıra geçen kanamam oldu, haftasonuydu 1 gün daha bekledim kürtaj için ama o esnada da hiç ağrım ya da kanamam olmadı. İnşallah sende durum farklı olur.

Canım doktorlar kese gorundukten sonra betanin bir önemi olmadığını söylüyorlar hep. Ben Nisan ayında düşük yaptım, benimki boş gebelikti ama yolk sacı yoktu. O zaman kk'da da çok fazla topic okudum. Bebeğin kalp atışı yok, boş gebelik vs denilen kişilerin doğum yaptıklarını okudum. Hatta birisi kürtaj masasindayken fark edilmiş kalp atışı varmış. Ben kendi doktorum izinli olduğu için farklı 2 doktora gittim. Birisi alalım dedi diğeri bekleyelim dedi ve lekelenme tarzında olunca kanama ben bekleme kararı aldım. Doğacak bir bebekse en azından son ana kadar ben elimden geleni yaptım diyebileyim diye. Sonrasında kanamam adet kanamasi gibi olmaya başladı. Progestan kullanmama rağmen kanamam oldu yani. Kendi doktoruma haber verdim hemen zaten 2 gün sonra da kürtaja alındım.
Senin şu an bebeğinin kalp atışı var, betaya hiç takılma bence canım. Bence yakın bir ilçe vs bir yer varsa 3. bir doktora git. Kanaman da yoğun değil. Bu dünyada yiyecek ekmeği varsa gelecek zaten bebeğin hem senin de için rahatlamış olur 3. Bir görüş aldığında. Gorselden hiçbir yorum yapmazlar diye düşünüyorum çünkü doktorumun tam izin sonuna denk gelmişti benim bu durum. Diğer doktorlardan aldığım ultrason görüntülerini göndermiştim ama o beni çağırmıştı gel bakalım diye. Progestana da devam et demişti o zaman. Sen bence 3. bir görüş al, hiç stres de yapma bebeğin sana tutunacak sağlıkla gelecek inşallah

Allahım son zamanlarda ne kadar düşük kimyasal kalp duyma haberleri aldık yokmu güzel haberler vericek olan biraz umutlanalım mutlu olalım

Kızlar hamilelikte ovulasyon testi yapıp deneyen varmı aranızda ben şimdi yaptımda

Bende gördüm o testi ama herkesin bünyesi farklı işliyo dimi sonuçta

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…