2023 MAYIS/HAZİRAN AYI GEBELİK PLANLAYANLAR 🌸🌸

Kızlar bebeğin döllenme ve tutunma sürecinde dikkat edip etmemek (ağır kaldırmak, beli zorlamak vs.) durumu etkiliyor mu yoksa sağlıklı bir embriyoysa illa tutunuyor mu? İlk hamileliğimde adet günüme kadar bilmediğimden ağır bi şey yaptım mı falan hatırlamıyorum ama ikincide hamile kalmış olduğumu anladığım halde önemsemedim kendimi zorlayacak şeyler yaptım, oğlumu kucakladım falan. Bunlar tutunmayı etkileyip kimyasala çevirmiş midir yoksa başından beri sağlıksız olan embriyoyu mu atıyor vücut?
Bi dahaki sefere dikkat etmem gerekiyor mu diye soruyorum aslında, ilk hamileliğimde doktorum sağlıklı bebeğe ne yaparsan yap bir şey olmaz demişti ama tutunma sürecinde de bu geçerli midir acaba kaç gündür kafamı kurcalıyor?
Sağlıklı bebeğe naparsan yap bişey olmuyor

Kızlar bebeğin döllenme ve tutunma sürecinde dikkat edip etmemek (ağır kaldırmak, beli zorlamak vs.) durumu etkiliyor mu yoksa sağlıklı bir embriyoysa illa tutunuyor mu? İlk hamileliğimde adet günüme kadar bilmediğimden ağır bi şey yaptım mı falan hatırlamıyorum ama ikincide hamile kalmış olduğumu anladığım halde önemsemedim kendimi zorlayacak şeyler yaptım, oğlumu kucakladım falan. Bunlar tutunmayı etkileyip kimyasala çevirmiş midir yoksa başından beri sağlıksız olan embriyoyu mu atıyor vücut?
Bi dahaki sefere dikkat etmem gerekiyor mu diye soruyorum aslında, ilk hamileliğimde doktorum sağlıklı bebeğe ne yaparsan yap bir şey olmaz demişti ama tutunma sürecinde de bu geçerli midir acaba kaç gündür kafamı kurcalıyor?
valla hep dikkat ettim olmuyorsa olmuyor, bu ay kafam rahat, 2 gün önce 40 kg kedi kumu kaldırdım, rahmime bıçak saplandı, ama takmıyorum artık, olursa olur, olmazsa da yapıcak bir şey yok, dikkat etmekte stres yapıyor, bence sağlıklı embrio için ne yaparsan yap tutuyor

Kusura bakmayın bende çatlatma iğnesi oldum yarın 14. Günüm fakat 13.sabah test yaptım negatif aşılama dedi doktor ben acıya hiç dayanamam işlem ne kadar acıttı Allah rızası için bana cevap verin lütfen
Merhaba acıma hiç hissetmedim kasmicaksiniz serbest birakicaksinz.adet günü kadar bekleyin . dün doktora gittim 5haftalik 3gun olduğumu soyledi. 2kese var haftaya Perşembe günü tekrar gidecem.

İğne hariç 12.günüm bitane erken geb testi diğeri de normal freely test yaptim bakar misiniz kizlar

Eklentiler

• IMG_0383.jpeg
    IMG_0383.jpeg
    174,8 KB · Görüntüleme: 71
  • IMG_0384.jpeg
    IMG_0384.jpeg
    170,6 KB · Görüntüleme: 68
  • IMG_0386.jpeg
    IMG_0386.jpeg
    173,3 KB · Görüntüleme: 68
Bekleyeceğim derken bir ay ara mı verdin? Kimyasaldan sonrası hormonlar yüksek oluyormuş iyiymiş aslında ama bilmiyorum.
İşte kimyasal oldu ya bunun kanaması dün tamamen bitti bundan sonra bir adet daha geçireyim diyorum çok kan verdim bu ay, herhalde 11 ya da 12 tüp, onları da yerine koyayım diyorum vitamin de alıp kullanacağım

X