2023 MAYIS/HAZİRAN AYI GEBELİK PLANLAYANLAR 🌸🌸

Ay galiba öyle ama kimse duramaz bence o durumda 2 buçuk senedir hamile kalmadi hemen hemen rahim filminin 2. Ayında hamiş kalmış oluyor
bizede nasip olsun artık gercekten cok zorlu bi sürec yıprandık bu yolda yaşlandıgımı hissediyorum ya halbuki evliliğin tadını cıkarmam gerekirken ben hamilelik haberleri ile yatıp kalkıyorum ya bide sürekli etrafımdakilerden hamile haberi alıyorum resmen bi tek ben kaldım hala bekleyen 😒

Canım evet isyan etmedigini biliyorum.1 seneyi gecti benim de her ay ha oldu ha olacak oldu mu olmadi mi derken o kadar cok seyi de erteledim ya da planlarimi degistirdim ki. Benzer duygular bana da carpip geciyor bazen o yüzden. Ama sonra diyorum ki kendi kendime sen bilmezsin Rabbim bilir neyin hayırlı neyin hayirsiz olacağını. Bir komsumuz vardı. Kızının kardesi olsun diye yillarca uğraştı. Dogan cocuk engelli oldu. Destek olsun diye yaptığı o çocuk ablasının en zayif noktasi oldu. O yüzden her seyin hayırlısı.. biz saglikla sihhatle hayirli olani isteyelim. Ama verir ama vermez.. bunca nimetlerle donatmisken bizi hic bir sekilde borçlu da degil zaten bize😊😊 isteyip istemedigimi bile bilmedigim bir şuurdayken saglikli bir kız cocugu nasip etti bana.. senin de tatli mi tatlı bir oğluşun var zaten halihazirda. Sukredecek cok seyimiz var oyle düşünelim😘
Canım çok şükür asla isyan etmiyorum şükrediyorum ama böyle adet olduğum ya da olacağım ilk gün hormonlardan mıdır nedir çok karamsar üzgün oluyorum sonra geri normale dönüyorum bu duruma alıştım artık zaten dua ederken de hep Allahım hayırlı zamanda hayırlı şekilde sağlıklı ver diye dua ediyorum. Nazımız da duamız da rabbimize. 🙈 yani o anlık duygularım öyle olsa da hormonlardan işte ilk gün öyle oluyorum. Benim ilk çocuğum da 15 ay sebepsiz olmadı 16. Ayda geldi. Belki bu da biraz bekletecek. İnşallah hayırlısını versin Rabbim

Kızlar ben de tatil yeri bakıyorum. 4-5 gün gidip eşimle her şeyi geride bırakıp kafa dinleyelim dedik kurban bayramında. Eminim enerjimiz artacak, daha rahatlamış döneceğiz. Sonrasında da Ağustos için tam yumurtlama günlerimde bir kaç günlüğüne yine gidelim istiyorum :KK22: Benim deneyip hamile kalamayan arkadaşım tatile gittiklerinde gebe kalmış :KK70:
E tabi stres yok, bedenen ve ruhen aşırı sakin rahat oluyorsun. Hayırlısı bakalım. :dua::KK200:
Yaa ne güzel İnşAllah bebişle dönersiniz 😍☺️ Kurban bayramında aile evleri yerine tatile gittiğimi hayal bile edemiyorum 😂 some iç Anadolu problems 😂😂

Bebeğim tam da böyle takibi saldigin anda mucizen seni bulsun inşallah 💜🫶🥰 kaç kişi var çevremde hep böyle oldu. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin oglusunla ilgilen guzelcene kafanı dağıt ben inanıyorum en geç 2 aya güzel haberlerinle geleceksin🫶💜
İnşallah kuzum ya Allah razı olsun inşallah söylediklerin dua yerine geçsin Rabbim hayırlısı ile sağlıkla nasip etsin amiiiiiinnnn🤲🏻❤️

Anlamıyorum mesela tüplerim acıldı yumurtladım rahmim temizlendi neden tutmadı mesela böyle olunca hic olmayacakmıs gibi hissediyorum cok yıpratıcı bi sürec
Aynen işte ben de öyle düşündüm belki yumurta yeteri kadar büyümedi sağlıklı olmadı ya da spermle bulunamadı falan bahane çok zamanı gelmediyse

Valla o arkadastaki sabira şaşırdım zar zor ikna ettim dedim git özelde kan ver dedi tamam sonra tekrar girmiş sağlık kabininde vermiş onlar da değeri gormuyormus galiba ama demişler evet gebelik var bı sefer kanda çıktı dün de doktoruna gitmiş ultrasinda gorunmemis doktor demiş çok doğal daha küçük cuma gününe kadar bir sıkıntı olmazsa inşallah cuma gel tekrar bakalım demiş artı rahim kalın gebelik var inşallah demiş dedim o doktor kan istemedi mi yok istemedi cumaya kadar bekle gel dedi diyor resmen şu an değeri bilmiyoruz ben cildiricam burada bir şey de diyemedim 😂😂
Ayy şu rahatlık seviyesi halis mi 😂😂😂

Ben de mayısta hsg cekildim tüplerim kapalıymıs ondan olmamıs bi senedir, heh dedim yumurtlamayıda yakaladım acıldı tam tutar yine tutmadı benim 😄😄 yani her ay yalancı cizgilere efekt yapmaktan gına geldi bana artık ama sadece sabrediyorum ve artık sanki o cizgiyi hic cift göremeyecekmisim gibi geliyor
Ben ilk gebeliğimde de 15 ay sebepsiz olmadı 12. Ayda rahim filmi çekilmiştim dedim artık olur falan inşallah. 3-4 ay da öyle olmamıştı 15. Ay tekrar doktora gittim bu sefer sanırım stresten prolaktin bir tık yüksek çıkmış 40 küsür falan dostinex ve Progestan verdi o ay da olmazsa öbür ay gel aşılama yaparız dedi. Ben de nasılsa bu ay olmazsa öbür ay tedavi var diye hiç sallamadım hatta ilişki bile çok az oldu o ay. Hiç ayak falan dikmedim olduğu gibi duşa gittim falan. O ay sonunda hamile olduğumu öğrendim ben şok. Bu da belki sallamayı bıraksam olacak ama yapamıyorum

Aynen işte ben de öyle düşündüm belki yumurta yeteri kadar büyümedi sağlıklı olmadı ya da spermle bulunamadı falan bahane çok zamanı gelmediyse
canım amh hiç baktırdınmı baktırmadınsa bi baktır bence en azından yumurtlama konusunda kafan rahat eder rahim filmide cektirdin olacaktır inşaallaah 🙏

Bende bu aydan umutluydum pik yakaladım değerlendirdim çatladı ama gebelik olmadı. Dün hormon testi yaptırdım östrojen değerim baya düşük çıkmış. Bu değerle hamile kalamam zaten.Kullandığım tiroid ilaçlarından kaynaklı olduğunu düşünüyorum bırakalı 1 ay oldu ama etkisi devam ediyor. İllaki bir ilaç desteği, takip gerekiyor. Kendi halime bıraksam süreç uzayıp gidecek gibi hissediyorum.Her şeyi yapsam da vakti gelmeden olmayacağını da biliyorum. Duygu karmaşası içinde çırpınıyorum sanki.

Ben ilk gebeliğimde de 15 ay sebepsiz olmadı 12. Ayda rahim filmi çekilmiştim dedim artık olur falan inşallah. 3-4 ay da öyle olmamıştı 15. Ay tekrar doktora gittim bu sefer sanırım stresten prolaktin bir tık yüksek çıkmış 40 küsür falan dostinex ve Progestan verdi o ay da olmazsa öbür ay gel aşılama yaparız dedi. Ben de nasılsa bu ay olmazsa öbür ay tedavi var diye hiç sallamadım hatta ilişki bile çok az oldu o ay. Hiç ayak falan dikmedim olduğu gibi duşa gittim falan. O ay sonunda hamile olduğumu öğrendim ben şok. Bu da belki sallamayı bıraksam olacak ama yapamıyorum
Bn bu yaz 3 ay sallıcam bakalım
Eşim zten arada gelıyor
Yumurtlama faln bılmeden sallamasyon olcak buyuk ıhtımal

2 gun önce test yapmasaydım
Beta 10u gormeseydım, gununde adet olacaktım haberım bıle olmayacaktı
Halbukı ben çocugumu evde bırakıp
2 gun eczane eczane gezdım, ne kdrda stres yaptım, öncekı kimyasalımdada yapmıştım aynı seyi

Şimdi boyle olunca sonuç, çabalarıma o kdr uzuluyorum ki
Annemde dıyokı kadın yaşlı anlamıyo
Sen adet gecıkmeden nasıl oğrenıyosun dıyo. Bılmıyo kımyasal gebelıgın nasıl oldugunu, o da sasırıyo kalıyo
Nıe gdıyosun erkenden kan verıyosun dıyo
Bı bekle kese olcakmı dıye dıyo
Kadın haklımı haklı,,
Ama bz insanoğlu heray gecmişi gecmişte bırakıp, 3 kımyasal olsada yeni umutlarla yenı aya baslıyoruz
Ve her surecı bılmk istıyoruz, koyulaşma.. Beta artışı...
Bilmemek çok daha guzel ama yapamıyoruz işte...

Dün 150 tl betaya
400 tl doktora verdım hiç yere..
Al yarın adet olcam bellı,, boşuna o kdr stres

Bende bu aydan umutluydum pik yakaladım değerlendirdim çatladı ama gebelik olmadı. Dün hormon testi yaptırdım östrojen değerim baya düşük çıkmış. Bu değerle hamile kalamam zaten.Kullandığım tiroid ilaçlarından kaynaklı olduğunu düşünüyorum bırakalı 1 ay oldu ama etkisi devam ediyor. İllaki bir ilaç desteği, takip gerekiyor. Kendi halime bıraksam süreç uzayıp gidecek gibi hissediyorum.Her şeyi yapsam da vakti gelmeden olmayacağını da biliyorum. Duygu karmaşası içinde çırpınıyorum sanki.
östrojen kaliteli olması acısından önemliymiş canım artık çogu seyi dr gitmeden biliyoruz

Kuzum her ay bir şey öğreniyoruz.
Misal tiroid ilacından östrojen düşük diyorsun demek ki zamanla bu sorunda kalkacak ortadan ☺️ ilacı bıraktığın için bu ay etkisi daha da azalır bol bol adaçayı iç östrojen deposu

Cnm sen nden her mesajında bu kdar umutsuzsun ki
Betan 15ten 2 gune 215 olmuş
Bnım olsa bn havalara uçardım

Sen her mesajında kımyasalmı dıyorsun, duan kımyasal degıl
Sağlıklı bi gebelıkse 2 gune 450-500 olmalı
Guzel sonucla gel inş🙏
Birsen yükselmesi de iyi değil canım.sağlıklı olan ilk etapta 2 veya 3 katına çıkması.burfa değer 10 kattan fazla

Kuzum ben korkumdan hormon değerlerime baktırmıyorum 1 seneden fazla oldu haberim bile yok..belkide Amh yerlerde fsh şimdi ne kadar olmuş hiç bilmiyorum yapmakta istemiyorum..belki doktora gidersem isterse ancak o zaman ederim..Bazen 40 yaşında kadınların hamile olduğunu görünce diyorumki kesinlikle her şey Allahın elinde

Canım sen rahim ince diyordun doktorum demişti diye progestan kullandın.ona bakyırdı mı tekrar

Kuzum her ay bir şey öğreniyoruz.
Misal tiroid ilacından östrojen düşük diyorsun demek ki zamanla bu sorunda kalkacak ortadan ☺️ ilacı bıraktığın için bu ay etkisi daha da azalır bol bol adaçayı iç östrojen deposu
Sağol canım İnşAllah bu ayki yumurtlamaya kadar düzelir bir şeyler ☺️ Söylediğin iyi oldu canım içerim artık her gün 2 fincan ☺️

Kuzum ben korkumdan hormon değerlerime baktırmıyorum 1 seneden fazla oldu haberim bile yok..belkide Amh yerlerde fsh şimdi ne kadar olmuş hiç bilmiyorum yapmakta istemiyorum..belki doktora gidersem isterse ancak o zaman ederim..Bazen 40 yaşında kadınların hamile olduğunu görünce diyorumki kesinlikle her şey Allahın elinde
Öyle gerçekten canım her şey Allahım elinde. Ol derse olur bizde bu yolda elimizden geleni yapalım 🤲🏻

X