2023 Kasım anneleri birlikte zayıflıyor

Hayır büyük ihtimalle yorgunluk ve stres etkiledi. Oksitosin hormonu tam da böyle bir şey işte anında etkiler
Uzun süre böyle besleniyor olsan azalabilir süt ama bir kaç günde etkilenmez. Bir de o anki ruh halinin bile etkisi çok.
Ben pompada en çok sütü sağıp dökeceğim zaman görmüştüm mesela. Demekki hep ne kadar çıkacak diye bir takıntı varmış.
Seninki de böyle bir şey. Meme yumuşaklığını dert etmen bile azaltır.

Evet, aynı nedenden ötürü emzirme eğitimlerinde sağım yaparken miktara bakmamayı önerirler.

Bir an acaba dedim, fazla kilo vermesem mi

Şaka, şaka. Durmak yok, diyete devam

Belki günde 4 bin kalori almaya alışan vücudum iki bin kaloriye düşünce bocalamıştır

Ya sadece söylediğim miktarda yiyordum sabah bir dilim peynir, bir yumurta. Akşam da getirdikleri yemeklerden yiyebildiğim kadarını. Yani pratikte aç geziyordum ama hissetmiyordum.

Soya nın dediğine göre açlık bu kadar çabuk etki etmezmiş, bence de stres büyük faktör ama bir de en önemlisi ben dört gün falan emziremedim ya bebişi, en büyük etken o oldu bence. Çünkü bebiş emmeye başlayınca toparlanmaya başladı sütüm ama bir ay kadar falan sağım miktarım yine 20-30 u geçmedi. Ben hiç mama kullanmadım bu arada, çişli bezleri yeterliydi çünkü. Ama hastalık öncesi on dakikada emip doyan adam yarım saat kırk beş dakikada anca doymaya başlamıştı.

Yani sen de stres kaynaklı bir azalma olduğunu düşünüyorsan, öncelikle stres yapma ve emzirmeye devam et. Azalmışsa bile çoğalıyor devam ettikçe.

Kahvaltımı daha yeni yapabildim. En büyük keyfim kahvaltı sonunda daha kalkmadan, masada bir iki bardak çay içmektir. Artık yapamadığımı farkettim ve o kahvaltı sanki bitmemiş, yarım kalmış gibi oluyor. Hep bir telaş hep bir ağlama, zırlama.. Ağlayan bebeği susturmayı bu adama ne zaman öğretebileceğim acaba? Sen gel ilgilen, ben masayı toplarım dediğinde cinlerim tepeme çıkıyor.
Bir çay keyfi yaa.. En basit şeyden bile vazgeçmekte.. Ne bileyim

Hastane dönemi üzüntüden de olmuş olabilir bende yaşadım o durumu

Ben bugün 2 dilim tam buğday ekmeği ile tost yaptım kaşarlı ara öğün olarak yeşil çay fındık ceviz yiyorum akşama lahanalı bir yemek düşünüyorum belki içine makarna karıştırırım birde kefir içicem bazen gece acıkıyorum hamilelikte o kadar çok tükekettim ki uzun zamandır içmiyordum

Öğle yemeği olarak simit yemek zorunda kaldım, getirmişler, ucundan tadına baktım, beğenmedim, değmez bunun için aldığım kaloriye dedim. Krem peynir de koymuşlar önüme, dur peyniri tadayım azıcık dedim, sonra baktım, bitmiş simit.

neyde on bin adım atıldı, oradan kurtarırım herhalde

Evet eder Doğumdan sonra bariz kilo kaybı istemiyor aslında doktorlar ..en ideali sürece yayılan kilo kaybı yavaş ve teenni ile
Buda aslında emzrime döneminde oluyor olacak ta...sabirsiziz

Ben kahvaltıda 1,5 haşlanmış yumurta 2 dilim tam buğday ekmeği 1 dilim kaşar yeşil çay
Ara öğün olarak Türk kahvesi ceviz
Ara öğün coleslaw salatası bitki çayı
Akşama tavuk zeytinyağlı Brüksel havuç ve yine ekmek yerim diye düşünüyorum
Bu arada 10 günde 2.200 gram gitmiş aşırı mutluyum
Ve teşekkür ediyorum soyasosu buna teşfik ettiğin için hem sağlıklı besleniyorum hem kilo veriyorum kendimi çok iyi hissediyorum

Grubumuzun gururusun tamamen senin motivasyonun
Tebrik ederim

Grubumuzun gururusun tamamen senin motivasyonun
Tebrik ederim
Yok yok senin emeğin büyük bu konuda belkide hiç o adımı atmayacaktım ben diyetlerden hep korkan biri oldum ama sen benim algımdaki katı diyet düşüncesini attın tamamen sağlıklı beslenme odaklı anlatımların bende büyük ilgi uyandırdı kendimi çok kısmadan aç kalmadan sağlıklı beslenmeyle kilo vermeyi öğrettin yoksa ben hala sağlıksız şeyler yemeye devam ediyor olurdum bilmeseydim bu bilgileri ayrıca cidden o kadar kötü besleniyordum ki sadece karnım doyuyordu işte şimdi bu şekilde beslendikten sonra sütüme de katkı da bulundu oğlum kilo aldı hissediyorum pazartesi bunuda görmüş olucam kontrolde çünkü süt etkilenir diye düşünmemek lazım

Maşallah sana bana da el ver.. Çokta yemiyorum ama gitmiyor bizde hala gaz olayı devam gibi. O yüzden her istediğimi yiyemiyorum rahat rahat. Onunda etkisi çok tabi..

15 saat açlık sonrası 10 30 gibi deli gibi kahvaltı. Ama tatlı bişey yemedim.
Ara öğün falan yok
Saat 17 gibi çeyrek beyaz ekmek arası 3 köfte, ayran

İnanılmaz mutlu oldum, gözlerim doldu sözlerine. Tam annelik kimliğimin biraz yorucu geldiği anda iyi bir moral oldu bana da

Maşallah sana bana da el ver.. Çokta yemiyorum ama gitmiyor bizde hala gaz olayı devam gibi. O yüzden her istediğimi yiyemiyorum rahat rahat. Onunda etkisi çok tabi..
Benim bebede gazlı yaa gazman hatta ama tam anlamıyla ne gaz yapıyor çözemiyorum ki yediğim yemek sonrası hemen gazlanıyor bir gün sonra ee hangisi etki ediyor çözemedim akışına bıraktım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…