2023 Kasım anneleri birlikte zayıflıyor

Of ben kahvaltıyı yeni yaptım 2 gündür acayip geç yapıyorum dışarda işlerim vardı eve gelip yapayım dedim çocuklar filan derken bu saate kaldı peyniri yağı yiyemedim ekmeğimin biri kızarmış tam buğday diğeri tam tahıllı bir ekmek

Eklentiler

• 382A80A7-07DA-4B1E-8024-523E58DB7997.jpeg
    147 KB · Görüntüleme: 29
Ya benimki tek değilmiş demek ben genelde düdüklüde yapardım hemen o gün pilav falan yapmak için bu sefer uzun uzun kaynatıyorum bakalım djdn
Böyle giderse ben de geçicem sksjsj ilk defa bu kadar özendim içine defne yaprağı falan attım aromatik bi kemik suyu sbdb

kızlar çok güldüm.
Karton bardak plastikten daha iyi gibi gelmiyor mu size de
Gerçi soğukken koyuyorum ısı teması olmuyor plastik ile ama işte bazı çevresel kaygılarım var

kızlar çok güldüm.
Karton bardak plastikten daha iyi gibi gelmiyor mu size de
Gerçi soğukken koyuyorum ısı teması olmuyor plastik ile ama işte bazı çevresel kaygılarım var

Şimdi şöyle, tabii ki daha iyiymiş gibi geliyor ama karton bardak aslında sadece kağıttan oluşmuyor bildiğimiz üzere ve yapılan araştırmalara göre içindeki yalıtım malzemesi plastikten daha iyi değil, üstelik ayrıştırmada da sorun çıkarıyor yanlış bilmiyorsam (ne kağıt ne plastik çünkü) ve geri dönüştürülmesi pek mümkün olmuyor.

Plastik de tercih etmemek gerekiyor elbette ama bebeklerimizin sütü için güvendiğimiz malzemeyi bence et suyu için de kullanabiliriz diye düşünüyorum, o yüzden süt saklama poşeti kullanıyorum.

Ama üşenmeyenler için cam kavanoz en iyi alternatif olabilir tabii.

Üşeniyorum o yüzden yoluma süt saklama poşetleri ile devam edeceğim

Bu arada akşama menüm dünkü ile aynı
Brokoli çorbası
Tavuk sote
Bulgur pilavı
Yarına ise,
Fırında sebzeli kek( kabak, havuç, patatesi rendeleyip içine soğan peynir yumurta yoğurt ve tam buğday unundan bir karışım yapıyorum)
Köfte

Sabahları standartı severim kolayıma gelir.

Bugün yediğim bir kaşık nutella dışında(kocam ben yokken almış yoksa eve sokmam) kaçamak yapmadım. Paketli gıda tüketmedim

Üşeniyorum o yüzden yoluma süt saklama poşetleri ile devam edeceğim

Buzluk poşetleri de oluyor bu arada marketlerde. Ben büyük oğlumla emzirme serüvenimiz bitince elimde bir sürü süt saklama poşeti kalmıştı, o zaman bu şekilde değerlendirmeye karar vermiştim. Şimdi de tahmin ettiğim kadar çok süt sağmıyorum, o yüzden et suyuna kullanıyorum. Süt sağmaya devam ediyorsan, Günümüz ekonomisinde süt saklama poşetlerini boşa harcamaman daha iyi olur tabii

Ah şu kocalar sen hem diyetisyen hem de fit bir birey olarak bilmezsin ama sen ne zaman diyete girsen, o kocalar akşam eve eli kolu abur cubur dolu gelirler. Hadi geldiler, kendileri bir iki kaşık, bir iki lokma alıp unuturlar aldıkları şeyi. O şey dolapta günlerceee durur, sonunda dayanamayıp yemek zorunda kalırsın.

Ha bir de ertesi gün gelip sorarlar, geçen ay aldığım bi nutella/cips/soslu ve bir sürü kimyasallı kuruyemiş vs. vardı benim, ne oldu diye

Yok yok çok iyi bilirim ben çok da iyi beslenen biri değilim aslında. Yani evet çok kötü değilimdir ama bulursam da affetmem.
Açıkçası hurmadan tatlı yiyeceğime şöyle ağzımın tadıyla çikolatalı pasta yerim ama arada bir yerim. (Dim)
Ya da hamburger istiyorsam yerim ama ertesi gün temiz beslenirim.(dim)
Ben kilo almadığımı düşünürdüm ondan çok umursamazdım ama doğumdan sonra metabolizmam toparlanmadı. Ondan da hurmalı tatlılar yemek durumunda kalıyorum

Ben bugün kahve yanına paketli gıda tükettim maalesef yulaf bar yedim ama kahvem double olduğu için çok büyüktü tek içemedim

Öğlen ara öğün 2kuru incir. Dışarıda işlerimiz vardı çıktık. Onun için başka abur cubur mesaim olamadı eve döndük saat 4 gibi ev yapımı whopper ve yanına 1 bardak kola sonrada 3 küçük kare %74lük şeyden yedim. Akşam yemek yemeyebilirim. Yoğurt ve 1dilim tam buğday ekmeği olur en fazla. Tabi şimdi tokum acıkınca ne olur ayrı konu

Gaz denemesi yapıyorum. Kolanın çocuktaki etkisini bu akşam mı, yarın mı görürüm sizce?

İf bende önceden yapıyordum şu an da yapıyor sayılırım 14-16 saat açlığımı oluyor çünkü ama isteyerek yapmıyorum.
Sabah oğlum uyanınca kv verip uyuyorum 12 gibi kalkıyorum emzir aktivite derken kahvaltı 13-14ü buluyor 16 gibi ara öğün kahve içiyorum genelde 19 gibi de akşam yemeği 22 gibi de 1 kase yoğurt ya da biraz kuruyemiş yiyip günü kapatıyorum genelde O yüzden 16 saat açlık oluyor genelde benim
Sadece emziriyorum canım istiyor diye sağlıksız çok fazla şey yiyordum şimdi minimuma indirip kısıtladım
Kudüs hurması çok lezzetli ve etli oluyor ben arasına fıstık ezmesi ya da badem,ceviz koyuyorum 1 max 2 tanesi tatlı ihtiyacıma yetiyor
Bu aralar çok pahalı o ayrı etten bile pahalı kendisi
Satilucky sınıfın en ön sırada oturan öğrencisi nasılsın? Nasıl gidiyor?
Kuzum giremedim buralara oğluşu sünnet ettirdik de
Ama asayiş berkemal gayet güzel 13 gibi sucuklu yumurta Ezine peynir yeşillik ve yarım dilim ekmek yedim
14 gibi Türk kahvesi yanında küçük iki kare bitter akşam yemeğim de birazdan karnıyarık pilav (onu 3-4 kaşık koayeım) ve cacık olacak

Koz kuruyemiş var burada (istanbul), onlar çok güzel çeşitler getiriyorlardı aslında. Pek ilgimi çekmemişti. Bakayım madem.

Hayırlı olsun, 3.5 aylık galiba, lokal anestezi mi oldu genel mi?

Koz kuruyemiş var burada (istanbul), onlar çok güzel çeşitler getiriyorlardı aslında. Pek ilgimi çekmemişti. Bakayım madem.

Hayırlı olsun, 3.5 aylık galiba, lokal anestezi mi oldu genel mi?
Evet biraz alıp deneyebilirsin bence.
Bende Eskişehir'de Kurtuluş kuruyemiş ya da Tuğba Kuruyemişten alıyorum gayet güzel taze oluyor
Teşekkür ederizEvet tam 3.5 aylık lokal anestezi ile oldu ağlamadan hızlıca bitti bizde yanındaydık zaten

Benim akşam yemeğim zeytinyağlı bamya dünden kabak çorbam var yanınada havuç tarator düşünüyorum akşam 8 8,5 yemiş olurum inşallah ekmek yiyebiliriz sanırım menü gözüme çok geldi yazınca

Hayırlısı olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…