2023 Kasım anneleri birlikte zayıflıyor

Grupta ne hamaratlar var ya ben ne sarma sardım ne hamur açıp mantı yaptım özendiriyorsunuz ama böyle😁

Hamaratlıktan değil, yokluktan vallahi🤣 yapan olmayınca iş başa düşüyor. Mantı işi bozdu tabii ama sarmayı ben cidden diyet yemeği olarak yaptım bu arada, kıyması yeşilliği bol, bulguru az😂

Aslında diyet sayılmaz bu yaa şöyle düşünüyorum şuan daha çok yiyorum sadece ekmek çikolata tatlı şeyler vs yok onlarında süte çok etkisi yok bence iyi bile oldu baya berbat beslendiğimi anladım 2 günde 🤣
Aynen paketli gıdalar çıkınca zaten daha iyi olacak.. ben bir iki dikkat edeyim dedim bugün akşam yemekte hemen aman yapmalar başladı.. 😅😅

Yaa, kullananlar öyle diyor hep ama alışamadım ben hiç. (Evet, ben de patlamasından korkuyorum 🙈) Aslında gerek de duymuyorum galiba. Mesela bugün nohut haşladım,( geceden koymuştum suya) yarım saatte veya kırk beş dakikada pişti çelik tencerede. Et suyu için gerdan haşlıyorum genelde yine çelik tencerede, sabahtan koyuyorum kısık ateşte akşama kadar. Diğer etleri döküm tencerede yapıyorum genelde.

Hatta ben yerim olsa eve slow cooker alırdım herhalde🤣
Bende yavaş yavaş pişirmeye hiç alışık değilim döküm çok lezzetli evet ama dökümü tava dışında kullanamıyorum onda da artık katmanı oturdu temizlemesi kolay diye,döküm tencerenin bakımı sulu yemek yapıldığı için çok zor ya ben bir de kaplamasız ham döküm kullanıyorum 🙃

Benim gözüm fissler de yaa çok pratik bir düdüklü ve yemekleri çok hızlı pişirdiği için tam benlik ama çok pahalı canım benim 😂 kendi düdüklümde bozuk ama korkmuyorum kapandıktan sonra uzun süre açmıyorum açmadan da suya sokuyorum 😊

Bana kv ondan almış o bile beni korkutuyor 😂

Ayy ama patlamama garantisi veriyor o bide normal veya fisller fark etmez kapattıran sonra bir süre hiç ellemeyin suya sokun sonra hop oldu bitti benim ondan olsa her gün içinde türlü türlü yemek denerim 🤣
Bende fissler var ben diğerleri patlıyor diye direk ondan aldım aldığımdan beri de tepe tepe kullandık gerçekten patlamıyor arkadaşlar 😁
Evinde olanlar gönül rahatlığı ile kullansın olmayanlar ise vaktim az pratik bir şeyler lazım mutfağı toplayana kadar yemeğim pişsin diyenler de pahalı felan demesin alsın dışarda yemek yeme sayınızı azaltır parasını ordan çıkarır😁
Ben bazen şey diyorum eşime bu patlasa dava açar zengin oluruz ama patlamıyor😁

Hamaratlıktan değil, yokluktan vallahi🤣 yapan olmayınca iş başa düşüyor. Mantı işi bozdu tabii ama sarmayı ben cidden diyet yemeği olarak yaptım bu arada, kıyması yeşilliği bol, bulguru az😂
Helal olsun 👏🏻Diyet olsa bile uğraşıp yapamam ben valla ya😁6 yıl yalnız yaşadım 2.5 yıldır evliyim 1 kere sarma sarmadım 🤦🏼‍♀️Kv gelince sarar eşim anne sen olmasan sarma da yiyemiycez der 😁Ama saranlara saygım sonsuz olunca üçer beşer götürüyorum😁

Son düzenleme:
Bende yavaş yavaş pişirmeye hiç alışık değilim döküm çok lezzetli evet ama dökümü tava dışında kullanamıyorum onda da artık katmanı oturdu temizlemesi kolay diye,döküm tencerenin bakımı sulu yemek yapıldığı için çok zor ya ben bir de kaplamasız ham döküm kullanıyorum 🙃

Bende fissler var ben diğerleri patlıyor diye direk ondan aldım aldığımdan beri de tepe tepe kullandık gerçekten patlamıyor arkadaşlar 😁
Evinde olanlar gönül rahatlığı ile kullansın olmayanlar ise vaktim az pratik bir şeyler lazım mutfağı toplayana kadar yemeğim pişsin diyenler de pahalı felan demesin alsın dışarda yemek yeme sayınızı azaltır parasını ordan çıkarır😁
Ben bazen şey diyorum eşime bu patlasa dava açar zengin oluruz ama patlamıyor😁

Helal olsun 👏🏻Diyet olsa bile uğraşıp yapamam ben valla ya😁6 yıl yalnız yaşadım 2.5 yıldır evliyim 1 kere sarma sarmadım 🤦🏼‍♀️Kv gelince sarar eşim anne sen olmasan sarma da yiyemiycez der 😁Ama saranlara saygım sonsuz olunca üçer beşer götürüyorum😁

Sulu yemek yapmıyorum da (genel olarak yapmıyorum aslında) uzun pişen etler için ideal oluyor döküm. Tavasını ayrı seviyorum tenceresini ayrı. etli bezelye gibi etin kendi suyunda pişen sebze yemekleri de çok güzel oluyor.

benim de hiç sarma alışkanlığım yoktu ama birkaç sene önce yemeye alışınca arar oldum, yapan olmayınca da el mecbur🤷🏻‍♀️yoksa maharetli olduğumdan değil🤣 Ama zeytinyağlısını yapamam asla, neyse ki onu macro bile satıyor🤣

Akşam yemekten sonra canım çok tatlı isteyince evde bulduğum hurmalardan birkaç tane yedim. Hiç aram yoktur, eşim almış bir vesileyle. Yalnız ben hurma konusunda kör cahil olduğum için yıkamadan yemişim🙈 çok ömrüm kalmış mıdır acaba?

Sulu yemek yapmıyorum da (genel olarak yapmıyorum aslında) uzun pişen etler için ideal oluyor döküm. Tavasını ayrı seviyorum tenceresini ayrı. etli bezelye gibi etin kendi suyunda pişen sebze yemekleri de çok güzel oluyor.

benim de hiç sarma alışkanlığım yoktu ama birkaç sene önce yemeye alışınca arar oldum, yapan olmayınca da el mecbur🤷🏻‍♀️yoksa maharetli olduğumdan değil🤣 Ama zeytinyağlısını yapamam asla, neyse ki onu macro bile satıyor🤣
Aslında döküm çok sağlıklı ham döküm düzenli kullanımda demir ve ferritin seviyelerini bile artırıyor.Ben o yüzden almıştım ama ham olduğu için kullanımı çok zor yıka kurut ısıt yağla aşırı zorladı beni.Bir de yemek yaptıktan sonra bekletmeden temizlemek gerekiyor.
Şimdi evde kv var yanlış kullanımda oksitlenir diye de kullanmıyorum 🤦🏼‍♀️
Anlayacağın döküm iyi ama bakımı zor burdan seni tebrik ediyorum 👏🏻
Bizde eşim benden daha çok sever sarmayı ilk evlenince bir kaç kez istedi ben içini hazırlayım sen sar aşkım dedim yemedi tabi sarma hikayesi son buldu😁
Hala söyler elinden bi sarma yemedim diye 😁

Akşam yemekten sonra canım çok tatlı isteyince evde bulduğum hurmalardan birkaç tane yedim. Hiç aram yoktur, eşim almış bir vesileyle. Yalnız ben hurma konusunda kör cahil olduğum için yıkamadan yemişim🙈 çok ömrüm kalmış mıdır acaba?
Ben dışarı çıkarken yanıma alacaksam yıkamıyorum, yıkayınca saklama kabında çok yumuşadığı için sevmiyorum.O yüzden evde isem yıkıyorum değilsem yıkamadan yiyorum bana bir şey olmadı😁

Minnak daha teyzesi bebişim bide ne biberon ne emzik tutuyor mama veriyorum diyorum arada yok almıyor anne sütü sağıyorum buzluğa atıyorum onuda içmiyor illa emicek zilli 😂 ona iyi bakmam lazım diyet biraz beklesin o yüzden napalım 😃
Canım biz de aynısını yaşıyoruz ya, biberon görünce çocuk deliriyor ağlıyor, ben arada mama veriyordum, günde iki kere falan şimdi imkansız, kilosu eksik kalır diye korkuyorum ne yapacağız ya🤦🏻‍♀️ geçici bir şey mi acaba

Günaydın, ben yine aşırı sağlıklı bir kahvaltı ettim ve yine beynime doydum sinyali gitmedi🤣

soyasosu soyasosu günlük kalsiyum ihtiyacımızı peynirden karşılamaya kalksak yüz elli, iki yüz gram falan kaşar/gravyer vs mi yememiz gerekiyor, ben mi yanlış hesaplıyorum?

Günaydın, ben yine aşırı sağlıklı bir kahvaltı ettim ve yine beynime doydum sinyali gitmedi🤣

soyasosu soyasosu günlük kalsiyum ihtiyacımızı peynirden karşılamaya kalksak yüz elli, iki yüz gram falan kaşar/gravyer vs mi yememiz gerekiyor, ben mi yanlış hesaplıyorum?
Ben bir kahvaltı yaptım akıllara zarar.. karbonhidratlarca 🤣🤣🤣 misafir var evde😢 kimse gelmesin ya.

Matematiksel olarak evet😂 ama açıkçası hiç böyle düşünmemiştim.

X