2023 Kasım anneleri birlikte zayıflıyor

Diyet bozmalar olacaktı o di mi, diyet boza değil? Diyet boza ise adres rica edeceğim

Yağ içerdiği fazla tabiki

Dün akşam 7 gibiydi sanırım. Sonra sadece su içtim. 2 tabak spagetti bolonez sonrası bişey yemeye takatim kalmamış anlaşılan
Aralıklı oruç emzirme döneminde önermem ancak en sağlıklı beslenme biçimi bence.
Son öğün ile ilk öğün arası ne kadar fazla olursa o kadar sağlıklı.
Emzirmem bitince döneceğim beslenme biçimi o olacak.
Hamile kalmadan önce de öyle beslenirdim ve kendimi çok rahat zinde aktif hissediyordum

Bilerek yaptığım bişey değil. Önceki gün ve geceden çok uykusuzdum. Erkenden uyuklamaya başlayınca sadece su içebildim

Gerçi önceden de buna yakındı öğün arası geceleri. Belki bir bardak soğuk süt olurdu gece yarısı.

Hurma yıkanıyor mu ki ben hiç yıkamıyorum paketli alıyoruz ama açık satan almıyoruz bana bir şey olmadı

Hurma yıkanıyor mu ki ben hiç yıkamıyorum paketli alıyoruz ama açık satan almıyoruz bana bir şey olmadı

Benim hiç aram yok hurmayla, dün akşam yemek üstüne ağza atılacak sağlıklı bir şeyler var mı acaba diye eşelenirken bir paket hurma buldum, bir iki tane ağzıma attım ama eşim yıkamadan yediğimi öğrenip de “çöllerden arapların topladığı hurmaları yıkamadan mı yedin??” diye gözlerini belertince beni de telaşa düşürdü

Haha valla ben hayatımda hiç yıkamadım biraz da mikrop alalım kırılmıştır mikrobu o gelene kadar bilmiyorum belki de yıkamak lazım ama tadı gitmez mi kuruyemiş gibi bir şey sonuçta bu arada ben çok severim hurma hatta normal doğum yapcam kolay olsun diye sayıyla yerdim her gün 7 9 tane tekli sayı kadar

Kuru yemişler kabuğundan soyulmuş oluyor ama kuru meyveleri yıkıyorduk galiba ciddi ciddi ya, şimdi dank etti, yemeğe falan koyarken yıkar, hatta suda bekletirim üzümü falan da. Neyse şimdi kahvenin yanına iki tane hurma yıkadım fena değil tadı ama sağlıklı olma iddiası taşıyan atıştırmalıklara paso hurma koyuyolar ya, oradan bir gıcığım var o hurmaya

Eşin çok haklı bence

Ben evdeki misafire rağmen iyi kahvaltı yaptığımı düşünüyorum tabi kime göre neye göre iyi

Yumurtalı kaşarlı patates
çok ama çok az ekmek
Normal kahvaltılıklar
Ve tatlı olarak yine sadece tahin pekmez ve hurmayla yapılmış tahin helvası

Bu bence gayet iyi bir kahvaltı

Haha komposto kaynatırken bende hurmayı yıkamıştım ama ne bileyim valla tadım ın hurmasını yıkayıp yemek aklıma bile gelmedi

Ay benim kocam ben hamileyken 10 kilo verdi aynı kilodayız şaka gibi Diyet bozmalar hep bana, tatlı alır gelir kendi yemez, sen seviyorsun diye aldım der İkimizin de üyeliği bitmişti spor salonuna ben bebekle gidemem diye yazılmadım o akşam işten gelip bi de spora gidiyo... Neyse ben de dün börekten kalan ıspanaklı lorla omlet yaptım sabah, klasik kahvaltı tahin pekmez yedim bi de simit Ara öğün kahve çikolata, muz, kuruyemiş. Öğlen yemeği, dün kocam yemediği için bi börek yemek zorunda kaldım yanında yoğurt. Akşam için de kemik haşlıyorum bakalım Phaedra sen bu konularda bilgili bir hanıma benziyorsun Nasıl saklıyorsun kemik suyunu yoksa hepsini kullanıyor musun? Kemik suyuna çorba ya da pilav yaparım diye düşündüm ben.

Phaedra çok araştıran birisi her şeyi biliyor olabilir ben kağıt bardaklarda buzlukta saklıyorum çünkü yapması uğraştırıcı o yüzden yapınca çok yapıyorum.
Bu arada kocaların kendine düşkünlüğü halis mi? Birlikte reformer yapıyorduk. Ben hamileyken bana doktorum yasakladı ama o hala devam ediyor ben evde göbeğimi eritmeye çalışırken (yatarak) kendisi aletler üzerinde videolar çekip paylaşıyor

Son düzenleme:

Ay siz aynı kilodaymışsınız, yine iyi, ben benimkini geçtim çoktan maalesef

Saklama konularında çok uzman değilim ne yazık ki ama ben bir iki gün içinde kullanmayacaksam buzlukta saklıyorum.

Saklamak için de ya cam kavanoz ya da süt saklama poşeti kullanıyorum ama tabii çözdürme açısından süt saklama poşetleri çok daha pratik oluyor, makasla kesip külçe halinde çıkarabiliyoruz hemen. Pilav vb için kullanılacaksa buz kalıplarında da saklanabilir tabii. Bir de buzluk poşetleri var marketlerde satılan, onlar da pratik oluyor.

soyasosu o karton bardaklara sağlık açısından güvenemedim ben hiç

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…