2023 Kasım anneleri birlikte zayıflıyor

Bu arada ödem mi gitti benden anlamadım ama 1,5 kg gitmiş görünüyor 🙈 karnımı baya düz hissediyorum özellikle şişkinliğim yok

Valla arada kaçamaklarım olsa da artık her bime girdiğimde bir şey alıp çıkmıyorum en azından motive oldum 🤣 Evdeki şeyler bitene kadar arada kaçırıcam maalesef.

Sabah domates soslu omlet ili yumurtayla, beş zeytin bir parça peynir ve tahin pekmez ile simit 🫠 Eşim sabah beşte çocuk uyumayınca işten önce kalkıp fırına gitmek gibi bi alışkanlık edindi. Alma diyorum yine eve simit sokuyor ve kendi yemiyor 🥲

sence bu işe yarar bi bilgi mi soyasosu soyasosu 😁 Kış günü hep birlikte hasta olalım 😂

Soğuk hasta etmez demişler snsjdj ben bir ara yapıyordum ama duşu sıcak suyla alıp sonunda bir soğuk su tutuyordum kendime, saçlar için de soğuk su daha iyi maalesef 😂

Nohut, badem unu, hindistan cevizi şekeri, hurma özü, ham kakao gibi şeyler alarak sağlıklı beslenme konusundaki kararımı arşa çıkardım😂 gelsin mi tarifler?
Gelemedi😂
Tam buğday onu oluyor dimi tariflerimizde bende dün biraz marketten birşeyler aldım çikolatalarla uzun uzun bakılmamız sonucunda minik bitter çikolata ve lifalif aldım en azından kahve yanına arada nefsimi köreltsin 😅

Birde dün gece yemekten sonra midem ağzımda kendimi tıka basa tok hissettim şimdi kahvaltıdan sonra yine öyle oldu çokta yemedim yani bu neden oluyor çok mu yiyorum acaba ? soyasosu soyasosu

Tam buğday onu oluyor dimi tariflerimizde bende dün biraz marketten birşeyler aldım çikolatalarla uzun uzun bakılmamız sonucunda minik bitter çikolata ve lifalif aldım en azından kahve yanına arada nefsimi köreltsin 😅
Valla Allah affetsin dün evdeki çikolataların tümünü yedim hahhaha😂 ama regli oluyorum acayip kriz tuttu, hem evdeki çikolatalarda bitmiş oldu gözüme batıp duruyorlardı 🤣

Birde dün gece yemekten sonra midem ağzımda kendimi tıka basa tok hissettim şimdi kahvaltıdan sonra yine öyle oldu çokta yemedim yani bu neden oluyor çok mu yiyorum acaba ? soyasosu soyasosu
Yok yok ondan değil. Sağlıklı beslenince zaten acıkmazsın. Aksine şeker tükettikçe acıkıyor insan. Öğünlerin çok iyi devam❤️

Yok yok ondan değil. Sağlıklı beslenince zaten acıkmazsın. Aksine şeker tükettikçe acıkıyor insan. Öğünlerin çok iyi devam❤️
Yaa evet insan sanki tatlı yedikçe daha çok acıkıyor haklısın süper o zaman böyle tok hissetmek 🥰 ama şuan iç organlarım noluyor ya filan diyordur kesin 🤣 alışmışlar onlar benim makarnalarıma gece beslenmelerime 🙈

Valla Allah affetsin dün evdeki çikolataların tümünü yedim hahhaha😂 ama regli oluyorum acayip kriz tuttu, hem evdeki çikolatalarda bitmiş oldu gözüme batıp duruyorlardı 🤣
Ben daha olmadım ama evet olunca acayip canım istiyordu benim de resmen kriz geliyor 🤣

Evdekiler bitsin, bende de kaçamaklar olmaz gibi. Ama hala bitmediler 😂😂

Ben kahvaltıyı 12.30-1 gibi yaptım, çok az kuymak yedim (mısır gdolu değil, annemlerden; kendimi avuturken ben🤣🤣). Yarım dilim ekşi mayalı ekmek ve diğer kahvaltılıklar.

3.30 gibi 3 dilim malumdan yedim ve Türk kahvesi içtim.

Bugün markete uğrayıp müsli, keçiboynuzu unu,avokado falan aldım. Bence iyi gidiyorum kaçamakları saymazsak 😂😂

Evdekiler bitsin, bende de kaçamaklar olmaz gibi. Ama hala bitmediler 😂😂

Ben kahvaltıyı 12.30-1 gibi yaptım, çok az kuymak yedim (mısır gdolu değil, annemlerden; kendimi avuturken ben🤣🤣). Yarım dilim ekşi mayalı ekmek ve diğer kahvaltılıklar.

3.30 gibi 3 dilim malumdan yedim ve Türk kahvesi içtim.

Bugün markete uğrayıp müsli, keçiboynuzu unu,avokado falan aldım. Bence iyi gidiyorum kaçamakları saymazsak 😂😂
Malum olan neydi? Şey mi? 😂😂😂

Ay evet ya, diyet öncesi bir bahar temizliği yapmak gerekebiliyor abur cubur dolaplarında🤣

yıllardır diyete girememe nedenim o benim gerçi, tam şu dolaptakiler bitsin, şu zuladakiler tükensin diyete giriyorum deyip hedefime ulaşmamın akşamında eşimin (yatağımdaki düşman🤦🏼‍♀️) bak, ne aldım. sen seversin, diye dolapları yeniden doldurması ve benim boşu boşuna üç haftalık abur cuburu üç günde tüketmiş olmam🙈🤪

İyi akşamlar herkese,

Gün içi mini kaçamaklar olmadı değil. Baktım eve misafir çağıramıyorum, ben iki gündür misafirliğe atıyorum kendimi🤣 neyse bugün fazla günaha girmedim sayılır.

Akşam yemeğim sade olacak şimdi: et suyuna kereviz ve pancar saplı çorba, brokoli ve brüksel lahanalı hindi sote, karabuğday pilavı. (Çorbaya bir avuç kesme veya şehriye atardım normalde ama atmıyorum)

Gece de mandalina yerim.

Son düzenleme:
Ay evet ya, diyet öncesi bir bahar temizliği yapmak gerekebiliyor abur cubur dolaplarında🤣

yıllardır diyete girememe nedenim o benim gerçi, tam şu dolaptakiler bitsin, şu zuladakiler tükensin diyete giriyorum deyip hedefime ulaşmamın akşamında eşimin (yatağımdaki düşman🤦🏼‍♀️) bak, ne aldım. sen seversin, diye dolapları yeniden doldurması ve benim boşu boşuna üç haftalık abur cuburu üç günde tüketmiş olmam🙈🤪
Azaltarak bırakabiliriz 😂 benim evdeki stoklar bitti yerine inş yenilerini alacak krizlere girmem🤣 birde yeni günde iki kere logan sirkesi içiyorum 2 kaşık baya tatlı isteğimi azaltıyor

Bende patlıcanla uğraşmadım direk tam buğday ekmeğini dilimledim kızarttım pideli köfte gibi yoğurtla yedim ama valla bitiremedim şiştim resmen şöyle bir kaçamağım oldu bugün canım oğlum çikokrem ile olan ızdırabına son verip hamburger ızdırabına geçti 🤣 yanındaki koladan az hüplettim işte yarısı kadar 🤣

İyi akşamlar herkese,

Gün içi mini kaçamaklar olmadı değil. Baktım eve misafir çağıramıyorum, ben iki gündür misafirliğe atıyorum kendimi🤣 neyse bugün fazla günaha girmedim sayılır.

Akşam yemeğim sade olacak şimdi: et suyuna kereviz ve pancar saplı çorba, brokoli ve brüksel lahanalı hindi sote, karabuğday pilavı. (Çorbaya bir avuç kesme veya şehriye atardım normalde ama atmıyorum)

Gece de mandalina yerim.
Menü🔥🔥🔥

Öğleden sonra yine dışardaydk. 5 gibi kebap yedim. Künefe yemek yerine %84lük şey götürdüm arabada dönerken😂 hala bişey yemedim üzerine. Defne banyo yapınca erken uyudu. Bende uyumuşum. Yeni uyandım. Bu saatten sonra olsa olsa yoğurt yerim artık 😋

X