2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Merhaba canim
Allah anali babalı büyütsün inşallah
Hastanedemi belli oldu sarilik olup olmadigi
Benim de ilk gun ağlıyordu emmek istiyordu
Simdi ise hep uyumak istiyor zor kaldiriyorum emmek istemiyorum bunlar sariligin belirtisiymiş
Evet uyuması uyandıramamak sarılık belirtilerinden canim.
hoş geldiniz 🤗 benim de omuzlar bel ve artık kollarım pert.. ay inşallah alışırız yaaa bugün sabah 4.5 tan 8-9 a kadar kucağımda salladım🤣 bunun bir de kilolu versiyonunu düşünemiyorummm
Kucağımda olması bana o kadar zevk veriyorki anlatamam.. bakmalara doyamıyorum🥲 ama velakin bende süt sıkıntısı meme sıkıntısı olduğu için kendimi çok kasıyorum. Bu yüzden heryerim tutuldu.
Kızlar benim bebek lansinohta boğulmaya başladı en az akışlısında. Şimdi bi hemşire tanıdığım Philips avent önerdi. Kullanan var mı? Ona göre biberon değiştireceğim galiba
Chicco anne gogusune benzer biberon aldım bende. Ama mutlaka bir kere genzine kaçırıyor emerken
Kızlar sizin bebekleriniz her yemekten sonra gaz çıkarıyormu benim bebeğim doğru düzgün gaz çıkarmıyor naparsam yapayım bende koyuyorum yatağına ağlama huysuzluk falanda yapmıyor ama gaz cıkarmıyor diye kime desem şaşırıyor anlamadım 😞
Ben çıkarmak için uğraşmıyorum. Bazı bebekler gazsız oluyor. Benim diğer iki kızım gazsız bebek oldular. Hiç gaz cikarmamisimdir. Bu şimdi sanırım gazlı olacak gibi geliyor bana. Baktınız huzursuz oluyor gazını çıkartın.
Sarılık saat başı anne sütü ve mamayla atılıyor kızlar bizde sarılık olduk ve asla 2 saatte bir emzirmek yetmiyor aklınızda olsun. 1-1,5 saatte bir bi öğün anne sütü bi öğün mama içirerek 5 değer düşürdüm ben. Uykusunda içirdim ıslak pamukla yüzünü sildim baya uğraştım hala da devam ediyorum ama şunada emin oldum mamasız gitmiyor sarılık mama şart
Sarilikla başım dertte yaa. Bir gece sariliktan yattı. 15.5 değerle. 11.5 değerle taburcu oldu. Bugün çok uyuyor diye götürdük . 14 olmuş yine. :KK43: Bide hala kilo alımı yok. Bu durumda beni çok üzdü. Sabahtan beri dediğiniz gibi yapıyorum saat başı 30 ml mama veriyorum.
Bize yetmiyor malesef bebegim doymuyor mama takviyesi yapiyorum🥺 bu yetememe dusuncesi beni cok üzüyor napcam bilmiyorum

Bende bakayim sagol canim
İki gündür ağlayıp duruyorum bende. Nasıl cogaltacagiz bu sütleri bilmiyorum. Kötü bir döngünün içerisine girdik. Mama verdikçe bizi daha az emiyorlar, daha az emdikçe daha az süt oluyor gibi... Sagmaya çalışıyorum ben günde iki kere. Göğüslerim bitene kadar sonuna kadar emziriyorum. Ardından mama veriyorum.
Mamayida vermek zorundayım çünkü hem kilo alımı yok hemde kilo vermeye devam ediyor :KK43:

Kızlar sizin bebekleriniz her yemekten sonra gaz çıkarıyormu benim bebeğim doğru düzgün gaz çıkarmıyor naparsam yapayım bende koyuyorum yatağına ağlama huysuzluk falanda yapmıyor ama gaz cıkarmıyor diye kime desem şaşırıyor anlamadım 😞
Bizim hanım gaz çıkarıyor, arkasındanda promosyon olarakta kusma😂

Evet uyuması uyandıramamak sarılık belirtilerinden canim.

Kucağımda olması bana o kadar zevk veriyorki anlatamam.. bakmalara doyamıyorum🥲 ama velakin bende süt sıkıntısı meme sıkıntısı olduğu için kendimi çok kasıyorum. Bu yüzden heryerim tutuldu.

Chicco anne gogusune benzer biberon aldım bende. Ama mutlaka bir kere genzine kaçırıyor emerken

Ben çıkarmak için uğraşmıyorum. Bazı bebekler gazsız oluyor. Benim diğer iki kızım gazsız bebek oldular. Hiç gaz cikarmamisimdir. Bu şimdi sanırım gazlı olacak gibi geliyor bana. Baktınız huzursuz oluyor gazını çıkartın.

Sarilikla başım dertte yaa. Bir gece sariliktan yattı. 15.5 değerle. 11.5 değerle taburcu oldu. Bugün çok uyuyor diye götürdük . 14 olmuş yine. :KK43: Bide hala kilo alımı yok. Bu durumda beni çok üzdü. Sabahtan beri dediğiniz gibi yapıyorum saat başı 30 ml mama veriyorum.

İki gündür ağlayıp duruyorum bende. Nasıl cogaltacagiz bu sütleri bilmiyorum. Kötü bir döngünün içerisine girdik. Mama verdikçe bizi daha az emiyorlar, daha az emdikçe daha az süt oluyor gibi... Sagmaya çalışıyorum ben günde iki kere. Göğüslerim bitene kadar sonuna kadar emziriyorum. Ardından mama veriyorum.
Mamayida vermek zorundayım çünkü hem kilo alımı yok hemde kilo vermeye devam ediyor :KK43:
Saat başı maks 1 saat 15 dk vermeye devam edin bizfe sizin gibi kilo alımımız yok. Bi anne sütü bir mama veriyorum 16 değerden 11e düşürdüm bu şekilde bir gecede doktor aynen devam edin dedi sizde devam edin atlatıcaz inşallah

Zamana bıraktım artik ben düşündükçe sanki olmuyormus gibi geliyor napalim mamadan baska yol yok sütler yetene kadar. Bende senin gibi yapiyorum iki gogsumu de emiyor baktım hala ac mama veriyorum

Kızlar ya baya bi moralim bozuldu. Benim bebişin alnında göz kapaklarında doğum lekesi var şu kırmızı olanlardan. Ebeye sordum çoğu zaman geçiyo ama kalıcı da olabilir dedi
İnşallah kalıcı değildir ya, bebeğim ilerde sorun yaşamasın. Buna taktım şimdi bir de
Benim de oğlumda var,inşallah geçer

Kızlar siz iki göğsünüzü de veriyormusunuz bi öğünde ben birini veriyorum 2 saat sonra dğerini veriyorum bazen 1 buçuk saatte bir veriyorum her emzirmede diğer göğsümden de süt geliyor onun altınada biberon koyuyorm 30 ml bazen 20 bazen daha az birikiyor aranmaya devam ederse ardından biberona birikeni de veriyorum aranmazda buzluğa kaldırıyorum çişi kakası yerinde iki göğsümü verince peşpeşe kusuyor fazla gelio sanırım benim ikinci çocuğum ilkinde de tek göğsümü veriyordum dönüşümlü tek fark o kendi bırakıyodu memeyi bu asla bırakmıyo ben zorla çıkartıyorum bir de kaç dk meme de bırakıyosunuz ben çekmesi duruyo artık keyif için emdiğini düşündüğüm an çıkartıyorm
Ben de 1 defasında 1 göğsümü veriyorum,bazen 2sini de verdiğim oluyor.Kendisinin emmeyi tam bırakmasını bekliyorum,çünki tam doymadığı zaman çok az uyuyup uyanıyor

Benim bebişin burnundan sümük geliyor normal midir acaba ya yoksa hasta mı oldu
Cuma günü doktor randevumuz var ama öne mi alsak acaba
Sizlerde böyle durum yaşayan var mı
Benimkinden de geliyor,neredeyse son 10 gündür böyle, banyo yapdırdıktan sonra gelmeye başladı.Dün de tuzlu su döküp aspiratörle çektim,bu gün yine var.

Zamana bıraktım artik ben düşündükçe sanki olmuyormus gibi geliyor napalim mamadan baska yol yok sütler yetene kadar. Bende senin gibi yapiyorum iki gogsumu de emiyor baktım hala ac mama veriyorum
Peki memeye karşı isteksizlik başladı mı? Sanki bnmkinde basladi.
Saat başı maks 1 saat 15 dk vermeye devam edin bizfe sizin gibi kilo alımımız yok. Bi anne sütü bir mama veriyorum 16 değerden 11e düşürdüm bu şekilde bir gecede doktor aynen devam edin dedi sizde devam edin atlatıcaz inşallah

Serumu direkt 5ml olacak şekilde burundeliklerine sıkıp ters çevirip pat pat mı yapıyorsunuz yoksa serum sıkıp aspiratörle mi çekiyorsunuz. Ben daha cesaret edemedim burun temizliğine. Sümükde var içinde görüyorum
Ben ilk defa dün yaptım,nefes aldığında burnundan ses çıkıyordu,o yüzden cesaretlenip yaptım.Ben serum döküp aspiratörle çektim. 0.5 ml 2 burnuna da yetdi diye bilirim.Osman Gönülal her burun deliğine 1 ml sıkıyordu.

Merhabalar benim bugün 05.30 da sancim başladı. 06.50 de doğuma girdim. 07.55 te doğurdum.birqz dikisim fazla. Normal doğum. 3610 kg 52 cm doğdu Aras bey .Arianaa etiketlemek istedim ama nasıl yapılıyor bilemedim
Tebrikler,Allah analı-babalı büyütsün,sağlıkla büyüsün

Kızlar bebeği burundan kusan var mı çok fışkırır gibi değil ama kusunca burnundanda atıyor 19 günlük olduk normal mi bilemedim

Bebeğin 15 günlük oldu mu canım çünkü belli bir günden sonra da gaz sancısı başlıyor.. şuan çok küçükse ondan gaz sıkışması yaşamıyorsunuz.. inşallah hiç gaz sıkışması yaşamazsınız zor oluyor böyle rahat rahat devam eder 🥰🧿

X