2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Çok teşekkür ederim inanın ki benim için altın değerinde oldu bu nasihatleriniz Doğum anı için de varsa tavsiyenizi almak isterim
Rica ederim. Benim 37+2 de birden suyum geldi, normal de olabilirdi ama hiç sancım yoktu,suni sancı da istemedim. Normal doğum fikri de bana uzaktı açıkçası. Sezeryan oldum. Spinal anestezi ile. Akşam saatleriydi,karnım toktu. O yüzden ameliyat sonrasında 2 gün aşırı derecede gaz sancısı çektim. Herkes 1 gece yattı taburcu oldu ben gazımı çıkaramadım diye 2 gece.. sonrasında lavman falan ancak rahatladım o yüzden karnınız tok acil sezaryen durumu olursa öncesinde lavman isteyin. Bol yürüyün ameliyat sonrası. Oturup kalkmak çok zor oldu dikişlerden dolayı ama 3. Günden sonra hafifledi. Depend almışsınızdır diye tahmin ediyorum. Gerçekten ilk günlerdeki o yoğun kanamada kurtarıcı oldu. Hangi şekilde doğum yaparsanız yapın öncesinde asla korkmayın kötü doğum hikayelerini asla okumayın,dinlemeyin. Sonuçta ne şekilde olursa olsun bebeğinize kavuşacaksınız. Hastaneye giderken kendinize 2 bebeğe en az 2 ya da 3 takım alın kaç gün kalacağınız belli olmuyor çünkü. Doğum sonrası mutlaka ten tene temas yapın, bebeğin kordonunu hemen kestirmeyin, kordondaki akış tamamlansın bebek için çok önemli. Doktorlar hemen kesiyor genelde.

Sağlıklı mutlu nice yaşları olsun.

Çok teşekkür ederim inanın ki benim için altın değerinde oldu bu nasihatleriniz Doğum anı için de varsa tavsiyenizi almak isterim
Canim bende göğsümde uyutmaya alıştırdım. Evet çok zorlanıyorum halen ama. Bjr süre sonra zaten özgürlük isteyecekler.birak kokunu alsın.kalbinin atışın duysun. Cunku orada rahatlıyor. Huzur bulacak. Bu benim fikrim. Benim suyumu dogumda patlattılar. O yüzden dakika tut. Mesela bende yalancı sancı da olmadi su da gelmediği için çok bocaladim . Eşim zorla hastaneye götürdü belki doğum başlamıştır diye . 8 cm acilmam varmış

Son düzenleme:
Ya benim bebeminki de öyle. Doğum günü geçsin berbere götüreyim diyorum. Bende korkuyorum. Korkmasindan napacaz bilmiyorum

Ya benim bebem elinj ağzına sokup öğüruyor kusturuyor kendinj eline hafifçe vuruyorum. Ama vazgeçmiyor. Yüzümü de asıyorum yapmasın diye . Ama olmuyor napacaz bilmiyorum

Benim ki de her şeyi atıyor, sofra bezi serip yere oturtmayı düşünüyorum ama tek başına yerde , biz masada biraz da vicdan yapıyorum. Sildim temizledim mama sandalyesini. Akşamdan itibaren düzenini değiştireceğim

sizde oturun yere. Valla biz oyuncak araba veriyorum o an . Ya da salonda yere örtü serip üzerinde meyve filan veriyorum eline. Sabredin kızlar 5 _10 sene sonra her şey iyi olacak

Ya benim bebeminki de öyle. Doğum günü geçsin berbere götüreyim diyorum. Bende korkuyorum. Korkmasindan napacaz bilmiyorum
Ayy uslu sakin bir bebekse işiniz kolay bi seferlik önüne tablet bile açılabilir. Biz tv açtık hiç fayda etmedi. Benim kucagımda kesti babası,ikimizin de her yeri kıl oldu. Belki berber hızlıca keser,sorun olmaz o zaman

Ne su gelirse ne de sancı başlarsa nasıl anlayacağız doğumun basladığını ki

Uslu bebek mi banyo yaptırırken bile her yer su oluyor.dayak yemiş gibi agliyor

tebrik ederim şimdiden size annelik yolunda güzellikler diliyorum sağlıkla kolaylıkla kucağınıza alın inşallah miniği
ben hiç doğum olayını bilmiyorum çok güzel eğitim de almıştım spor yürüyüş falan da yapıyordum ama son haftalarda bir kaşıntı başladı ve bebiş yan duruyordu diye 1 hafta kala sezaryen oldum. siz normal doğumu düşünüyorsunuz diye ayrıntıları anlatmayacağım ama hiç korkulacak bir durum yok gayet güzel geçti öncesi sonrası.
size tavsiyem doğum şekli ne olursa olsun bebişinizi göğsünüze isteyin ten tene temas edin bu çok önemli maalesef biz yapamamıştık
hastanedeyken ve sonrasında kimin yanında rahat edecekseniz onla olun. şimdiki aklım olsaydı eşimden başka kimseyi yanımda istemezdim.
bebeği sık sık ve sabırla emzirmeye çalışın bebiş emdikçe sütünüz gelecek ve çoğalacak. bol su için hem doğum için hem sonrasında su süper besin oluyor
bunların dışında anı yaşayın sürekli sarılınn ve bol bol dışarı çıkın. bebişi rüzgar yoksa ve 22 derecenin üstüyse ince giydirin.
şimdilik aklıma gelenler bunlar

hepiniz yerde yiyebilirsiniz canım bebiş kalkıp gidene kadar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…