Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Canım test yaptın mı son durum ne şuan ilk sırada ki sensin sonucu belli olacak inşallah güzel haberlerini alırız.
Bugün gebelik testi yaptım şu şekilde ama ilk olduğu için anlamıyorum kan testi vereceğim

Eklentiler

• IMG_0464.jpeg
    IMG_0464.jpeg
    49,1 KB · Görüntüleme: 60
Bugün gebelik testi yaptım şu şekilde ama ilk olduğu için anlamıyorum kan testi vereceğim
Ayyyy cok heyecanlandım pozitif gibi duruyor ama dağılmış. Başka testin varsa yap bence idrarı fazla damlattıysan dağılmıs olabilir ama 2. Çizgi kopkoyu belli. Sanki kendi aşılamam tutmuş gibi kalbim pırpır

Hakkında hayırlısı olsun kuzum. Bana da arka arkaya iki aşılama daha iyi gibi geliyor ama tabi bütçe, piskoloji, fizyoloji herşeyin hazır olması lazım. Bakalım benim de cumartesi gibi aşılamam ama net değil. Belki iptal bile olabilir.
Hayirlara vesile olsun insallah🤲🏼♥️ valla butce su bu hep hikaye de insani btiren o negatifleri gormek olmamasi can yakiyor

Sorma kuzum ya. Kanayan yaram işyerim. Burda da kimseye söyleyemiyorum. O sebeple izin almadan öğlearası işlerimi halletmeye çalışıyorum. Aşılamayı bile akşam 4de yaptırıyorum. Benim doktorum da 2ye kadar çalışıyor. Akşam 4de yapmak istemiyor. Karman çorman bişi oldu bu ay. Ne ona uydu ne bize uydu takvim. En son cumartesi dedik ama bakalım inşallah geç olmaz... kız bu arada yumoşlarım beni hissetmiş gibiler. Hiç çatlayacağım demiyorlar. Şimdiye çatlamak üzere olurlardı. Testim kızarırdı. Şimdi Ovulasyon testinde çok slikk bi çizgi çıkıyor. Daha bir kaç gün idare eder beni bu 😍
Oy maşallah 😀 Cumartesi senden güzel haber bekliyorum inşallah çalışınca zor oluyor ben de işten ayrıldım bu ay yapacağım inşallah hayırlısından nasip bakalım artık

edahandro edahandro canım 2yumurta toplandı bugün, dr gayet olgundular pıt diye alıverdim dedi :) iyibişey heralde hahha. Bakalım şimdi önümüzdeki 5 gün laboratuardan gelecek haberler önemli, ilki yarın ve döllenip döllenmedikleri belli olacak.

Safransari Safransari ve edahandro edahandro bu arada işyerine söylememe ile ilgili yorumlarınızı okudum da benim bu 3. Tüp bebek tedavim. İlk 2si iğnelerle idi vee ben kendi kendime iğne yapamıyordum 🙈 işyerine de söylemedim hiç, fizik tedaviye gidiyorum deyip hergün 4te iğne olmaya gitmiştim hastaneye :) şimdiki tedavide hiç iğne olmadım zaten, klomen kullandım sadece ve son günçatlatma iğnesi ki onu da akşam eşim yaptı. o yüzden sadece bgn yumurta toplama yapıldı onu da başka bişey diye yazdırdım dr a rapor aldım. Başka da bi zamana gerek olmayacak zaten.
Edacım bak tüp bebek yok aman çekiniyorum dedin durum bu, senin şuanki aşılama sürecinden tek farkı yumurta toplama yapılması. Diyorsun ya bizdeki tek sorun döllenme gibi duruyor diye e işte onu da laboratuarda hallediyorlar senin için :) sonra aşılama gibi o embriyo direk transfer ediliyor rahme, muayene esnasında. Bu kadarcık :) klomen bende de işe yarıyor diyorsun hem :KK66: sabah operasyon öncesi dr dedi ki nası büyüttün ama yumurtaları klomenle yaa off çok iyi 🤣🤣
Canım çok çok çok sevindim işleminin kolay ve verimli geçmesine 😍🙏 diğer dediklerini de okudum 😊👍🏼 hayırlısı diyebiliyorum

Canım bu test bozuk. Yeni bir test yaparsan pozitif olup olmadığı garanti olurmuşdu ama kan verecekmişsin. Kan ver en garantisi o kuzum 😍 inşallah bebiş geliyordur
İki tane daha test yaptım toplamda üç test yaptım hala inanamıyorum diğerini paylaşayım bi bakar mısın canım üçünde ikinci çizgi görünüyor dün gece eşimi koştur koştur test almaya gönderdim gece bir de nöbetçi eczane arattım testi 15 dakika önce yaptım

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    144,1 KB · Görüntüleme: 51
Canım bugün aşılamadan sonra 9. Günün. Evet tabiki dönebilir. Erken yapmışsın testi.

Canım ben trendyoldan laboquik marka ovuslayon testi alıyorum. 20 ovulasyon +6 gebelik testi olanlardan alıyorum. Hem uyguna geliyor. Hem laboquik iyi baya

Canım ben 18 aydır kullanıyorum. Doktora kontrole giderken de kullandım. Gerçekten çatlama gününü saptıyor. Benim çatlatken ağrım da oluyor. O ağrıyla da tutarlı çıkıyor testlerim. Laboquik markaya güvenebilirsin kuzum. Gebelik testleri de hiç yalancı pozitif çıkarmıyor. Negatifse negatifi çıkarıyor. Pozitifi daha göremedim... istersen şimdi eczaneden ne varsa o markayı al. İnşallah hamiş olursun da gerek kalmaz ama eğer bu ay hamiş olmazsan önümüzdeki ay için laboquik testi sipariş edebilirsin kuzum.
Bende bu markanın ovuslasyon testini kullandım hep canım. Hatta yanında verilen gebelik testleri stok oldu kullanmak kısmet olmadı onları :KK43:
Sonra ateşle takibi öğrendim. Bir süredir de ateş takibi yapıyorum.

edahandro edahandro canım 2yumurta toplandı bugün, dr gayet olgundular pıt diye alıverdim dedi :) iyibişey heralde hahha. Bakalım şimdi önümüzdeki 5 gün laboratuardan gelecek haberler önemli, ilki yarın ve döllenip döllenmedikleri belli olacak.

Safransari Safransari ve edahandro edahandro bu arada işyerine söylememe ile ilgili yorumlarınızı okudum da benim bu 3. Tüp bebek tedavim. İlk 2si iğnelerle idi vee ben kendi kendime iğne yapamıyordum 🙈 işyerine de söylemedim hiç, fizik tedaviye gidiyorum deyip hergün 4te iğne olmaya gitmiştim hastaneye :) şimdiki tedavide hiç iğne olmadım zaten, klomen kullandım sadece ve son günçatlatma iğnesi ki onu da akşam eşim yaptı. o yüzden sadece bgn yumurta toplama yapıldı onu da başka bişey diye yazdırdım dr a rapor aldım. Başka da bi zamana gerek olmayacak zaten.
Edacım bak tüp bebek yok aman çekiniyorum dedin durum bu, senin şuanki aşılama sürecinden tek farkı yumurta toplama yapılması. Diyorsun ya bizdeki tek sorun döllenme gibi duruyor diye e işte onu da laboratuarda hallediyorlar senin için :) sonra aşılama gibi o embriyo direk transfer ediliyor rahme, muayene esnasında. Bu kadarcık :) klomen bende de işe yarıyor diyorsun hem :KK66: sabah operasyon öncesi dr dedi ki nası büyüttün ama yumurtaları klomenle yaa off çok iyi 🤣🤣
Canım inşallah yumurtaların bir güzel dollenir :emir_bebek:
Senden gelecek hayırlı haberleri bekliyoruz.
Bende sorunumum döllenme olduğunu düşünüyorum, başka hicbir sorun görünmüyor. Yaza kadar deneyip olmadi yazın tüp bebek, o da olmazsa artık bu fikirden vazgeçme noktasına gelicem.
Benim Allah'a şükür bir kızım var. 8 yaşında. 9 sene önce gebe kalabilmistim yani.
Bu arada canım tüp bebek tedavisi ne kadar tutacak ?

Canım inşallah yumurtaların bir güzel dollenir :emir_bebek:
Senden gelecek hayırlı haberleri bekliyoruz.
Bende sorunumum döllenme olduğunu düşünüyorum, başka hicbir sorun görünmüyor. Yaza kadar deneyip olmadi yazın tüp bebek, o da olmazsa artık bu fikirden vazgeçme noktasına gelicem.
Benim Allah'a şükür bir kızım var. 8 yaşında. 9 sene önce gebe kalabilmistim yani.
Bu arada canım tüp bebek tedavisi ne kadar tutacak ?
Çok teşekkürler canım 🙏🏻
Tüp bebek tedavisi doktordan doktora, merkezden merkeze çok değişiyor. Benim bu şimdi aynı yıl içinde aynı dr da 3. Tedavim, şuan 56bin olmuş ama ben 43 ödüyorum (yani şuan 37 ödedik, transfer aşamasına gelirsek laboratuara 6 daha ödeyeceğiz)
Şuan diğerlerinden farklı olarak iğneli tedavi görmedim ya ordan karımız var, iğneler yine değişkenlik gösterir ama bi 20bin tutardı en az.

Geneli

Gebelikk testi yaptım bugün sonuç bu şekilde kan testi vereceğim bir iki gün içersinde sonuç nedir sence

İki tane daha test yaptım toplamda üç test yaptım hala inanamıyorum diğerini paylaşayım bi bakar mısın canım üçünde ikinci çizgi görünüyor dün gece eşimi koştur koştur test almaya gönderdim gece bir de nöbetçi eczane arattım testi 15 dakika önce yaptım
Canım tebrik ederim çok sevindim.
Maşallah
Kan sonucunu da paylaş bizimle. Bugün mü kan testi vereceksin ?

Ay ay ay ay ay y ay ay ay 🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿 Hamiiileesiiiiinnnnnnn 🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰 Çok sevindim kuzummmmmmm 🍀🙏 çok bariz hamilesin Allah'ın izniyle. Hiç soru işaretine yer bırakmamış. Allah sağlıkla kucağına almanı nasip etsin inşallah 🤰🧿🐣 topiğimizin ikinci pozitifi çıktı kızlar 🙏🙏🙏 umut etmeye devam edelim... canım sen de bi ara sakinleyince bize belirtilerinden ve önerilerinden bahsedebilirsen çok seviniriz 🙏🍀 tebrik ederim canımm

Ay ay ay ay ay y ay ay ay 🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿 Hamiiileesiiiiinnnnnnn 🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰 Çok sevindim kuzummmmmmm 🍀🙏 çok bariz hamilesin Allah'ın izniyle. Hiç soru işaretine yer bırakmamış. Allah sağlıkla kucağına almanı nasip etsin inşallah 🤰🧿🐣 topiğimizin ikinci pozitifi çıktı kızlar 🙏🙏🙏 umut etmeye devam edelim... canım sen de bi ara sakinleyince bize belirtilerinden ve önerilerinden bahsedebilirsen çok seviniriz 🙏🍀 tebrik ederim canımm
Ayy çok teşekkür ederim tutmuş mu ya hala inanamıyorum çok uğraştık canım çok valla ya rabbim herkese nasip etsin ay şimdi benim minnacık bi bebşim mi var

X