Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Kızlar ben çok tüylendim sizde de oldu mu o kadar moralim bozuk ki. El parmaklarım bile tüylendi.
AA kız o niye olmuş ki. Bu ilaçların hiç öyle yan etkisini görmedim de duymadım da. Ben de bol bol şişkinlik (kilo) dışında bir etkisi olmadı. Belki başka arkadaşlar vardır tüylenme sorunu yaşayan.

AA kız o niye olmuş ki. Bu ilaçların hiç öyle yan etkisini görmedim de duymadım da. Ben de bol bol şişkinlik (kilo) dışında bir etkisi olmadı. Belki başka arkadaşlar vardır tüylenme sorunu yaşayan.
😢 hiç bilmiyorum ama aşırı tüylendim yüzüm elimin üstü parmaklarım. Şişkinlik var konustukca bile sanki karnım parcalanacakmıs gibi oluyor. İlkinde hic böyle değildim. Sanırım iğneli bana ağır geldi.

😢 hiç bilmiyorum ama aşırı tüylendim yüzüm elimin üstü parmaklarım. Şişkinlik var konustukca bile sanki karnım parcalanacakmıs gibi oluyor. İlkinde hic böyle değildim. Sanırım iğneli bana ağır geldi.
Olabilir kuzum. Ben ikinci iğneden sonra üç ay mola vermiştim. Bana da ağır gelmişti.

Canım ben de çatlama aşamasını görmüştüm. Ucu patlayan balona benziyordu. Sonuç ne oldu? Aşılama olacak mısın?
Evet bendede aynı öyleydi. Ama progesteron 0 çıktı. En az 1 çıkması gerekiyordu dedi doktorum. Ben gonal f kullanıyorum günde 150 ml. Bugün yarın devam iğneye. Cuma günü kontrolüm var artık muhtemelen aşılamayıda pazartesi yapıcaz. Ben hep düzensiz regl oluyorum 45-50 günü buluyor oda hep tarlusalla anca. O yüzden hep geç çatlıyor sanırım.En son ki reglden sonra da 16.günüm. Bakalım kaçıncı gün çatlamış olucak. İnşallah bi problem çıkmaz 🙁

Evet bendede aynı öyleydi. Ama progesteron 0 çıktı. En az 1 çıkması gerekiyordu dedi doktorum. Ben gonal f kullanıyorum günde 150 ml. Bugün yarın devam iğneye. Cuma günü kontrolüm var artık muhtemelen aşılamayıda pazartesi yapıcaz. Ben hep düzensiz regl oluyorum 45-50 günü buluyor oda hep tarlusalla anca. O yüzden hep geç çatlıyor sanırım.En son ki reglden sonra da 16.günüm. Bakalım kaçıncı gün çatlamış olucak. İnşallah bi problem çıkmaz 🙁
En azından yumurtan erken çatlamamış canım. Kaçırmamışsınız. Gönlünü ferah tut. İllahi yakalayacaktır doktorun çatlamayı. İstersen ovulasyon testiyle takip edebilirsin kuzum. Ben hep öyle takip ediyorum. Benim de cumartesi aşılamam. Yumoşum çatlamasın diye dua ediyorum. Yarın çatlatma iğnesini olacağım yarın çatlamazsam.
Kuzum bak maşallah hiç kızarmadı testim. Aşılamayı bekliyor sanki. Normalde 10. Gün çatlardım 😍 iyi yarın gece iğnemi olcağım. Muhtemelen daha dayanır yumoşlarım
Bak şu yorumumda ovulasyon testlerini koydum. Çok şükür daha çatlama emaresi yok. Ondan içim rahat şimdi.

En azından yumurtan erken çatlamamış canım. Kaçırmamışsınız. Gönlünü ferah tut. İllahi yakalayacaktır doktorun çatlamayı. İstersen ovulasyon testiyle takip edebilirsin kuzum. Ben hep öyle takip ediyorum. Benim de cumartesi aşılamam. Yumoşum çatlamasın diye dua ediyorum. Yarın çatlatma iğnesini olacağım yarın çatlamazsam.

Bak şu yorumumda ovulasyon testlerini koydum. Çok şükür daha çatlama emaresi yok. Ondan içim rahat şimdi.
İnşallah canım benim doğru diyosun ovülasyon testiyle takip edeyim ben hemen nöbetçi eczaneden alıp bakacağım aşılamaya kadar takibini öyle yapayım😃 Senin yumoşlar bekler inşallah son 1 gün 😍

Ovülasyon testlerinde yanlış çıkma ihtimali varmı peki

İnşallah ama tek çizgi görmek insanı çok fena yapıyor ya 😢
Haklısın ama ne yapalım sınavımız bu hepimiz aynı acıyı cekiyoruz. Bol sabır bol tevekkür elimizden gelen başka birşey yok. Annem hep diyor ki seni böyle üzgün görmeye, bu kadar acı cekmene dayanamıyorum. Parayla alınacak birşey olsa varımı yoğumu verir alırdım ama elden birşey gelmiyor. Biz Allahtan istemeye devam edicez.

Haklısın ama ne yapalım sınavımız bu hepimiz aynı acıyı cekiyoruz. Bol sabır bol tevekkür elimizden gelen başka birşey yok. Annem hep diyor ki seni böyle üzgün görmeye, bu kadar acı cekmene dayanamıyorum. Parayla alınacak birşey olsa varımı yoğumu verir alırdım ama elden birşey gelmiyor. Biz Allahtan istemeye devam edicez.
Rabbim hepimizin yüzünü güldürür insallah. 🤲

Test yaptım negatif çıktı döner mi sizce bugün 10. günümdü
Canım bugün aşılamadan sonra 9. Günün. Evet tabiki dönebilir. Erken yapmışsın testi.
İnşallah canım benim doğru diyosun ovülasyon testiyle takip edeyim ben hemen nöbetçi eczaneden alıp bakacağım aşılamaya kadar takibini öyle yapayım😃 Senin yumoşlar bekler inşallah son 1 gün 😍
Canım ben trendyoldan laboquik marka ovuslayon testi alıyorum. 20 ovulasyon +6 gebelik testi olanlardan alıyorum. Hem uyguna geliyor. Hem laboquik iyi baya
Ovülasyon testlerinde yanlış çıkma ihtimali varmı peki
Canım ben 18 aydır kullanıyorum. Doktora kontrole giderken de kullandım. Gerçekten çatlama gününü saptıyor. Benim çatlatken ağrım da oluyor. O ağrıyla da tutarlı çıkıyor testlerim. Laboquik markaya güvenebilirsin kuzum. Gebelik testleri de hiç yalancı pozitif çıkarmıyor. Negatifse negatifi çıkarıyor. Pozitifi daha göremedim... istersen şimdi eczaneden ne varsa o markayı al. İnşallah hamiş olursun da gerek kalmaz ama eğer bu ay hamiş olmazsan önümüzdeki ay için laboquik testi sipariş edebilirsin kuzum.

Canım sen de iyiki varsın 🙏🍀 iyiki geldin aramıza ♥️ maşallah kız 7 yumurta ne çok olmuş 😍 hsg sonrası 6 ay kritik diyorlar. Herşeyiniz normalse inşallah en kısa sürede gelecektir bebişiniz 🙏🤰 moral çok önemli, stresten uzak durursak inşallah başaracağız bu işi 🙏
Çok hoşbuldum ☺️. Ben ya ikiz üçüz olursa derken 0 oldu 🤭 bir de ayrıyeten proceive kullandım belki o da faydalı olmuştur stres olayını beceremiyorum pek de bakalım ☺️ çok teşekkür ederim tekrar canım benim 🤍

edahandro edahandro canım 2yumurta toplandı bugün, dr gayet olgundular pıt diye alıverdim dedi :) iyibişey heralde hahha. Bakalım şimdi önümüzdeki 5 gün laboratuardan gelecek haberler önemli, ilki yarın ve döllenip döllenmedikleri belli olacak.

Safransari Safransari ve edahandro edahandro bu arada işyerine söylememe ile ilgili yorumlarınızı okudum da benim bu 3. Tüp bebek tedavim. İlk 2si iğnelerle idi vee ben kendi kendime iğne yapamıyordum 🙈 işyerine de söylemedim hiç, fizik tedaviye gidiyorum deyip hergün 4te iğne olmaya gitmiştim hastaneye :) şimdiki tedavide hiç iğne olmadım zaten, klomen kullandım sadece ve son günçatlatma iğnesi ki onu da akşam eşim yaptı. o yüzden sadece bgn yumurta toplama yapıldı onu da başka bişey diye yazdırdım dr a rapor aldım. Başka da bi zamana gerek olmayacak zaten.
Edacım bak tüp bebek yok aman çekiniyorum dedin durum bu, senin şuanki aşılama sürecinden tek farkı yumurta toplama yapılması. Diyorsun ya bizdeki tek sorun döllenme gibi duruyor diye e işte onu da laboratuarda hallediyorlar senin için :) sonra aşılama gibi o embriyo direk transfer ediliyor rahme, muayene esnasında. Bu kadarcık :) klomen bende de işe yarıyor diyorsun hem :KK66: sabah operasyon öncesi dr dedi ki nası büyüttün ama yumurtaları klomenle yaa off çok iyi 🤣🤣

Geneli
Canım seni merak ediyorum 🥰🙏 hayırlı haberlerini ver bize inşallah
Gebelikk testi yaptım bugün sonuç bu şekilde kan testi vereceğim bir iki gün içersinde sonuç nedir sence

Eklentiler

• IMG_0464.jpeg
    IMG_0464.jpeg
    49,1 KB · Görüntüleme: 50
X