Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
progestrona e2 diye mi bakıyorlar tahlilde ne yazıyor bana doktor aşılamsdan sonra günde 3 olcak şekilde progestran verdi ama nerden baktı da verdi anlaöadım
E2 estradiol diye bi hormon. Progestona progeston hormonu olarak bakıyorlar. İsmi sonuctada aynı yani. Yumurtanın catlayıp catlamadığını anlamak icin baktırıyorlar diye biliyorum.ilac olarakta bazı doktorlar verebiliyor. Rahmi kalınlaştırıyor bebeğin tutunmasına destek oluyor.

Sorma kuzum ya. Kanayan yaram işyerim. Burda da kimseye söyleyemiyorum. O sebeple izin almadan öğlearası işlerimi halletmeye çalışıyorum. Aşılamayı bile akşam 4de yaptırıyorum. Benim doktorum da 2ye kadar çalışıyor. Akşam 4de yapmak istemiyor. Karman çorman bişi oldu bu ay. Ne ona uydu ne bize uydu takvim. En son cumartesi dedik ama bakalım inşallah geç olmaz... kız bu arada yumoşlarım beni hissetmiş gibiler. Hiç çatlayacağım demiyorlar. Şimdiye çatlamak üzere olurlardı. Testim kızarırdı. Şimdi Ovulasyon testinde çok slikk bi çizgi çıkıyor. Daha bir kaç gün idare eder beni bu 😍
Ahh şu iş yerleri gerçekten iki gün üst üste izin alınca gözünün içine bakıyorlar gibi malesef çalaışan için tedaviler daha zor çalışmasakta bütce konusunda sıkıntı

İlkti kuzucum benim sağ tüpüm tıkalı gelişen yumurtalar da sağ taraftaydı sol geriden geliyordu ondan oldu . Evet 8 gün boyunca Gonal f 75 doz kullandım yine de aşılama yapıldı olarak saydı doktorum normal ilişki önerdi adet olunca yeniden gidicem ikinci aşılama için oda olumsuz olursa tüp bebek tedavisine başlıcaz
merhaba progestan da kullandınız mı

Kızlar bugün kontrole gittim. Bir tane yumurtamın çatlama aşamasında olabileceğini söyledi hatta gösterdi ultrasonda şekli bozulmaya başlamış.Yumurtanın çatlayacağı ultrasonda böylemi anlaşılıyor kan verdim progesteron öğleden sonrayı bekliyorum. Eğer çatlama aşamasındaysa çatlatıp aşılamayı yapıcaz dedi
Canım ben de çatlama aşamasını görmüştüm. Ucu patlayan balona benziyordu. Sonuç ne oldu? Aşılama olacak mısın?

progestrona e2 diye mi bakıyorlar tahlilde ne yazıyor bana doktor aşılamsdan sonra günde 3 olcak şekilde progestran verdi ama nerden baktı da verdi anlaöadım
Canım ben doktorum hiç birşey vermiyor. Ultrasonda rahim içine bakıyor. Gebelik için hazır diyor. Kalınlığı iyi diyor. Sana gerek yok diyor. Ben iki kez doktorumdan habersiz kullandım ama anladım ki zaten döllenme olmadan bir faydası yok. Benim derdim döllenme. O sebeple boşu boşuna içmiyorum artık. Doktorumda vermedi zaten. Ama bazı Doktorlar her durumda veriyor diye duydum. Yani biraz doktoruna bağlı verip vermemesi. 200 mg mı senin ilacın? 100 mg mi? Eğer 100se ondan üç kez vermiş olabilir. 200 mgde günde iki veriyorlar genelde

Bende ovuslasyon testini paylaşır mısın nasıl gidiyor diyecektim.

Bende öyle kimseye haber vermedim zor oluyor izin. Artık kist tedavisi görüyorum dedim.
Kuzum bak maşallah hiç kızarmadı testim. Aşılamayı bekliyor sanki. Normalde 10. Gün çatlardım 😍 iyi yarın gece iğnemi olcağım. Muhtemelen daha dayanır yumoşlarım

Eklentiler

• IMG_20231004_172915.jpg
    IMG_20231004_172915.jpg
    61,3 KB · Görüntüleme: 25
hanimlar merhaba ☺️ ben gecen ay gonal f, ovitrelle ve progestan kullandim maalesef olmadi bu ay yine gonal f ovitrelle tedavisi ve asilama olacagim gecen ay asilama olmamistim. Size birsey soracagim acaba gonal f in etkisi bir sonraki ay da devam ediyor mu bilginiz var mi? Cevap verirseniz cok sevinirim 🙏

hanimlar merhaba ☺️ ben gecen ay gonal f, ovitrelle ve progestan kullandim maalesef olmadi bu ay yine gonal f ovitrelle tedavisi ve asilama olacagim gecen ay asilama olmamistim. Size birsey soracagim acaba gonal f in etkisi bir sonraki ay da devam ediyor mu bilginiz var mi? Cevap verirseniz cok sevinirim 🙏
Merhaba kuzum 🥰🙏 aşılaman bebişle sonuçlanır İnşallah. Canım ben gonal f kullanmadım ancak yumurta geliştiricilerin bir kaç ay etkisinin devam ettiğine dair bi rivayet var ama ne kadar doğru bilmiyorum. Bilen arkadaşlarım cevap vereceklerdir. Sayfamızın başında aşılama tablomuz var. Yumoşların ve aşılama tarhin belli olunca dilersen seni tablomuza eklerim. Birlikte takip ederiz sürecini 🙏

Sonra ki aya cok bir etkisi olacağını sanmıyorum. Çünkü o an ki yumurtaların gelişmesine destek oluyor. Ben gecen ay klomenle olmuştum. Bu ay gonal f le oldum. İğneliyi daha etkili olarak görüyordum. Başlayacağım zaman umudum yüksekti. Gomal f kullanıpta tutmayan coook arkadas var. Umudum biraz kırıldı.

Merhaba kuzum 🥰🙏 aşılaman bebişle sonuçlanır İnşallah. Canım ben gonal f kullanmadım ancak yumurta geliştiricilerin bir kaç ay etkisinin devam ettiğine dair bi rivayet var ama ne kadar doğru bilmiyorum. Bilen arkadaşlarım cevap vereceklerdir. Sayfamızın başında aşılama tablomuz var. Yumoşların ve aşılama tarhin belli olunca dilersen seni tablomuza eklerim. Birlikte takip ederiz sürecini 🙏
Belli olur olmaz yazicam ins. hemen cevap vermissiniz cok tatlisiniz iyi ki varsiniz ☺️🙏🤍
Gecen ay 7 yumurta var demisti doktor ama olmadi esimin durumu da iyi aslinda ama deniyoruz deniyoruz daha yok hsg de yaptirdim iki tupum fe acildi bir de boyle denicez. Insallah hepimiz guzel haberlerimizi paylasalim 🙏

Son düzenleme:
Canım ben doktorum hiç birşey vermiyor. Ultrasonda rahim içine bakıyor. Gebelik için hazır diyor. Kalınlığı iyi diyor. Sana gerek yok diyor. Ben iki kez doktorumdan habersiz kullandım ama anladım ki zaten döllenme olmadan bir faydası yok. Benim derdim döllenme. O sebeple boşu boşuna içmiyorum artık. Doktorumda vermedi zaten. Ama bazı Doktorlar her durumda veriyor diye duydum. Yani biraz doktoruna bağlı verip vermemesi. 200 mg mı senin ilacın? 100 mg mi? Eğer 100se ondan üç kez vermiş olabilir. 200 mgde günde iki veriyorlar genelde
200 ml

Kızlar ben çok tüylendim sizde de oldu mu o kadar moralim bozuk ki. El parmaklarım bile tüylendi.

Belli olur olmaz yazicam ins. hemen cevap vermissiniz cok tatlisiniz iyi ki varsiniz ☺️🙏🤍
Gecen ay 7 yumurta var demisti doktor ama olmadi esimin durumu da iyi aslinda ama deniyoruz deniyoruz daha yok hsg de yaptirdim iki tupum fe acildi bir de boyle denicez. Insallah hepimiz guzel haberlerimizi paylasalim 🙏
Canım sen de iyiki varsın 🙏🍀 iyiki geldin aramıza ♥️ maşallah kız 7 yumurta ne çok olmuş 😍 hsg sonrası 6 ay kritik diyorlar. Herşeyiniz normalse inşallah en kısa sürede gelecektir bebişiniz 🙏🤰 moral çok önemli, stresten uzak durursak inşallah başaracağız bu işi 🙏

X