Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Kızlarr çatlatma iğnesi perşembe sabah 10 da yapılmıştı 5 gün oldu ama etkisi hemen geçebilir mi neredeyse görülmüyor yani elimde 1 tane test vardı öylesine yaptım ve yalancı pozitif olsada gülümsetti🥲🥲Eki Görüntüle 3311475
Bir arkadaş vardı. İğneden sonra böyle gün gün takip etti. Önce çizgi kayboldu, sonra negatifleri gördük, sonra testi tekrar kızarmaya başladı ve ikizlere hamile olduğunu öğrendik 🙏 aslında kalbin kaldırıyorsa ve testin çoksa her gün yaparak süreci takip edebilirsin. Benim testim çok ama yüreğim kaldırmadığı için yapamıyorum. Baba göre en garanti olan günde testi yapıyorum. 12. Gün bana göre en ideal gün oluyor... inşallah pozitif haberini alırız kuzum 🙏🍀 artık bir gebe daha çıkmalı bu topikten 🙏🍀

Sürekli test yapmak insanı geren bir şey bence. Bu süreçte gergin olmamamız lazım. Bir de doktoru progestan veren arkadaşlar, kullanın bence. Zaten süreç boyu kandan progesteron seviyemize bakıyorlar. Gerek var ki veriyorlar.

Yarına çağırdı doktorum sanırım yeni baştan başlayacağım en azından yapmadım demem kuzum 🥺seninde inşallah hayırlı haberlerini bekliyorum

Canım sende son durum ne? Seninde günün yaklaşıyor. Yanlış hesaplamıyorsam 4 gün sonra da senin test yapabileceğin gün oluyor. İlk olarak Kan mı vereceksin? İdrar testi mi yapmayı planlıyorsun canım?
Önce bi idrar testi yapmayı düşünüyorum ama zaman geçmiyor dakikalar bile saat gibi geçiyor 12. Gün bi idrar testi yapacam bakalım

Bir arkadaş vardı. İğneden sonra böyle gün gün takip etti. Önce çizgi kayboldu, sonra negatifleri gördük, sonra testi tekrar kızarmaya başladı ve ikizlere hamile olduğunu öğrendik 🙏 aslında kalbin kaldırıyorsa ve testin çoksa her gün yaparak süreci takip edebilirsin. Benim testim çok ama yüreğim kaldırmadığı için yapamıyorum. Baba göre en garanti olan günde testi yapıyorum. 12. Gün bana göre en ideal gün oluyor... inşallah pozitif haberini alırız kuzum 🙏🍀 artık bir gebe daha çıkmalı bu topikten 🙏🍀
Canım 5 adet test sipariş verdim kalbim kaldırır mı bilemiyorum 😂😂 arada gaza gelip yapıyorum bugunde duşumu aldım deniyim dedim öyle yani ama elimde test olunca dayanamam bu ay yaparım inşallah pozitif olur hepimiz için dua ediyorum her zaman❤️❤️❤️

Kızlar ya dün akşamdan beri aynı adet öncesi sancısını çekiyorum çok fena ya korkuyorum adet mi olucam ama daha 11 gün var çok agrıyor böyle agrıdan sonra hepde adet olurum

Kızlar ya dün akşamdan beri aynı adet öncesi sancısını çekiyorum çok fena ya korkuyorum adet mi olucam ama daha 11 gün var çok agrıyor böyle agrıdan sonra hepde adet olurum
Canım ağrın çoksa doktoruna sorabilirsen ona sor istersen, bilemedim. Ben de hiç ağrı olmuyor. Ama tabi hiç hamiş de olmadım. Belki hamile kalanlarda böylr ağrı oluyordur. İnşallah bebiş tutunmaya çalışıyordur 🙏

Canım 2 yumurta gördü. Biri 17 mm civarı dedi. Diğeri küçük dedi ölçmedi. Sanırım 12-14 mm arasıydı. Cumartesi aşılama dedi ama aslında cuma olmam lazımdı. Saati tutturamadık doktorla. Biz İşi ayarlayamıyoruz. Cumartesiye kadar yumurtaları çatlatmadan tutmam lazım. Ona stres oluyorum. Ovulasyonla takip edeyim diyorum. Çatlarsa da aşılamayı iptal ederim diye düşünüyorum. Biraz kafam karıştı.
Yaaa takip et o zaman aslında izin alsan işten hem iş
Stresi hem bu aşılama zor oluyordur senin için

merryliya merryliya canım senin da ağrıyordu sanki hafifledi mi? Doktorunla görüşmedin değil mi? Kist diye düşünmek istemiyorum ya inşallah değildir 🙏
Yok canım burda doğal görüyorlar öyle ağrıları. Ara ara olan ağrılarım var. Birde mide bulantım var. Kabızlık vardı ama bağırsak hareketliliği başladı. Genelde hasta olmadan öncr başlar bende.

Yaaa takip et o zaman aslında izin alsan işten hem iş
Stresi hem bu aşılama zor oluyordur senin için
Sorma kuzum ya. Kanayan yaram işyerim. Burda da kimseye söyleyemiyorum. O sebeple izin almadan öğlearası işlerimi halletmeye çalışıyorum. Aşılamayı bile akşam 4de yaptırıyorum. Benim doktorum da 2ye kadar çalışıyor. Akşam 4de yapmak istemiyor. Karman çorman bişi oldu bu ay. Ne ona uydu ne bize uydu takvim. En son cumartesi dedik ama bakalım inşallah geç olmaz... kız bu arada yumoşlarım beni hissetmiş gibiler. Hiç çatlayacağım demiyorlar. Şimdiye çatlamak üzere olurlardı. Testim kızarırdı. Şimdi Ovulasyon testinde çok slikk bi çizgi çıkıyor. Daha bir kaç gün idare eder beni bu 😍

Sorma kuzum ya. Kanayan yaram işyerim. Burda da kimseye söyleyemiyorum. O sebeple izin almadan öğlearası işlerimi halletmeye çalışıyorum. Aşılamayı bile akşam 4de yaptırıyorum. Benim doktorum da 2ye kadar çalışıyor. Akşam 4de yapmak istemiyor. Karman çorman bişi oldu bu ay. Ne ona uydu ne bize uydu takvim. En son cumartesi dedik ama bakalım inşallah geç olmaz... kız bu arada yumoşlarım beni hissetmiş gibiler. Hiç çatlayacağım demiyorlar. Şimdiye çatlamak üzere olurlardı. Testim kızarırdı. Şimdi Ovulasyon testinde çok slikk bi çizgi çıkıyor. Daha bir kaç gün idare eder beni bu 😍
Bende ovuslasyon testini paylaşır mısın nasıl gidiyor diyecektim.

Bende öyle kimseye haber vermedim zor oluyor izin. Artık kist tedavisi görüyorum dedim.

Bende ovuslasyon testini paylaşır mısın nasıl gidiyor diyecektim.

Bende öyle kimseye haber vermedim zor oluyor izin. Artık kist tedavisi görüyorum dedim.
Akşam yapınca atarım kuzum. İki gündür takip ediyorum. Hepsini yanyana koyup atarım.. ben kist var desem süreçlerini sorarlar öyleler. Hemen ortaya çıkar doğruyu söylemediğim. Şimdilik idare ediyorum ama işte tüp bebek falan olursa en çok bu işyerine stres oluyorum. Ben kimse bilsin istemiyorum. Tüp bebekte heralde mecbur duyarlar. Aman neyse konumuz bu değil 😍🥰 ben akşam atarım kuzum testimi. İnşallah bekleyecek yumoşum. Zaten yarın gece iğne vaktim. Yarın akşama kadar çatlamazsam sıkıntı yok inşallah 😍

Kızlar bugün kontrole gittim. Bir tane yumurtamın çatlama aşamasında olabileceğini söyledi hatta gösterdi ultrasonda şekli bozulmaya başlamış.Yumurtanın çatlayacağı ultrasonda böylemi anlaşılıyor kan verdim progesteron öğleden sonrayı bekliyorum. Eğer çatlama aşamasındaysa çatlatıp aşılamayı yapıcaz dedi

Kızlar bugün kontrole gittim. Bir tane yumurtamın çatlama aşamasında olabileceğini söyledi hatta gösterdi ultrasonda şekli bozulmaya başlamış.Yumurtanın çatlayacağı ultrasonda böylemi anlaşılıyor kan verdim progesteron öğleden sonrayı bekliyorum. Eğer çatlama aşamasındaysa çatlatıp aşılamayı yapıcaz dedi
progestrona e2 diye mi bakıyorlar tahlilde ne yazıyor bana doktor aşılamsdan sonra günde 3 olcak şekilde progestran verdi ama nerden baktı da verdi anlaöadım

X