Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Kızlar sanirim idrar yolu enfeksiyonu oldum
İdrarda yanma var ve sık idrara cikiyorum
Daha önce de alttan muayenede olmuştum, yine kapmış olabilirim. Yarın da asilamam var, canım çok
Bol bol su iç tatlım vajinanıda saf su ile yıka banyoda felan şampuan değdirme
Lütfen yıkamayın. Çok yanlış. Vajinanın doğasını bozuyor. Asla suyla falan yıkanmamalı.

Kızlar sanirim idrar yolu enfeksiyonu oldum
İdrarda yanma var ve sık idrara cikiyorum
Daha önce de alttan muayenede olmuştum, yine kapmış olabilirim. Yarın da asilamam var, canım çok yanıyor
Canım elma sirkesini sulandırıp, her tuvalet sonrası onunla sil. Hatta tuvalete çıkmasan da ara ara sil kuzum. Böyle şeyler denk gelir zaten kaç gündür aşılama gününü bekliyorduk elma sirkeli su bende çok işe yarıyor kuzum bi dene.

Safransari içini değil tabi. Dıştan sileceksin. Yanlış anlaşılmasın

Safransari içini değil tabi. Dıştan sileceksin. Yanlış anlaşılmasın
Evet içine kesinlikle birşey yapılmaması gerekiyor. Vajinanın doğal florası var ve o bozuluyor dışardan müdahale olunca. Enfeksiyonlar mantarlar daha cok oluyor. Ben yıkardım o an rahatlardım sonra daha kötü olurdu. Müdahale etmemem gerektiğini öğrendim. Banyo yaparkende öyle yıkanmamalı. Hatta doktora soruldu yıkanmazsa nasıl temizlenecek diye. Temizleniyor merak etmeyin dedi. Ben nioli yağından sonra cok rahatım maksimum yarım saat sürüyor. Zaten enfeksiyon varsa damlayı damlattıktan sonra yanma hissediyorsun yarım saate rahatlatıyor. Kesinlikle florayı bozmuyor. İlacsız kurtuluş

Peki 12. Gün test yapacağım inşallah bu defa olmuştur

Çıkmaz canım bende yaptım çıkmadı 12. Günü bekleyeceğim

Peki 12. Gün test yapacağım inşallah bu defa olmuştur
İnşallah kuzum.... Bu hafta bizlere de moral olması açısından pozitife çok ihtiyacımız var inşallah hepiniz pozitif çıkarsınız bu hafta birden fazla pozitif görmek istiyor bu gözler birer birer meleklerimize kavuşalım artık

Canım vajina, kulak içi, burun içi bunlar kendi kendini temizleyen yerler. Bunları başka kimyasalla temizlemeye gerek yok biliyorum.
Bu konuda dikkatliyim suyla yıkamam öyle.
Şimdi bol su içiyorum rahatladım gibi şükür.
Yarın devam ederse doktora söylerim artık.

Doktor da hafta sonu durum attı kibrista seminere gitmiş, yarın saatinde gelir inşallah

Aa evet benim tüp bebek doktoruda kıbrısa gitmişti bütün inferlite doktorları kıbrısta seminerde

Niola yağını bende kullanıyordum aşılamadan sonra kullanmıyorum doktoruma sordum eğer gebe kalırsan 12 haftadan sonra dedi bana sonra araştırdım gerçektende öleymiş eğer aşılama yaptıysanız lütfen doktorunuza sorun yanlış bişey yapmayalım Allah korusun

Yok aşılama zamanı kullanmıyorum arkadaş daha yarın aşılama olacak ona öneri olarak söyledim. Cünkü cok hızlı etki ediyor. Ben şuan kullanmıyorum.

Hala regl olmadım sadece iç çamaşırı da pempelik vardı belli belirsiz solda bir ağrı vurmuştu arabada gelirken şu an yok sanırım gelecek regl

Niola yağını bende kullanıyordum aşılamadan sonra kullanmıyorum doktoruma sordum eğer gebe kalırsan 12 haftadan sonra dedi bana sonra araştırdım gerçektende öleymiş eğer aşılama yaptıysanız lütfen doktorunuza sorun yanlış bişey yapmayalım Allah korusun
Yok aşılama zamanı kullanmıyorum arkadaş daha yarın aşılama olacak ona öneri olarak söyledim. Cünkü cok hızlı etki ediyor. Ben şuan kullanmıyorum.
aman kullanma kuzum kaş yapalım derken göz çıkarmayalım

Ben de göğüs hassasiyeti 10.günden sonra başlamıştı. Ama kasık ağrım hiç olmamıştı. 13. Gün çok hafif baş dönmem olmuştu. Öyle şüplenmiştim.

Benimki de geçen perşembe seminere gitti. Diğer doktor yaptı asilamami. Malesef beni kötü etkiledi:/ insanın doktoruna güvenmesi gerçekten çok önemli bu süreçlerde. 3gun kasiklarimda agri oldu bugün baya azaldı ağrım. Sadece progestan fitili yaptıktan sonra karnımın alt tarafında ya da belimde hafif bir sancı oluyor. Bi de bugün sanki goguslerim hassaslasti. Tabi bunların hepsi hormon ilaçlarının etkisi malesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…