Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Kızlar topiğin başlığını Ekim ayı olarak uzattım umudumuzu kaybetmiyoruz. Kalanlarla Ekim ayında da burada olacağım

Adet sancınız bir gün mü sürdü?

Ben dün elendim maalesef kırmızılar geldi hayırlsıı olsun ben önce biraz kafa dinleyip devam edeceğim hayırlısı hepimizin hakkında

Benim 3. Aşılama bende gonol f kullandım ama sonrasında sadece folikasit ilacına devam ettim bide progestan fitil kullandım sabah akşam onun dışında birşey yapmadım. Çok şükür brndede kanama veya akıntı olmadı. Rabbim inş sağlıkla nasip etsin

Amin ya inşallah tutunur bebeşim oluşur inşallah

Kızlar perşembe günü aşılama olacağım. Bu gece 22.00’da ovitrella vurulacağım. Benim önceki tutan aşılamam 1 mayıs’a denk geldiği için hastanede sperm rahmime yerleştirilmedi. Evde cinsel birliktelik oldu. O yüzden bir şeyi merak ediyorum. 36 saat sonra çatlama Perşembe saat 10.00’a denk geliyor. Mesela aşılamam 10.30’da olsa bir kayıp olur mu ? Yumurta çatlatıktan sonra 23 saat canlı kalır yazıyor internette. Bu konuda bilgisi olan var mı ?

Kız her soruna ben cevap veriyorum gibi oluyor buna da cevap vereyim ama bilgisi olan arkadaşlar da katkı sağlarlarsa seviniriz her tücrübe ve bilgi bizim için çok kıymetlidir.

Canım yumurtan evet Perşembe 10da çatlayacağı varsayılıyor. İğne ortalama 36 saat sonra çatlatıyor. Üç beş saat önce sonra aslında çok da fark etmez. Bir doktor 36 saat sonra değil 40 saat sonra aşılama yaptığını, yumurtanın çatlayıp tüplere gelmesini beklediğini bile söylüyor. Yani iki üç saat önce sonra bunlar önemli değil canım.

Yumurta ortalama 24 saat yaşıyor.

Sperm rahimde 5 güne kadar canlı kalabiliyor.

Aşılamadan önce mutlaka 3-4 gün cinsel perhiz öneriliyor ki spermin kalitesi düşmesin diye.

Biz geçen ay bir günlük spermle yapmak zorunda kaldık ve değerimiz toplamda 40 milyon, ml'de 10 milyon düştü, baya etki ediyor.

Bu arada bu senin ilk aşılaman. Neden ilkini de aşılamadan sayıyorsun kuzum? Aşılama bambaşka birşey. Evde yapılan cinsel birliktelik aşılama sayılmaz.. ilkinde yumurta takibi yapılmış aslında.. bence bunda da şansın çok yüksek. Onda bile tuttuysa bunda şansın baya çok. Çünkü sperm yıkanacak, içinden hızlı olanlar seçilip, daha da hızlandırılacaklar rahimden spermler geçerken %95i ölüyor, bu hıphızlı spermler direk %100 olarak rahmine enjekte edilecek yumurtalarının boyutları kaç olmuş?

Doktor gonalf ve çatlatma iğnesi kullanıldığı için onu fa aşılamadan sayıyoruz dedi

Çok teşekkür ederim canımm

Dün gittim 1 tane 17 mm 2 tanede 13 mm var. Geçen tutan da 18 mm idi. Peki çatlatma olana kadar yumurta büyüyor mu ? Yani yaran sabaha kadar

Dün gittim 1 tane 17 mm 2 tanede 13 mm var. Geçen tutan da 18 mm idi. Peki çatlatma olana kadar yumurta büyüyor mu ? Yani yaran sabaha kadar
Evet canım iğneden sonra da büyümeye devam ediyor. Gelişiyor ve çatlıyor. Günde ortalama 1-2mm büyüyor yumurta. 17 mm olan muhtemelen tam boyutuna ulaşacak ve aşılama için hazır olacak. 13mm olan da belki çatlar ama onun sonraki zamanlarda çatlama ihtimaline karşı da sonraki günler değerlendirmeyi ihmal etmeyin canım.

Bu arada sistemde resmi olarak da sana bir aşılama yaptıklarını gösteriyorlarsa (Sanırım devlette aşılama hakkı üç) O zaman senin bir hakkını yiyecekler. Yani belki prosedürleri böyledir bilmiyorum ama aslında bir aşılama hakkını 1 Mayıs'a denk geldi diye yemişler gibi olmuş. Neyse inşallah senin bu aşılaman tutacak hiç ihtiyacın olmayacak
Doktor gonalf ve çatlatma iğnesi kullanıldığı için onu fa aşılamadan sayıyoruz dedi

Kızlar aşılamadan sonra kaç günde regl oldunuz?

Ben de bugün aşılama oluyorum. Tam 40. Saatte yapacaklar. İlkinide öyle yaptılar. Zaten 36,40 saat arası yapılması lazım. Ama burda garanti olsun diye sanırım 40. Saatte yapıyorlar.

Kızlar size birşey sormak istiyorum. Burda okumuştum bir arkadaş merdiven bile çıkmadım yazmıştı. Sizce böyle birşey yapılması lazım mı? Benim ev 3 katlı odama çıkmam gerekiyor. Bilgisi olan varsa yazabilir mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…