Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Ya benim başka yumurtam var da söylemedi mi doktor acaba
Ben pek anlamıyorum ilk takip yapildigi için ama 3 tane gördüm sanki, keşke daha dikkatli baksaydim.
Muhtemelen yeterli boyuta gelen bir yumurtadır. Ondan diğerlerini saymamıştır kuzum. Sen aşılamadan sonra da değerlendirmeye devam et. Arkadan çatlayan olursa kaçırmayın

edahandro canım bir de bende vajinismus var ama çok daha iyiyim eskiye göre.
Doktor alttan muayene yaparken kasıyorum kendimi, kendim yerleştiriyorum o aleti.
Doktor bu yüzden anestezili mi yapsak dayanabilir misiniz dedi.
Çünkü bir alet takacam aşılama yaparken dedi.
Bende uzun sürer mi dedim hayır 2 dk Lik dedi. Ama anestezi doktoru da ayarlamam gerekecek dedi.
Bende böyle olursa kesin fiyatta artacak diye, bir de daha önce anestezili duymadım diye, dayanırım dedim.

Wauw 4 saat çokmuş kız. O buz kütlesi erir bence 4 saate. Bir şekilde soğuk tutmaya çalış. Keşke soğuk tutan çantalardan götürseydin. Yumurtalık gözüne koyacaksın kuzum iğneyi... iğneyi kendiniz mi yapacaksınız?

Muhtemelen yeterli boyuta gelen bir yumurtadır. Ondan diğerlerini saymamıştır kuzum. Sen aşılamadan sonra da değerlendirmeye devam et. Arkadan çatlayan olursa kaçırmayın
O gün değil de ertesi gün değerlendirelim değil mi ?
Eşim aynı gün 2 kez zorlanabilir
Bir de diğer yumurtalar ancak büyür.

Kendin yap yada yaptır dedi.
Ben acilde yaptırmayı düşünüyorum ama reçete eczanede kalmış.
Reçetesiz yaparlar mı acaba devlet hastanesi var tek burada ?

Canım içini rahatlatacaksa ben de ilk 3 yıl vajinusmus olduğunu tahmin ediyorum. Birliktelik çok zor yaşıyordum.. hala da aşırı rahat olamıyorum. Ben ilk aşılamaya giderken çok cahil girmiştim. Doktorum bana çok kolay bi işlem demişti ona inandım. İyiki de doktoruma inanmışım ve cahilce gitmişim. Evet bi aparat takıyor kuzum, rahmi görebilmek için, ama inan dayanılmayacak birşey değil. Ben bile dayanıyorsam herkes dayanır diyorum. Ve doktorun doğru diyor toplasan 2 dakikalık bir işlem, o aparat da 30 saniye falan kalıyor.. o esnada bebeğini düşün, hemen geçiyor canım. Hiç korkma kuzum. Gerçekten çok basit bir işlem. Anesteziye gerek yok ben hsg çektirmiştim onu anestezili çekildim ama aşılamada buna ihtiyaç duymadım kuzum.

O gün değil de ertesi gün değerlendirelim değil mi ?
Eşim aynı gün 2 kez zorlanabilir
Bir de diğer yumurtalar ancak büyür.
Canım benim bu dördüncü aşılamam olacak. Ben her seferinde başka türlü denedim.
Doktorum aşılamadan sonraki günü değerlendirin diyor ama ben aşılama günü akşamı değerlendirdiğim de oldu, sabahı değerlendirdiğim de oldu. Üst üste üç gün değerlendiriyorum en az. Sonra bir boş bir dolu adete yaklaşıncaya kadar devam ediyorum canım..

Bir görüş Sperm kalitesi için bir gün beklesin sperm diyor

Diğer görüş ne kadar sperm o kadar iyi diyor. Ben bu şıkkı seçiyorum genelde.

Kendin yap yada yaptır dedi.
Ben acilde yaptırmayı düşünüyorum ama reçete eczanede kalmış.
Reçetesiz yaparlar mı acaba devlet hastanesi var tek burada ?
Ben kendim yapıyorum canım. Çok kolay aslında ama yapamam korkarım diyorsan hastanede yaptır. Hiç bilmiyorum canım reçeteyi isterler mi. meirda sen hastanede mi yaptırmıştım iğneyi? Reçete istemişler miydi kuzum

Eve geldik canım. 4 değil de 3.5 saat yaklaşık buz kutlesiyle kalmış oldu. İnşallah birşey olmamıştır.

Yazdıkları reçete de dandik bir kağıda ilaç ismi sadece, kase vs yoktu zaten de, yine de yaparlar mı diye tereddüte düştüm.

Benim de hsg gözümü korkuttu anestezili çekildim 2.5 ay önce. Buna da dayinirim inşallah.
Bende 11 yıllık evliyim, hala ilk ilişki baslangicik sıkıntılı ilk yillara göre çok daha iyi ama doktorlar alttan muayene yapınca anlıyor yine hemen

Buz kütlesi soğuksa hala birşeycik olmamıştır. Yumurta gözüne koy kuzum. İğnenin ucu minicik. YouTube'da videolar var nasıl yapıldığına dair.
Ben YouTube de videolar izleyeyim, yaptiramazsam evde kendim yapayım hemen.
Hatta hastaneye 11 de gideyim, yaparlarsa 11 buçukta yapılmış olsun, yapmazlarsa 12 ye eve ben yetişir yaparım olmadı

Benim de 8 yıl oldu bana doktorum birşey demedi. Demek ki artık baya ilerletmişim belli olmuyor. Zaten ayda kaç kez muayene oluyorum alttan, alıştım tövbe yaarebbimm

ördek ağzı gibi bi alet rahimin açılmasını sağlıyor. ilkinde cok acım olmustu. Bugün hissetmedim bile takacağı zaman derin derin nefes aldım verdim. Zaten sonrası öksür diyor öksürdüm sonra cıkardı. Sizide öksürtüyorlar mı

Oh ne güzel ne güzel geçmiş bugünkü. Darısı H hayaldunyasi123 'sının. O da yarın olacak .... Yok ben hiç öksürmüyorum kuzum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…