Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Hakkında hayırlısı olsun canım gittin mi doktora ben gittim bu ay doktor uygun görmedi benim çatlamayan büyük bi
Yumurtam varmış onun için ilaç
Verdi sana ne dedi doktor ?

Canım ilk 3 gün uzan dinlen sonrasi kendini yormadan rutin hayatına devam edebilirsin

Kızlar aşılamadan sonra kaç günde regl oldunuz?
14. Gün oldum canım
Doğal gebelikten farkı yok canım. Ağır spor ve ağır iş yapmaktan sakınman yeter. İlk gün dinlen. Gerisi çok da mühim değil. Aşılamada istirahat demiyorlar ama tüp bebek de istirahat diyorlar sanırım.
Benimde ilk aşılamam şuan kasıklarımda hafif ağrı ve göğüs hassasiyet var sanki regl olacakmışım gibi hissediyorum
Umarım yerleşme belirtileridir kuzum.
Hakkında hayırlısı olsun canım gittin mi doktora ben gittim bu ay doktor uygun görmedi benim çatlamayan büyük bi
Yumurtam varmış onun için ilaç
Verdi sana ne dedi doktor ?
Canım çatlamaya yumurtan kist olduğundan vermiştir. Eğer yumurta geliştirici verseydi, o kisti besliyor ve daha çok büyütüyor. Mecbur mola alacaksın canım. Ben yarın gideceğim canım. Adetin 4. Günü gitmiş olacağım. Kist yoksa klomen veya femaraya başlarım muhtemelen. Üzüldüm ya bu ay birlikte takip ederiz diye düşünüyordum neyse olsun vardır bi hayır. Kist varken de hamile kalabiliyorsun. Bu ayı değerlendirin mutlaka

Aşılamam oldu eve geldim. Sizde şırıngayla yaptıkları zaman hissediyormusunuz. Ben hissettim gittiğini. İlkinde cok acı olmustu canım acımıstı ama bunda hissetmedim bile. Doktor taktığı şeyi cıkarınca biraz birşey aktı gibi oldu eşim hemen doktora söyledi. Taktığı şeyi takmadan yıkadı. Jel sürmeyi cok doğru bulmuyorum o yüzden yıkadım o biraz akan onun suyu dedi. Spermler coktaan yumurtaya gitti bile dedi.

Yok öyle bir şey demiyorlar. Öyle bir şey olacağını sanmam ama dinlenmekte fayda var.

Bir tane de 11.5 mm var. Toplam 4 yumurta yazdı. Çoğul gebelik ikiz ya da üçüz olma ihtimal var dedi. Kabul ediyorum yazıp imzaladım hatta. Sağlıklı olsunda Allah’tan gelene razıyım

İğneden dolayı hepsi aynı anda çatlamaz mı ? Bunu çok merak ediyorum

Bir tane de 11.5 mm var. Toplam 4 yumurta yazdı. Çoğul gebelik ikiz ya da üçüz olma ihtimal var dedi. Kabul ediyorum yazıp imzaladım hatta. Sağlıklı olsunda Allah’tan gelene razıyım
Banada aynısını dediler bende kabul ettim. 2 tane 13 mm yumurtam vardı belki çatlatma iğnesine kadar onlar 15 olmuştur. 2 tanede 19 vardı sanırım. Şimdi en stresli dönem başladı beklemek.

İğneden dolayı hepsi aynı anda çatlamaz mı ? Bunu çok merak ediyorum
Yumurtalar 18-22 mm arasında çatlıyor kuzum. O aralığa gelen çatlar. Örneğin; 36 saat sonra 22 mm olan yumurtan çatlar ama 15mm olanın çatlaması beklenmez. 15 mm olan bir kaç gün sonra çatlayabilir. O sebeple aşılamadan sonra da adet gününe kadar değerlendirmek önemli.

Banada aynısını dediler bende kabul ettim. 2 tane 13 mm yumurtam vardı belki çatlatma iğnesine kadar onlar 15 olmuştur. 2 tanede 19 vardı sanırım. Şimdi en stresli dönem başladı beklemek.
Canım başladı walla heyecanlı ama bir o kadar stresli olan kısımın aşılamadan sonea beklemek zor olan. Yetişeceğim sana inşallah aramızdan bi de böyle ikizi olan çıkar

Benim bugün 15. günüm ama gelen giden yok

Safransari canım kontrolün nasıl geçti? Günün belli oldu mu? Yumoşların nasıl?
Canım 1 yumurta olmus.
Bende az mı dedim, yok olması gereken bu 2 olursa s...... yapıyoruz dedi. O s... ile başlayan kelimeyi tam anlayamadım.
Birde 21mm dedi yumurta sanırım. Yada 19 mi dedi tam aklıma kalmadı. Heyecanlanıyorum doktorda sormak istediklerimi unutuyor, dedikleri aklımda kalmıyor
Cuma günü ilişki yaşayın dedi.
Cumartesi akşam 24. Te iğne olucam.
Pazartesi öğle 12 de de aşılama olucam.
Doktor sperm almak için 9 da gelin dedi.

Birde canım doktor rahim filmini hastanede çekti, yani hastanenin ameliyathanesi felan var. Ama aşılamayı tüp bebek merkezi var başka hastane, orada yapıyor. Neden acaba, aşılama basit bir işlem değil mi her hastanede olabilecek

Ya benim başka yumurtam var da söylemedi mi doktor acaba
Ben pek anlamıyorum ilk takip yapildigi için ama 3 tane gördüm sanki, keşke daha dikkatli baksaydim.

edahandro biz ilçede yaşadığımız için belki bulamayız diye ilde aldık çatlatma iğnesini.
4 saat sonra evde olacağız diye buz kütlesi de verdi eczane.
İnşallah ilaç bozulmamistir
Bir de canım eczaneye sormayı unuttum buzlukta mi muhafaza edelim, buzdolabı kısmında mi ?

Oy senin heyecanını yerim ben yaaaa ah benim kuzummm, heyecandan soruları unutuyormuş

O s... dediğini ben de bilemedim.

Evet bir yumurta bile yeter, doğru demiş. Aslında bir tane kaliteli yumurta oluşturmak amaç.

2 gün perhizle aşılamaya gireceksin. Biz geçen ay 1 günlük cinsel perhiz yapabildik. 1 güncük spermde de 40 milyon sperm kaybettik. 130 milyon çıkan sperm, 90 milyona düşmüştü. Perhiz önemli. Bu sefer 4 gün mola vermeyi düşünüyoruz.

Yumurtanın boyutu 19 da olsa iyi 21 olsa da iyi. Cumartesi iğne olacağına göre Muhtemelen 19 gibi geldi bana. Az daha büyüsün diye bekleyecek.. 21 olsa bugün hemen iğne yap derdi bence.

Benimki aşılamayı muayenesinde yapıyor. Seninki muhtemelen sperm yıkama ve aşılama işlemini aynı yerde yaptıracak. Onun için götürüyor seni. Biz spermi laboratuvarda yaptırıp, muayenehaneye götürüyoruz canım.

Şimdiden hayırlı uğurlu olsun kuzum pazartesi aşılamanı oluyorsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…