Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Baya iyiymiş aslında. Neden devam etmedin kuzum? Ağır mı geldi

Ben kullandım şimdi 2. Aşılamamı yaptırıyorum yine kullanıyorum
Ben 3 aylık kaşık olanından almıstım. 1 ay kullanmıştım gecen sene adetime sancıma iyi gelmişti. Gebelik olmamıstı bende dayanamadım yemedim daha. Şimdi 2. Aşılamama başladım sadece sabahları yiyorum kahvaltıdan önce bugün kontrolüm vardı 4 yumurtam oluşmuş. 2 si büyük 2 si biraz daha kücük pazartesi tekrar kontrole gidicem

Ben gelmeden konuyu kapatma sakın hamiş değilsem regl olup gelcem famerayla hahahahah

Kızlar merhabalar bende bir soru sormak istiyorum . Çatlatma iğnesi olalı iğne gününü sayarsak 17 saymazsak 16 gün oluyor ve bende herhangi bir kanama olmadı yani adet olmadım diğer türlü bir belirtim de yok bu ay aşılama olmuştum sadece aşırı sıcak basması oluyor birde iğne vurulduğumda da olmuştu etkisi geçene kadar bacak ve bel ağrım var ve aşırı gaz sorunum var . İğnenin 14. Gününden adet ağrısı gibi bir ağrım oldu dedim tamam adet oldum ama ondan sonra ağrı kesildi birde çok özür diliyerek açık sarı renkli bir akıntım var yani sizce adet olmamış olmam normalmi bence hamile değilim ama göz ardı da edemiyorum doktorum kaset testlerde çıkmaz diyor yarın test günüm acaba yumurtam çatlamadı da adetmi olmadım sizce olabilir mi ? Ama aşılama olacağı yani çatlatmanın beklendiği günde ağrım oldu çatlamasa olmaz gibi

Bunu bende duydum canım.
İnşallah yarın pozitifi görürsün.

Baya iyiymiş aslında. Neden devam etmedin kuzum? Ağır mı geldi
Yok ağır gelmedi, hiçbir yan etkisini görmedim ama dediğim gibi sabredemedim. Regl olduğumu görünce aşılama daha kesin gibi geldi o an bilmiyorum. Bir de ben çok ağrı çekerim normalde ama ağrı da çekmemiştim. Tamamen ruh halime bağlıydı yani karar vermem

Test yaparsan varsa çıkabilir çünkü 14 gün olmuş. Çatlatma iğnesi yapılıyor yumurtan büyükse çatlamama ihtimali cok düşük

Canım benim doktorumda gel direk bakalım diyor ama ben idrar testi yapıp kontrol ediyorum. Aşılamadan sonra 12. Günden (çatlatma sonrası 13. Gün oluyor) sonra bana göre test yapılabilir. Burdan okuduklarıma ve kendi tecrübeme göre idrarda varsa çıkacaktır. Yani ister idrar ister kan testi yapmadan bilemeyiz canım. Umarım hamişsindir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…