Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Ben de beklemek istemiyorum çok 32 bitti benim de. Eşimde de sperm yavaşlığı var 2-3 ay tedavi olsa denesek falan zaman kaybı gibi geliyor bana.
Canım 35 yaşındayım. 12. Ayımda doktora gittim. Yumurta takibi yapalım dedi. Yumurtlamamda bir sıkıntı çıkmadı. Ama yaşımdan dolayı istersen aşılama yapalım süreci hızlandırmak için dedi. Doğal yolla olur gebeliğin ama dedi karar senin deyince aşılama oldum. Eşimin hızlı spermi düşük ama doktora göre yeterli, benim de fsh 11.8 bence yüksek ama doktora göre yumurtlayıp çatladığım için onda da sıkıntı yok. Ben özelde takipliyim.

🤰💜ANNE ADAYI💜🤰AŞILAMA TARİHİ İLAÇ
YUMURTA SAYISI
DURUM
@merry581 EylülKlomen
3​
🍀
1. Aşılama​
@iftade1 EylülGonal-f
2​
🧿 🤰
3. Aşılama​
@festina lente4 EylülGonal-f
4​
🍀
1. Aşılama​
@minadilda4 EylülGonal-F
2​
🍀
1. Aşılama​
@turuncummm7 EylülLetu
2​
🍀
1. Aşılama​
@bebis67678 EylülGonal-F
1​
🍀
1. Aşılama​
@GulcanKarakayaTurker NZ9 EylülFostimon
Klomen
3​
💜
1. Aşılama​
Mihra95 Mihra95 9 EylülGonal-F
3​
💜
1. Aşılama​
edahandro edahandro 11 EylülFemara
1​
💜
3. Aşılama​
sumeyye 1306 sumeyye 1306 11 EylülKlomen
2​
💜
2. Aşılama​
meirda meirda 12 EylülFemara
1​
💜
1. Aşılama​
@-nelly14 EylülGonal-f
2​
💜
1. Aşılama​
@esray3515 EylülGonal-F
1​
💜
1. Aşılama​
@Milkamzzgr15 EylülGonal-F
1​
💜
2.​
Aşılama​
Safransari Safransari 💜Letu
💜
💜
1. Aşılama​

Merhaba Güzel Anne Adayları 🤰🧿
Gelin Eylül ayında aşılama sürecimizi birlikte takip edip birbirinize destek olalım. Adımı etiketleyip, bana aşılama gününüzü, yumurta gelişimi için kullandığınız ilacı, yumurta sayınızı iletirseniz adınızı tablomuza eklerim. Umarım bu ay aylardır hasretini çektiğimiz yavrularımıza kavuştuğumuz bir ay olur 🙏

@merry58 @festina lente meirda meirda @mucver veya mucver sumeyye 1306 sumeyye 1306 @reyhan boga @NGZNA @turuncummm @bebis6767 @berfin0518 @-nelly @kardrbc @fresa @esray35
Benide ekler misiniz Gonal f
21 Eylül ilk aşılamam yapıldı

Evet gitti. Ama ilaçlar çok yan etki yaptı. Ben de hadi iç düzenli kullan demekten yoruldum biraz sinir basıyor bana 😂
Anladım canım. İlaçları en az 3 ay düzenli kullanmalı. Aksi halde pek düzelme olmaYacaktır. Aşılamada spermlerin hızı arttırılıyor ve rahmin içine enjekte ediliyor. Normalde rahime geçen spermlerin %95i ölüyormuş geçiş esnasında. Burda hepsini hızlandırıp, hareketsizleri ayıklayıp, hepsini içine enjekte ediyorlar. Bana çok mantıklı geliyor aşılama. Ama tabi başarı yüzdesi düşük. Tüp bebek kadar yok.

Eğer devlette yapmak istersen sonuçlarına göre hareket ediyorlar mesela eşinin sperm sayısı 5 milyonun altında ise direk tüp bebek. Ama üzerinde ise ve farklı engel bir durum yok ise 2 aşılamadan sonra tüp bebek.
Özelde direk aşılama yapılıyor canım
Canım kan verdin mi?

Anladım canım. İlaçları en az 3 ay düzenli kullanmalı. Aksi halde pek düzelme olmaYacaktır. Aşılamada spermlerin hızı arttırılıyor ve rahmin içine enjekte ediliyor. Normalde rahime geçen spermlerin %95i ölüyormuş geçiş esnasında. Burda hepsini hızlandırıp, hareketsizleri ayıklayıp, hepsini içine enjekte ediyorlar. Bana çok mantıklı geliyor aşılama. Ama tabi başarı yüzdesi düşük. Tüp bebek kadar yok.
Tüp bebeğin başarı oranı yüzde kaç canım ?
Sulamanın yüzde 20 diye biliyirum

Kan sonucum çıktı canım negatif ben c-life almak istiyorum hiç kullanan varmı acaba ?
Ben 1 ay kullandım. En az üç regl dönemi kullanılması gerektiğini söylüyorlar ama ben dayanamadım. Kullandığım zaman da faydasını gördüm. Regl olamıyordum, 60 günü buluyordu ama kullandığım zaman döngümün 30. günü regl oldum.

Ben 1 ay kullandım. En az üç regl dönemi kullanılması gerektiğini söylüyorlar ama ben dayanamadım. Kullandığım zaman da faydasını gördüm. Regl olamıyordum, 60 günü buluyordu ama kullandığım zaman döngümün 30. günü regl oldum.
Bende kullandım adetlerim daha hafif geçiyordu. Ve kist vardı o zaman faydası oldu mu bilmiyorum ama yok olmuştu

X