Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Aaa o zaman şahaneee tabiki Gonal-F kullanmalısın çok beğendim bu sigortayı

Saolsn canım benim ya şey sorcam prgstn kullanıyordum bıraktım da hala regl olmadım o geciktiriyor mu peki var mi bi bilgin bu konuda ?
Progeston'u bırakınca üç gün sonra geldi benimki kuzum. Sen kaç gün oldu bırakalı? Prospektüsünde 7 güne kadar gelir yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Yok ben bi ücret ödemedim şuan. Burda ücretsiz. Türkiyede cok pahalı şuan ne kadar olduğunu bilmediğim icin gecen sene aldığımı söylemiştim.

Aaa o zaman şahaneee tabiki Gonal-F kullanmalısın çok beğendim bu sigortayı
Normalde doktor klomen verdi eczanelerinde yoktu. Doktoru aradılar. Doktorlar görüsme yaptı ve mecburen iğneye gectiler yoksa yalvarsamda iğne vermezlerdi. Burda önce 3 ilaclı aşılama o tutmazsa sonra iğneliye geciyorlar. Hatta tüp bebeğe karşılar. 3 klomenli 3 iğneli 6 aşılamadan sonra tüp bebeğe geciriyorlar.

Yok canım bana hiç yumurta takibi yapılmadı.
Doktor aşılama deyince söylemiştim yumurta takibi mi yapsak önce diye, yaştan dolayı direk aşılamaya geçmek daha iyi demişti. Yaş 37.

Bende bu konuda çok tecrubesisim, 7 yumurta geçen ayinki mi oluyor, hiç bilmiyorum ki.

Sen nerdesin canım ?

Şanslısın o zaman sevindim

Canım geçen aydan da olsa bir yumurta görünürdü. Bi de geçen aydan yumurta kalınca kist yapıyor. Seninkiler kist değildir. Kist olsa söylerdi kesin. Seninki Pcos görünümü gibi geldi bana ama doktor yok deyince bilemedim. Doktordan daha iyi bilecek halim de yok pcos yok dediyse yoktur. Doktorun en iyisini sana söyleyecektir.

Yumurta gelişimine göre karar veriyor doktorlar aşılamaya. Ben ilk klomen kullandığımda üç yumurtam oldu ama yumurtaların boyutları birbirlerinden çok farklıydı, doktor bu ay iğnesiz yumurtaları takip edelim demişti, aşılama olmamıştım. Aslında süreç belirliyor canım aşılama olup olmayacağını.

Kızlar bu ilaçlar dolapta durması gereken ilaçlar. Progestan kutusunda 25 derece oda sıcaklığı yazıyor. Dışarda işim olunca bir tane yanıma alsam ne olur ki

Kızlar bu ilaçlar dolapta durması gereken ilaçlar. Progestan kutusunda 25 derece oda sıcaklığı yazıyor. Dışarda işim olunca bir tane yanıma alsam ne olur ki
Benimki hep dışarda. Dolapta tutmuyorum ki hiç. Eczacı birşey demedi valla

Ama çatlatma iğnesi yumurta gözünde duracak. Gonal-F ise kullandığın o da dolapta duruyor olabilir onu bilmiyorum. Progesterona gerek yok bence.

Kızlar birşey sorcam size türkiyede tüp bebek tedavisi başlarken metaformindi yanlış hatırlamıyorsam şeker ilacıydı ondan vermişlerdi. İnsülin direnci ve pcos olanlara veriliyormus. Bende ondan var. Sizce onada başlasam mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…