Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Ben tüp bebek icin gittiğimde bir arkadaşın 25 yumurtası toplanmıştı. Benim 8 yumurtam vardı toplanan cok üzülmüştüm. O arkadaşın 25 yumurtadan hiç kaliteli yumurtası bulunmamıstı. Yumurta sayısı değil kalitesi önemli

Yaa oyle mi, bende 2-3 yumurta normaldir diye düşünüyordum.
Benimde 7 ama bakalım kaçı buyuyebilecek.
Bu süreçte beslenme yada daha farklı birşey yapıyor musunuz acaba yumurta kalitesini artiracak?

Bu süreçte beslenme yada daha farklı birşey yapıyor musunuz acaba yumurta kalitesini artiracak?
Ben ilk aşılamadan sonra viteminleri bırakmıştım. Tekrar başladım. D vitamini cok önemli bu süreçte. Hergün 1 avakado yiyorum 2 haşlanmış yumurta. Bu sıralar cok düzensiz beslendim. Ama yarından itibaren sebze ağırlıklı beslenmeye devam edicem

D vitamini bende aldım
Hemen gelir inşallah.
Avakado alacaktım bugün bulamadım.
Yumurtaya bende dikkat edeyim.

Kuzum yumurta a det bittikten sonra yumurta gelişmeye başlıyor ve normal şartlarda ilaçsız 1 yumurta oluyor. Örneğin Ben de adetliyken yumurta görmüyor, rahmin iç kalınlığına falan bakıyor, kist var mı yok mu bakıyor. Yumurta geliştirici İlaç kullanınca genelde 1-2 yumurta oluşuyor veya 4e kadar çıkabiliyor sayı. Senin bu 7 yumurta geçmiş aylardan kalan yumurtalar mı acaba?

Örneğin 2 yumurtadan fazla olunca doktorlar genelde aşılama yapmak istemiyor. Çünkü üçüz dördüz gebelikler riskli.
Bi de böyle çok yumurta görünümü olunca pcos diyorlar ama sana yok demiş. Demek ki seninki öyle birşey değil

Uzun lafın kısası bunlar benim bildiklerim ama doktorun seni en doğru şekilde yönlendirecektir. Daha önce hiç yumurta takibi yapıldı mı canım sana? Eğer yapılmadıysa bu ay sadece yumurta takibi de yapabilir gibi geldi. Bence herşey 27 Eylül'de belli olacak. Umarım hakkında en güzeli olur kuzum.

Kızlar ben 2. Aşılamaya başlıyorum. Bugün gittim kontrole ilaclar yazıldı fakat eczanede klomen yokmuş. Doktorlar görüstü mecburen iğneliye geçildi. Bugün gonal-f başlıyorum. Cuma kontrol var.
Kuzum gonal -f ye ne kadar ödedin? Çok para diyorlar ona. Klomencik sadece 120 tl

Kızlar ben 2. Aşılamaya başlıyorum. Bugün gittim kontrole ilaclar yazıldı fakat eczanede klomen yokmuş. Doktorlar görüstü mecburen iğneliye geçildi. Bugün gonal-f başlıyorum. Cuma kontrol var.
Hayırlı uğurlu olsun kuzum önümüzdeki ay senin ayın olacak İnanıyorummm

Canım tüp Bebek için demiş arkadaş. Tüp bebek de farklı ilaçlar kullanarak çoğul, çokça yumurtalar elde ediliyor.. senin 7 yumurtanın durumu başka bence kuzum. Normalde ilaçsız 1 yumurta olur. Nadiren 2 yumurta görülebilir.

Kuzum gonal -f ye ne kadar ödedin? Çok para diyorlar ona. Klomencik sadece 120 tl
Gecen sene tüp bebek tedavisinde cok para ödemiştim. Türkiyede gercekten cok para bu işler. 20 bin tüp bebek merkezine vermiştim 20 bine yakın ilaclara. Git gel yolu vardı birde. Cidden maddi ve manevi yıpratıcı sürec oluyor. Türkiye için ama birde tüp bebek raporu cıkarıp yarı yarıya düşürenler vardı o sistemi cok bilmiyorum. Ben özel gitmiştim o yüzden parayı fazla ödedik.

Oyyy çok para canım ya. Klomen çok ucuza geliyor. Klomen diye diretseydin keşke? Gerçi gonalf nin etkisi daha çoksa bilemiyorum, doktorunun illaki bir bildiği vardır tabi. tüp bebek parasının yarısı maşallah.

Ah canım benim gözlerim doldu inan umut etmek bile o kadar güzel ki inşallah bebeğimmm benimledir, çok dua ediyorum hem kendim, hem sizler için
Saolsn canım benim ya şey sorcam prgstn kullanıyordum bıraktım da hala regl olmadım o geciktiriyor mu peki var mi bi bilgin bu konuda ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…