Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Valla bende hep vardı canım hatta dün göğüs hassasiyeti başladı
Bel ağrısı ve gaz hiç geçmedi ama kasıkta batma ve regl olacakmışım gibi alt karın ağrısı iki gündür falan var. Aşılama gününü de sayarsam bugün 5. gün... Bilemiyorum artık nedir bu...

İlk defa kararsız kaldım canım.Bi yanım hemen devam etmeyi istiyor ama bi yandan da bi aylık bir ara iyi gelir gibi hissediyorum.Ama ara verip de kendiliğimden hamile kalmam gibi bir mucize olmazsa her halükarda 2. aşılamayı denicem hayırlısıyla.
İnşallah sen ve listedeki kalan arkadaşların hepsi bir bir pozitifleri görür, bizlere de umut olursunuz

Tekrar Doktora gideceksen o da Seni yönlendirecektir kuzum. Hakkında hayırlısı olsun mucizen seni bulsun inşallah

Bel ağrısı, kasıkta batma ve regl olacakmış gibi alt karın ağrısı olması normal mi? İlaç ve iğne etkisi mi?
Canım iğne etkisi hepsi. 5. Günde daha bebek rahme yerleşmedi bile kuzum... zaten bu iğne etkisinin yarattığı belirtilerin sonunda ya hamiş çıkıyorsun ya hamiş olmuyorsun. Hani bazı yerlerde okursun ben iğne oldum belirti gösterdim hamileyim diye. Yani o kişi de kendince haklı çünkü belirtiden sonra hamile olduğunu öğrenmiş. Umarım senin de sonunda hamile olduğun haberini alırız canım

Benim yumurtlamadan 10 gün sonra reglim gelir hep. Hiç 14 u bulmaz. Aşılama bunu etkiler mi acaba ?
Canım aşılama doğal yolla gebelik gibi, onun etkilediğini ben sanmıyorum. İğne etkilerse o etkiliyor bence. İğneden sonra 16. Günü bulabiliyor adet olmak. Klomen ve iğne benim döngümü uzattı. Ben 23-24 günde bir adet olurdum artık 25-27 günde bir oluyorum. İğne genelde 14. Günü bulduruyor benim tecrübem. Ben de senin gibiydim. 10 gün sonra adetim gelirdi

amin canımm en güzeli 1 yumurta olsun sağlıkla tutsun yeter güzelim.. aminnnn sonsuz aminn

Benim de bu bu sıralar kafama takılmıştı.
Arkadaşım fnd_50 de bu konuda beni uyardı.
Catlamadan 10 gün sonra reglim gelmesi erken mi oluyor diye.
Bir doktora sormuştum 10-14 gün arası normal demisti.
Evde yığınla gebelik testi var, benim şüpheye düşüp kullanmama gerek kalmadan regl geldi hep.
Ama bunda da gittiğinde soracagim bu doktora da normal mi diye.
Randevum 16.50 de

Yol kuzum ya yanlış alarm herhalde iğnesinin etkisi azda olsa varmış bu gün o gölgeden yok belki dünkü test hatalıydı prodoktorun çünkü herhalde tutmadı diye düşünüyorum artık
Canım bence yarın da çıkma ihtimali var. Önce negatife dönecek sonra pozitife dönecek testimn inşallah. Yarın da çıkmazsa o zaman olmama ihtimali yüksek oluyor artık. Genelde 12. Günde çıkıyor herşeye hazırlıklı olalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…