Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Belki kuzum bilmiyorum ama aşılamada geç döllenme ihtimali olabilir mi acaba ?
Bugun erkrn gebelik testide yaptım oda negatif öıktı ama hala adetim gelmedi
Benim okuduklarıma göre 18 gün pozitife dönem olmuş geç döllenme demiş doktor. Arkadan gelen bi yumurtanız varsa çatladıysa neden olmasın diye düşünüyorum

Bugün aşılama gününü de sayarsak 7. Gündü ve şu 1 saattir aşırı vajina ağrısı çekiyorum kasık değil resmen doğum sancısı gibi vajina ağrısı çekiyorum ya niye olur başına gelen var mı

Canım bende öyleyim ama en azından birilerine ilaç olurum melhem olurum diye yazıyorum
Damlaaa modunu düşürme canıııımmmm benim çok hastayım günlerdir giremedim buralara bir türlü iyileşemedim ilaç da kullanamıyorum. Planın ne bu ay ne düşünüyosun napıcaksın sen hep kalbimde ve duamdasın seninde güzel haberini duyacağım burada

Ya benim güzel kalplim yoldaşımm teşekkür ederim duaların için Allahım razı olsun benımde aklımdasın kaç defa yazdım sildim belki rahatsız ederim diye benim plan yarın doktora gitmekti ama öyle şiddetli bir adet ağrısı cekıyorum ki sağımdan soluma dönemiyorum alttan muane olmam imkansızz öyle bir ağrım var dişlerim kırılıcak kendımı sıkmaktan ağrı kesici de alamıyorum yumurtalamayı engelliyormuş kaldım böyle. Sen hala iyileşmedin mi kuzum benim Allah şifa versin bol bool dinlen gececek bu günler bebeğinle en güzel günlerini yaşıcaksın Allahın izniyle sen cok güzel bir anne olacaksın

Güzel kuzum kalbi güzeliim olur mu öyle şey kız bu nasıl bişey valla normalde çabukta atlatırdım bir hafta olcak hala öksürük baş ağrısı boğaz ağrısı vs geçmedi korkuyoda insan bu dönemde. Birde üstüne şu tiroid işi bozdu biraz moralimi erken fark ettikte bakalım. Adetinin kaçıncı günündesin? Beşinci günü de iyi hissetsen ağrın biraz geçse gitsen bişey olmaz aslında ben 5.gün gitmiştim tedaviye o zaman da başlamıştı. Bu ayı atlamamış olurdun aslında. Yine aşılama mı düşünüyosun

Olsun sen artık annesin çok rahatsız etmemek lazım iki canlısınnn ya vücudunun direnci düşüyor gebelikle beraber ondan kuzum hatta hamilelik gribi mi ne var internetten araştır bi hiç bozma moralini siz bebeginle zor olanı başardınız hepsini atlatırsınız bi ilaç tedavisine bakar cok yüksek değilmiş zaten korkulcak bir sey olsa doktorun bilgi verirdi stres yapma kendine canım ben istedim eşim ara verelim dedi sonra ben ara vermeye karar verdim eşim bidaha deneyelim dedi derken arada kaldık napcagımız hala belli değil geldim hastaneye çünkü ağrıdan uyuyamadım zerre yürüyemiyorum öyle kötüyüm ki kelimeyle tarif edemem bi sorun var sanırım korktum duramadım evde

Canim nasilsin? Doktorla gorusebildin mi ins iyisindir

Ne dedi doktorun şimdi nasılsın canım

Canım ohss ilk defa duydum desem evet aşılama yaptırdım dün ama devlet hastanesinde yapıldı doktoruma şuan ulaşmam mümkün değil ancak hastaneye gitmem gerek muayene oldun mu ondan mı dedi doktor yerleşme kanaması diye

Canim nasilsin? Doktorla gorusebildin mi ins iyisindir
Parol içtim canım daha iyiyim diyebilirim canımdan can gitti oturdum düşündüm yani bu böyle bir sancıysa doğum sancısı nasıldır diye maalesef görüşemedim canım asistan vardı doktor izinliymiş bir hafta üniversitede tedavi olduğum için herşey böyle aksıyor işte özel gibi olmuyor

Ne dedi doktorun şimdi nasılsın canım
Bitanem doktoru göremedim 1 hafta izinliymiş asistan vardı oda hiç bir sey anlamadı sağolsun eve döndüm parol içtim yatıyorum normalde arveles filan içiyordum ama yumurtaşamayı bozuyormuş ondan içemedim

Kaç yumurta olmustu birde hap iğne neyle yapıldı aşılama

Canim benim cok gecmis olsun benim de gecen ay reglim cok kotu olmustu iki buklum olup aglamistim. Bu ilaclar sanirim zorluyor vucudu.senin de sebebi o olabilir yine iyi kalkip gidebilmissin. Muhtemelen gecer bugun yarin kuzum. Allahim acil sifalar versin ayagini belini sicak tut kendini de zorlamamaya calis.

Kaç yumurta olmustu birde hap iğne neyle yapıldı aşılama
Kaç yumurta olduğunu bilmiyorum öyle birşey söylemediler benimde ilk aşılama tecrübem yok sadece 22 ml olmuş çok iyi dedi doktor. Ben Gonal f iğne kullandım canım aşılama sonrası içinde progestan hapı verdi ama her gün 2 adet rahimden kullanacakmışım. Dün çikolata kisti olanların aşılama hikayelerine baktım olumsuz çikılata kisti olanlara aşılama yapmazlarmış bana neden yaptılar bilmiyorum modum düştü açıkçası

inşallah sen ne durumdasın
Ben aşılamanın 6.günündeyim bu ay olmasına pek ihtimal vermiyorum önümüzdeki ay bir kez daha aşılama yapsam mı yoksa ocak ayında direkt tüp bebek mi diye düşünüyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…