Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Yaa harika bi mutluluk sağlıkla kucağınıza alın evladınızı inşallah İlk aşılamanız mı? Neden gebelik olmuyordu? Benim gibi çikolata kisti olup aşılama ile gebe kalan var mımerak ediyorum

Kistler için verilen doğum kontrol hapları hamileliğe engel olmuyor. Onların ilaç kategorisi hormon içerdiği için doğum kontrol hapı olarak geçiyor ama doğum kontrol hapı değiller sadece hormon düzenliyorlar.

Teşekkürler canım senide tebrik ederim allahım sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah. son adetten sayarsak 5+1 görünüyorum ama aşılama yaptıralı 17 gün oldu neye göre bakılıyor keseye bilmiyorum betam henüz 125 e çıktı 3000 lere geldiğinde kalbini duyacağız dedi doktorum henüz muayeneye çağırmadı. Birde benim folik asit düşük çıktı folik asite başladım tiroidim bi tık yüksek çıktı onun içinde yarın endokrine kan vereceğim tekrar. Sonrasında ilaç kullanmaya başlayacağım muhtemelen. Tiroid bebeğin gelişimini çok etkiliyormuş

Aynı dönem sayılırız benim 2 Eylül'de aşılama oldu ama adet günü geceli 5 hafta 4 gün oldu. Umarım tiroid yüksek değil ya da seni etkileyecek durumda değildir canım. O konuda bilgi yok ama güzel düşün güzel olsun aşılamaya göre 21 gün geçmeden kese gorulmiyor diye biliyorum. Hakkımızda hayırlısı olsun sağlıklı bir şekilde çocuklarımızı kucağımıza almak nasip olsun. Güzel heyecanlar şuan bu duyguları yaşamak bile çok güzel.

Yaa harika bi mutluluk sağlıkla kucağınıza alın evladınızı inşallah İlk aşılamanız mı? Neden gebelik olmuyordu? Benim gibi çikolata kisti olup aşılama ile gebe kalan var mımerak ediyorum
Evet canım ilk asilamam. 3 yıl tedavi gördüm polikistik vardı bende hsg cekildikten sonra gebe kaldım. 10. Haftada kaybettim maalesef düşük olunca 6 ay ara verdim sonra tekrar denedigimizde olmadı. Doktor stres dedi çatlatma iğnesi vs her şeyi kullanıyordum. Tüp bebek maaliyetli geldi aşılamayı sordum. Denedik zor oldu ama tuttu. Hormon ilaçları karında şişlik sıvı akciğer de sıvı vs gibi etkiler yarattı çok kötüydü hastanede yattım bı baktım hamileyim. Ben can derdine düşmüştüm. Şimdide kaygılarım var tabi ama düşünmemeye calisiyorum

Bende de kullandığım ilaçlar müthiş şişkinlik yaptı resmen 3 4 kilo fazlam var şuan

Evet arkadaşlar benim kırmızılar geldi ve bende 2 aşılama sonucunda tüp bebeğe geçiyorum biraz dinlenmeye ihtiyacım var ama psikolojikmen tabi amh değerim buna çok müsade etmiyor .

Geçmiş olsun canım, güzel düşün güzel olsun herşey Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin Benimde karnım çok şişti gazım var ama geçecek diyorum tartılmıyorum bile asla bu süreçte

Kızlar bugün aşılamanın 4 günü ama çok belim kasık ve karnım ağrıyor karnımda batmalar var iğnenin etkisiyle diye düşünüyorum başka kötü bir şey olamaz değil mi

Karnın da şişlik varsa ohss de olabilir. Sende aşılama yapmıştın değil mi? Doktoruna sor istersen. Benim şuan kanamam oldu doktor yerleşme kanaması dedi ama tedirgin oldum. 5 haftada yerleşme kanaması olur mu ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…