2023 Ekim Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Selam kızlar bugün ayrıntılı ultrasonumuz oldu çok zormuş ya yada benim öyle geçti bilmiyorum çocuk pozisyonundan dolayı karnıma baya bi bastırmak zorunda kaldı çok üzüldüm bebeğime bişey olursa diye ben kocamla sarılırken bile dikkat ediyoruz allahım deşildi resmen karnım çocukta göstermedi kendini doğru düzgün eller hel havada yüzünde 😁 ama şükürler olsunki herşeyi normal birşey çıkmadı canı sağolsun minik kızımın 477 gram olmuşuz maşallah diyeyim sizlerde de böyle oldumu karnınıza bastırdılarmı
Benim gibi olan yokmu kızlar karnım bugün bile acıyor birde tetanoz oldum dün kolumda çok fena😞

Kızlar merhaba. Formunuza yine ben geldim affola 🫠🙈 1 martta transfer oldum ikinci denemem. 2 adet 4aa 5. Gün embriyosu transfer edildi, 6 martta lekelenme yaşadım. Doktoruma sordum yerleşme kanaması olabilir dedi. Tabi kesin bişey yok. Erken olduğunu bile bile dün öğlen erken gebelik testi yaptım negatif çıktı. Artık direkt kan vermeyi beklicem evde test yapmayı düşünmüyorum, asıl test günüm 12 mart ama yarın transfer günü hariç 8. Günüm oluyor. Baktırsam varsa kesin çıkar mı? Bu şekilde lekelenme olup idrarda negatif kanda pozitif alanlar var mı? Çok korkuyorum istemsizce 🥹
🤲🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻☀️☀️☀️☀️☀️☀️🧿🧿🧿🧿🧿🤍🤍
Canım benim transferin 8. günü yerleşme kanamam olmuştu ama idrar testi yapmadım ben direkt kan verdim. Bence hareketlerine falan dikkat et ve tam tahlil gününü bekle. İnşaallah hayırlısı ile pozitifi görürsün 🥰

Merhabalar ben yine moral bozukluğu ile geldim ve artık belirsizlikler beni çok yordu sizlerin bilgisine ihtiyacım var 8 haftalık olduk ultrasonda kalp atışı var fakat sesini duyamadık hala ve gelişimi çok yavaş 4.1 mm olmuş 8 haftalığa göre çok küçük
Canım şimdi baktım ben ultrason kağıtlarıma 8. Haftada 16.8mm diyor.
Kalp atışını duymaya gittiğimizde biz de sesi çok net alamadık ben nefes alıp verdikçe bebeğin kalp atışını duymak zor olmuştu ama bir sıkıntı yok demişti doktor. Bir dahaki kontrolü bekle canını sıkmamaya çalış inşaallah sağlıklı bir şekilde ilerler🌸🌸

Canım benim transferin 8. günü yerleşme kanamam olmuştu ama idrar testi yapmadım ben direkt kan verdim. Bence hareketlerine falan dikkat et ve tam tahlil gününü bekle. İnşaallah hayırlısı ile pozitifi görürsün 🥰
Kanamanız nasıldı? Benim damla şeklinde 2 leke vardı. Açık kırmızıydı bekledikten sonra kahverengiye döndü. İnşallah yerleşme kanaması yaşamışımdır bende 🤲🏻 artık test yapmıyorum canım normalde 12si salı günü test günüm ama pazartesi kan vericem zaten sonuç ertesi gün çıkıyor 🤲🏻💖

Kanamanız nasıldı? Benim damla şeklinde 2 leke vardı. Açık kırmızıydı bekledikten sonra kahverengiye döndü. İnşallah yerleşme kanaması yaşamışımdır bende 🤲🏻 artık test yapmıyorum canım normalde 12si salı günü test günüm ama pazartesi kan vericem zaten sonuç ertesi gün çıkıyor 🤲🏻💖
İnşaallah canım. Benimki direkt kahverengiydi. Hemşireyle konuşmuştum. Adet kanaması da olabilir yerleşme kanaması da olabilir demişti. 10. gün tekrar leke gelince yarın yaptır testi demişti. Ben 11. günde kan verdim. Sağlık ocağında verirsen ertesi gün çıkıyor kan. Ama devlet hastanesinin aile hekimine gidince iki saate sonuç alıyorsun

İnşaallah canım. Benimki direkt kahverengiydi. Hemşireyle konuşmuştum. Adet kanaması da olabilir yerleşme kanaması da olabilir demişti. 10. gün tekrar leke gelince yarın yaptır testi demişti. Ben 11. günde kan verdim. Sağlık ocağında verirsen ertesi gün çıkıyor kan. Ama devlet hastanesinin aile hekimine gidince iki saate sonuç alıyorsun
Anladım canım. Benim baktığımda 2 damla şeklinde vardı bir daha gelmedi. Doktorum yerleşme kanaması olabilir dedi. İnşallah öyledir 🤲🏻❤️ imkanı kısıtlı bir şehirdeyim canım burda hastane sonuçları 4-5 gün sonra bazen giriyor. Bazen de 2 ay geçiyor. SAĞLIK ocağında vermek en iyisi benim için 🥰

Benim gibi olan yokmu kızlar karnım bugün bile acıyor birde tetanoz oldum dün kolumda çok fena😞
Benim detaylı oldu ama doktorum bastırmadı bebeklerin pozisyonları hep uygundu belki ondandır. tetanoz olduğumda benimde çok fenaydı ve benm kolum 1 hafta ağrıdı şimdi 12sinde 2. Doz olcam inşallah bu sefer ağrımaz 🤷🏼‍♀️

Canım şimdi baktım ben ultrason kağıtlarıma 8. Haftada 16.8mm diyor.
Kalp atışını duymaya gittiğimizde biz de sesi çok net alamadık ben nefes alıp verdikçe bebeğin kalp atışını duymak zor olmuştu ama bir sıkıntı yok demişti doktor. Bir dahaki kontrolü bekle canını sıkmamaya çalış inşaallah sağlıklı bir şekilde ilerler🌸🌸
8 haftalığa göre 6 haftalık boyutu gelişimini tamamlayabilir mi 16.8 mm nerde 4.1 mm nerde çok küçük kalmış neden acaba 😞

Kızlar ramazanı şerifiniz mübarek olsun ben doktora danişmadim ama oruç tutamiyacam malum başlarda kötü zamanlar geçirdim 12 kilo verdim halen bile yürürken dengeli yuruyemiyorum takatsizim birde aç karnina guatra ilacım var uyandığımda halen sarı safra kusuyorum sizler ameliyatta oldum gerçi o konuda iyiyim 🙂sizler oruç tutacak misiniz

Kızlar ramazanı şerifiniz mübarek olsun ben doktora danişmadim ama oruç tutamiyacam malum başlarda kötü zamanlar geçirdim 12 kilo verdim halen bile yürürken dengeli yuruyemiyorum takatsizim birde aç karnina guatra ilacım var uyandığımda halen sarı safra kusuyorum sizler ameliyatta oldum gerçi o konuda iyiyim 🙂sizler oruç tutacak misiniz
Hayırlı ramazanlar canım benim doktorum oruç tutmayı önermiyor bol su diyor zaten sürekli. Bende zaten 2 saatte bir bişey atmazsam ağzıma kan şekerim yerlerde bu durum beni çok zorluyor bebişlerimiz sağlıklı büyüsünde inşallah ☺️🤲🏼

Hayırlı ramazanlar canım 🌸 herkesin hamileliği farklı seyrediyor o yüzden herkesin kendi kararı. Ben doktoruma sordum sahur ve iftarda dengeli beslenip yeterli sıvı alırsan deneyebilirsin dedi. Denemek istiyordum zaten bugün tuttum bakalım nasıl geçecek. Zaten dinimiz bu konuda zorlamıyor kararı doktora ve anne adayına bırakıyor. Sonradan kazasını tutarsın inşaallah 🥰

Merhaba formunuzu meşgul ediyorum. 1 martta transfer oldum. Bugün kan testi yaptırdım sonucum yarın çıkacak. Transferin 6. Günü 2 damla kırmızı pembe arası lekelenme yaşadım birkaç dk bekleyince kahverengiye döndü. Doktorum yerleşme kanaması olabilir dedi. 2. Denememdi çift embriyo transferi, Lekelenmenin ertesi günü öğlen test yapmıştım negatif çıkmıştı çoğu kişi erken diyor ama bilemiyorum. Pek umudum yok. Sormak istediğim, lekelenme kesinlikle yerleşme kanaması mıdır? Yani lekelenme yaşayanların pozitif mi oldu 🤲🏻
☀️☀️☀️☀️☀️☀️

Merhaba formunuzu meşgul ediyorum. 1 martta transfer oldum. Bugün kan testi yaptırdım sonucum yarın çıkacak. Transferin 6. Günü 2 damla kırmızı pembe arası lekelenme yaşadım birkaç dk bekleyince kahverengiye döndü. Doktorum yerleşme kanaması olabilir dedi. 2. Denememdi çift embriyo transferi, Lekelenmenin ertesi günü öğlen test yapmıştım negatif çıkmıştı çoğu kişi erken diyor ama bilemiyorum. Pek umudum yok. Sormak istediğim, lekelenme kesinlikle yerleşme kanaması mıdır? Yani lekelenme yaşayanların pozitif mi oldu 🤲🏻
☀️☀️☀️☀️☀️☀️
Benimki yerleşme kanamasıydı pozitif gördüm çok şükür inşaallah senin de öyledir🌸 sonucu yaz bize de merak ederim🥰

X