2023 Ekim Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Nasıl yani laboratuvarda gelişmeyen embriyoyu transfer edip geliştiğini mi görmüşler
Ayrıntıyı bilmiyorum canım ama benim de 3.gün embriyom var ben 5.güne bekletmek istedim o da laboratuvar ortamında gelişmeyen embriyo anne karnında gelişebilir boşuna bekletmeyelim demişti

Ama bazen de lab ortamında 3 ya da 5.güne gitmeyen embriyo anne karnında gelişebiliyormuş kızlar 🌸 Embriyologtan duymuştum
Evet bunu bende duydum hatta taze transferi bu yüzden yapıyorlar anne karnında daha güzel gelişiyor diye.

Kızlar merhaba birşey sormak istiyorum. Benim iki tane ikinci gün embriyosu var doktorum iki seçenek sundu ya çözdürüp üçüncü güne gelmelerini bekleyelim öyle transfer yapalım yada 2.gün olarak yapalım dedi ama eğer 3.güne gelmezlerse tekrar başa sarıcam sizce ne yapmalıyım 😔
Aslında cozdurup canlı kalmama olasiligi var ..o zaman da transfer iptal olur başa saracaksin..
Ama 2. Gün olarak dondurulmuş transfer etsen rahim en iyi lab.daha iyidir rahmin içinde gelişme ihtimali daha yüksek ..

Kurabiyem şu günleri bi atlatsak Allahın izniyle bi nefes alıcaz 😔 Ben de yatıyorum kıpırdamıycam hiç. Geçen gün sıvı kaybından serum vermişlerdi bugün kendi doktoruma göründüm acildekilere beni yatırmadıkları için kızdı muhtemelen onunla alakalı oldu bu olay bol bol şu iç

Kaç haftaliksin şimdi..
Rabbim bebeğini korusun 🤲
İnşallah birşey olmaz az olduğu sürece sıkıntı yapma canım
7+3 bitti bugün😊 allahtan sonradan kırmızı kanama gelmedi kahverengi akıntı geldi inş o da bitti gibi. Allahım korusun hepimizin bebişini sağlıkla tutunsunlar büyüsünler inşallah🙏🏻 su zaten içiyorum çok arkadaşım da hamileliğinde hep kanama yaşadı doktoru bol su iç demişti. Kanamayı görünce sessizce yatıyom yatağıma akşama kadar dinleniyorum geçiyor. Allahım kötüsünü göstermesin.

şu an varya içime ılık su aktı çok teşekkür ederim

perşembe günü randevumuz ama geçen haftadan beri sıkıntı bastı beni

forumlarda youtube ta hep 5 ve 6 haftalıkken duymuşlar eyvah dedim

doktorda 1 hafta geride duruyor çok küçük diyince iyice panikledim de eşime aileme falan hiç çaktırmıyorum
Benim de 6+6 da duyuldu ama çok az doktor daha erken dedi yeni yeni oluşuyor sıkıntı yok dedi üzülme bi dahakine duyarsın inşallah 🙏🏻

Benim de 6+6 da duyuldu ama çok az doktor daha erken dedi yeni yeni oluşuyor sıkıntı yok dedi üzülme bi dahakine duyarsın inşallah 🙏🏻
Ben de 6+6 da duymuştum zaten genel olarak aynı gidiyoruz diye hatırlıyorum ucumuzu . Ben şuan 7+5 im sizin kaç? Doktorlar 8. Haftaya kadar duymak için süre veriyor diye biliyorum ben

Selam gençler. Hastaneden geldim. 9+5ten bildiriyorum. Miniğimin elleri ayakları maşaallah kıpır kıpırdı. Kalp atışını da duyduk. Haftasıyla uyumlu gidiyor çok şükür. Boyu 28 mm olmuş. Tüp bebek doktorumla son randevumdu. Pazara kadar iğnelere devam et sonra bırakabilirsin dedi. 11-14. Haftadaki tarama testlerini hatırlattı ama ben yaptırmayı düşünmüyorum.

7+3 bitti bugün😊 allahtan sonradan kırmızı kanama gelmedi kahverengi akıntı geldi inş o da bitti gibi. Allahım korusun hepimizin bebişini sağlıkla tutunsunlar büyüsünler inşallah🙏🏻 su zaten içiyorum çok arkadaşım da hamileliğinde hep kanama yaşadı doktoru bol su iç demişti. Kanamayı görünce sessizce yatıyom yatağıma akşama kadar dinleniyorum geçiyor. Allahım kötüsünü göstermesin.
Maşallah canım .amin canım ..kanama az da olsa gerçekten gözümüz korkuyor Allah'ım korusun ..
Bnde kanama.oldugu zmaan dinlenuyorum ki hoş normalde de çok fazla kalktigim söylenemez ..

Selam gençler. Hastaneden geldim. 9+5ten bildiriyorum. Miniğimin elleri ayakları maşaallah kıpır kıpırdı. Kalp atışını da duyduk. Haftasıyla uyumlu gidiyor çok şükür. Boyu 28 mm olmuş. Tüp bebek doktorumla son randevumdu. Pazara kadar iğnelere devam et sonra bırakabilirsin dedi. 11-14. Haftadaki tarama testlerini hatırlattı ama ben yaptırmayı düşünmüyorum.
Maşallah canım.. Rabb'im sağlıkla büyütmeye nasip etsin .
Taramayı neden yaptırmayı düşünmüyorsun..zaten kesin sonuç değil de işte insanlar içi rahat diye yaptiroyrular .
Bnde yaptırmayacagim ama ben embriolara ngs yaptrimistim kromozm sıkıntımız olduğu için ..
Allah'ım sağlıkla doğurup büyütmeyi nasip etsin 🤲

Maşallah canım.. Rabb'im sağlıkla büyütmeye nasip etsin .
Taramayı neden yaptırmayı düşünmüyorsun..zaten kesin sonuç değil de işte insanlar içi rahat diye yaptiroyrular .
Bnde yaptırmayacagim ama ben embriolara ngs yaptrimistim kromozm sıkıntımız olduğu için ..
Allah'ım sağlıkla doğurup büyütmeyi nasip etsin 🤲
Amin canım cümlemize inşaallah. Yaa bir kere bu testler %100 sonuç vermiyor hata payı var. Allah korusun diyelim bir şey çıktı müdahale, tedavi edemiyorsun. Ben bir doktordan dinledim eğer bebeği aldırmak gibi bir düşünceniz yoksa test yaptırmaya gerek yok diyordu. Çok denk geldim ben sorun var dediler bebekte bir şey çıkmadı boşu boşuna annenin hamileliğini zehir ettiler. O yüzden düşünmüyorum ben. Allah hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin 🌸

Amin canım cümlemize inşaallah. Yaa bir kere bu testler %100 sonuç vermiyor hata payı var. Allah korusun diyelim bir şey çıktı müdahale, tedavi edemiyorsun. Ben bir doktordan dinledim eğer bebeği aldırmak gibi bir düşünceniz yoksa test yaptırmaya gerek yok diyordu. Çok denk geldim ben sorun var dediler bebekte bir şey çıkmadı boşu boşuna annenin hamileliğini zehir ettiler. O yüzden düşünmüyorum ben. Allah hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin 🌸
Evet 2 li test falan olasılık üzerine sonuç veriyor kesin sonuç vermiyor ben direk fetal dna yaptırcam kesin sonuç veriyormuş 10. Haftadan sonra

X