2023 Aralık Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Canım acil ihtiyacım varsa ve 1 ilaç fln alacaksam parayla alıyorum yazdırma imkanım yoksa haftasonu fln sa yoksa her kontrole gittiğimde doktor ilaçların hepsini yazıyor ben ödediğini ne kadar yazdıysa alıyorum. Ama yazdırmakta fayda var tabiki. Mesela oksapar 680 tl doktor yazdığında 45 tl gibi bir para ödüyoruz

Toplam 700 mu ben aile hekiminde yazdirdigim halde 2350 TL ödedim prolutex 1012 TL olmus onu da yazdira bilseydik iyi olurdu

Sadece 1 kutuyu devlet karşılıyor malasef mesela progestoren içinde 30 tane var bir aylık gibi gösteriyorlar ben günde 4 tane kullanıyorum iki kutu aldım birini devlet karşılıyor birini ücretli aldım . Devletin karşıladığı diğer ilaçlarda aynı esrofemde aynı şekilde

Duphaston günde 3*2 olarak içiyorum ben o sebepten çabuk bitiyor. Hibor da kutuda 2 iğne oluyor sadece. Hemen bitiyorlar dige ben 2, 3 kutu yazdiriyorum. Devlet karşılıyor benimkileri içinde az var dige ama aylık da hesaplıyorlar malesef

Bende doktoruma yazdırıp aldım şu zamana kadar ama aile hekimine gidip durumunu az edersen yazıyormuş

Ben aile hekimliğinde yazdiroyorum. Durumumu anlattim. Devletin karşıladığı ilaçları yazdiriyorum . Devletin karşılamadığıni da bizzat parayla alıyorum. Ama ilacınızı yazdirirken özellikle doktora günde kaç kere içtiğinizi belirtin ki ona göre kutu hakkı doğsun. Mesela estrofem günde 1 olarak devlet hak veriyor. Ben sadece iki kutusunu yazdirabilmistim . Sonrası parayla aldım. Hak bitiyor çünkü.

Arkadaşlar şimdi size bir şey soracağım bugün benim transfer mi beşinci günüm normalde akıntı görmemem için rahmi kalınlaşması için bebeğin daha rahat tutabilmesi için sabah akşam fitil kullanıyorum ekstra da akıntımın hani devam etmemesi için vegifem fitil kullanıyorum yani günde beş tane fitil kullanıyorum bugüne kadar hiçbir akıntım olmamıştı Bugün biraz fazla su içtim sanırım diğer günlerime göre hem devamlı içiyorum ama bugün beşinci günüm arkadaşlar lavaboya gittiğimde kahverengi bir akıntı gördüm yalnız bu akıntı şey normal adet akıntısı gibi değildi afedersiniz de yapışkan akıntılardan yani sizce bu bebeğimin tutunma belirtisi midir bu şekilde olan arkadaş var mı beşinci gününde belirti yaşayan transferden sonra çok şükür ki hiç kabızda olmadım sizce bu nedir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…