2023 Aralık Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Arkadaşlar şimdi size bir şey soracağım bugün benim transfer mi beşinci günüm normalde akıntı görmemem için rahmi kalınlaşması için bebeğin daha rahat tutabilmesi için sabah akşam fitil kullanıyorum ekstra da akıntımın hani devam etmemesi için vegifem fitil kullanıyorum yani günde beş tane fitil kullanıyorum bugüne kadar hiçbir akıntım olmamıştı Bugün biraz fazla su içtim sanırım diğer günlerime göre hem devamlı içiyorum ama bugün beşinci günüm arkadaşlar lavaboya gittiğimde kahverengi bir akıntı gördüm yalnız bu akıntı şey normal adet akıntısı gibi değildi afedersiniz de yapışkan akıntılardan yani sizce bu bebeğimin tutunma belirtisi midir bu şekilde olan arkadaş var mı beşinci gününde belirti yaşayan transferden sonra çok şükür ki hiç kabızda olmadım sizce bu nedir 🥹
Yerleşmeye çalışıyordur canım. Yüksek ihtimalle. 😊Nasıl kabız olmadınız Allah aşkına bana da söyleyin

Arkadaşlar siz kullandığınız ilaçları aile hekimine yazdırıp öyle mi alıyorsunuz eczaneden? Ben bu zamana kadar hiç öyle yapmadım ama bugün duphaston, prednol ve progesteron alacaktım toplamda 700tl dedi eczane ama aile hekimine yazdırırsan daha uyguna alırsın dedi. Siz nasıl alıyorsunuz ilaçları?
Ben direk eczaneden alıyorum baya külfetli oldu çünkü iğnelerime hemen o gün başlamam gerekiyordu doktorum bana gidiş geliş 4 5 saat uzaklıktaydı yani zaten kontrole gidip eve geldiğimizde bir hayli bitkin oluyordum onyğzden hiç sağlıkocağına yazdırmadım.

Yerleşmeye çalışıyordur canım. Yüksek ihtimalle. 😊Nasıl kabız olmadınız Allah aşkına bana da söyleyin
Hiç kendimi tuvalet konusunda şıkıştırmadım afedersiniz de baktım geliyor hemen tuvalete gittim tuvalete gidip gelmeyince hiç kendimi zorlamadım sürekli su içtim sanırım benim bünyem de bu konuda biraz çalışkan ben normalde de kendimi hiç kabız bilmem 🙈

Hiç kendimi tuvalet konusunda şıkıştırmadım afedersiniz de baktım geliyor hemen tuvalete gittim tuvalete gidip gelmeyince hiç kendimi zorlamadım sürekli su içtim sanırım benim bünyem de bu konuda biraz çalışkan ben normalde de kendimi hiç kabız bilmem 🙈
Kronik bendeki. Ama ilaçlar da cabası. Kaç litre içiyorsunuz günde . Hiç sevmem su. Ama sırf iyi gitsin diye gün içinde 1 buçuk litre ancak içiyorum.

Kronik bendeki. Ama ilaçlar da cabası. Kaç litre içiyorsunuz günde . Hiç sevmem su. Ama sırf iyi gitsin diye gün içinde 1 buçuk litre ancak içiyorum.
Sizin suyunuz benden fazlaymış 🤭 ben sadece ilaçlarla içiyorum bugün sadece normal şişede içtim ekstra ☺️ kendinizi o konuda hani olmasada gideyim belki gelir alışkanlığınız varsa bence bu dönemde bırakın.

Arkadaşlar şimdi size bir şey soracağım bugün benim transfer mi beşinci günüm normalde akıntı görmemem için rahmi kalınlaşması için bebeğin daha rahat tutabilmesi için sabah akşam fitil kullanıyorum ekstra da akıntımın hani devam etmemesi için vegifem fitil kullanıyorum yani günde beş tane fitil kullanıyorum bugüne kadar hiçbir akıntım olmamıştı Bugün biraz fazla su içtim sanırım diğer günlerime göre hem devamlı içiyorum ama bugün beşinci günüm arkadaşlar lavaboya gittiğimde kahverengi bir akıntı gördüm yalnız bu akıntı şey normal adet akıntısı gibi değildi afedersiniz de yapışkan akıntılardan yani sizce bu bebeğimin tutunma belirtisi midir bu şekilde olan arkadaş var mı beşinci gününde belirti yaşayan transferden sonra çok şükür ki hiç kabızda olmadım sizce bu nedir 🥹
Arkadaşlar doktoruma yazmalımıyım bazı başlıklarda açılan konularda doktorlar bazı ilaçları kesmişler ama benim ki büyük birşeyde değildi

Sizin suyunuz benden fazlaymış 🤭 ben sadece ilaçlarla içiyorum bugün sadece normal şişede içtim ekstra ☺️ kendinizi o konuda hani olmasada gideyim belki gelir alışkanlığınız varsa bence bu dönemde bırakın.
Hayır hiç öyle yapmam. İhtiyacım olduğu zaman giderim. Ama özür dilerim ikinmak zorlanmak her türlü oliyor ben anlamıyorum ya . Napsam çaresizim. Çorba su az ekmek kayıs komposto hiç bana mısın değil. Beni trsnsferden sonra en çok bu zorluyor. İkinmayi istemiyoruz demişti hemşire. E afedersiniz onu yapmasam nasıl olacak vala artık son çare kuru erik . Bakalım inşallah faydasini gorurum.

Kızlar ben rahim kasılmaları ve kramplardan hastaneye gittim kimyasal düşük yapıyormuşum . Nasipte yokmuş bu seferde hayırlısı allahtan
Çok üzgünüm. Doğru zamanda gelsin minnoşun. Böyle teselli olur mu diye kızabılırsın ama ıkı kere yasadım ama 3-4 tahlılde guzel yukseldı sonra olmadı uzun surunce daha cok umıtlenıyorsun sonu hayalkırıklıgı :KK43:

Hayır hiç öyle yapmam. İhtiyacım olduğu zaman giderim. Ama özür dilerim ikinmak zorlanmak her türlü oliyor ben anlamıyorum ya . Napsam çaresizim. Çorba su az ekmek kayıs komposto hiç bana mısın değil. Beni trsnsferden sonra en çok bu zorluyor. İkinmayi istemiyoruz demişti hemşire. E afedersiniz onu yapmasam nasıl olacak vala artık son çare kuru erik . Bakalım inşallah faydasini gorurum.
Doktorunuza danışın eğer üstesinden gelemiyorsanız benim doktorum da bana ıkınmayı yasakladı ilaçlar kabız yapabilir ama biraz dikkat edelim dedi bir de bana kabız olursan çok yatma belirli aralıklarla yürüyüş yap demişti sen de zorlanıyorsan bence bir doktoruna danış belki faydalı olabilecek ilaç bile verebilir

Selam kizlar benim bugun 9. Gunum transferden sonra erken gebelik testi yaptim sonuc assagida ekli idrarda pozitif cikip kanda negatif goren oldu mu hic

Eklentiler

• 20240102_222148.jpg
    20240102_222148.jpg
    75,3 KB · Görüntüleme: 86
Çok üzgünüm. Doğru zamanda gelsin minnoşun. Böyle teselli olur mu diye kızabılırsın ama ıkı kere yasadım ama 3-4 tahlılde guzel yukseldı sonra olmadı uzun surunce daha cok umıtlenıyorsun sonu hayalkırıklıgı :KK43:
Evet haklısın ben 5 ci transferimdi 7 ci embriyom hiç gebelik yaşamaıştım ilk kez pozitif aldım hep diyordum ya kimyasal vilemi tutmaz tutmuyor bende diye . Şükür tutunma imkanını gördüm kötüde iyi birşey arıyorum çok ağladım ilk kez pozitif gördüm umut bağladım. İlerleseydi daha çok umut bağlıyacaktım haklısın

Merhaba ☺️ Benim şubat ayında transferim olucak opu’dan sonra doktora sormayı unutmuştum hemşirelere sordum transfer zamanında iğne değil hap olarak ilaç kullanacağımı söylemişlerdi ınstada filan iğne yapanları görüyorum sizde nasıl oldu sadece hap kullanan oldu mu yoksa herkes hap + iğne mi kullandı tecrübelerinizi paylaşır mısınız🌸

Selam kizlar benim bugun 9. Gunum transferden sonra erken gebelik testi yaptim sonuc assagida ekli idrarda pozitif cikip kanda negatif goren oldu mu hic
Bence bu test pozitif bende tüp bebek sürecine başlamadan önce de bu erken gebelik testlerinden sayısız kez yaptım silik de olsa yine çizgi çıkartıp negatif oldukları olmuştu ama bu test daha net ikinci çizgi bence var hayırlı olsun 🌸 Benimki bu şekildeydi ama negatifti

Eklentiler

• 5A845484-FA92-4083-B13C-FFB10D12F395.png
    5A845484-FA92-4083-B13C-FFB10D12F395.png
    346,7 KB · Görüntüleme: 78
X