2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

Haklısın canım ama adet geçmeden test yapan biri değilim heleki şimdi artık bebek konusunu rafa kaldırmak istiyordum eşim deneyelim dedi durdu onu üzmek istemedim . Çünkü doğuma gitcek cesaretim kalmadı oda biliyor bunu . Zamana ihtiyacım vardı eğer hamileysem şuan nasıl doğurcam nasıl becercem bunu düşünerek bi hamilelik benim için çok zor olcak ..😞
O kadar haklısın ki bu düşüncelere sahip olmakta. Çünkü sonuçta hepimiz birer insanız ve insani duygularımız var. Endişelerimiz, kaygılarımız olması çoook normal. İnan bana hepsi geçecek. Bebişini kucağına aldığın an çok daha farklı duygular hissedeceksin, hatta bebişini kucağına almayı geç hamileyken ilk kalp atışını duyduğunda, ilk kez tekmelediğinde bile 😊

Bazen Allahım sınıyor işte bizi çok istediğimiz şeylerle. Her şerde vardır bir hayır. En doğru zaman şimdiye kadar değilmiş sizin için belli ki. Sakın moralini bozma. Yalnız değilsin, bunu da unutma. İçin sıkıldıkça yaz destek olalım birbirimize 😊

Ancak bu ağır ilaçlar yerine kendin takviye kullanabilirsin. Doktorun söylemesini bekleme. Mesela her gün omega3, b12, d vitamini al mutlaka. Her gün yürüyüş yap, yumurta gelişimine katkısı var yürüyüşün. Ayrıca inositol kullanmanı öneririm, benim doktorum bana verdi. Yeme içmeni daha temiz beslenme ile değiştirebilirsin. Bunlar için doktorun demesini bekleme bebişim.
İnositol kullanıyorum ben de geçen ay başladım takviyelere de devam ediyorum. Tek sıkıntım çok hareketsizim oturarak çalışıyorum yürüyüşe de enerjim kalmıyor akşama. Zorlamak lazım biraz.
Kızlar Çarşambaya doktordan randevu aldım araştırdım çok iyi bir doktor Ankara Hacettepe den buldum profesör inşallah bana iyi gelir bu doktor bakalım ne diyecek sizinle de paylaşırım inşallah güzel şeyler yazarım buraya😌☺️
güzel haberlerini bekliyoruz 🙏🏻

Çat iğne harici 14.günüm kizlar
Bu şekilde çikti testlerim yok dimi? ben göremiyorum çünki

Eklentiler

• IMG_0426.jpeg
    IMG_0426.jpeg
    69,3 KB · Görüntüleme: 67
  • IMG_0422.jpeg
    IMG_0422.jpeg
    67,4 KB · Görüntüleme: 46
  • IMG_0423.jpeg
    IMG_0423.jpeg
    100,2 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG_0424.jpeg
    IMG_0424.jpeg
    55,5 KB · Görüntüleme: 51
Çat iğne harici 14.günüm kizlar
Bu şekilde çikti testlerim yok dimi? ben göremiyorum çünki
Şimdi sen ben göremimyorum diyince bilemedim ama ben bişiler görüyorum. O zaman benim gördüğüm fotoyu çekerken ki gölge düşmesi filan mı acaba. Çatlatma iğnesi sonrası yumurtası geç çatlayanları gördük çünkü. Sen hiç bir şey görmüyorsan net o halde yoktur aşkım.

Şimdi sen ben göremimyorum diyince bilemedim ama ben bişiler görüyorum. O zaman benim gördüğüm fotoyu çekerken ki gölge düşmesi filan mı acaba. Çatlatma iğnesi sonrası yumurtası geç çatlayanları gördük çünkü. Sen hiç bir şey görmüyorsan net o halde yoktur aşkım.
Ay olabilir ama 14.gün dha koyu çikmasi gerekemez miydi

Testi açsam mi acbaa ya 🤔🙂

İnositol kullanıyorum ben de geçen ay başladım takviyelere de devam ediyorum. Tek sıkıntım çok hareketsizim oturarak çalışıyorum yürüyüşe de enerjim kalmıyor akşama. Zorlamak lazım biraz.

güzel haberlerini bekliyoruz 🙏🏻
Dışarı çıkıp yürüyüş yapacak vaktin yoksa evde bir bölüm dizi aç, geç karşısına şu leslie yürüyüşlerinden yap. O diziyi izlerken nasıl zaman geçmiş anlamayacaksın bile, hem yapacağın egzersiz de sıkıcı gelmez. Onun dışında işe giderken ve eve dönerken 1-2 durak önce in, ben öyle yaıyordum eskiden.10 dk yolu uzatırdım o 10 dk bile iyi gellirdi.Asansör ve yürüyen merdiven yerine mutlaka normal merdiven kullan mesela.

Ben iş yerindeyken tuvalete gidiyordum tuvalette 20x2 set şeklinde 1-2 karın bacak hareketi yapıyordum tavsiye ederim 😂
Hatta oturduğum yerden karnımı sıkar, bacaklarımı karnıma çekerdim filan. İnternetten bak istersen oturarak yapılacak egzersizler diye. Önemli olan egzersiz yapabilmek.

Yok daha yeni beta salgılanıyorsa böyle çıkması normal. Erken gebelik testin var mıydı? artımed in t1 t2 lisi ya da freely de olur. Bu iki test 5 beta yı algılıyo
Ypk maalesef ya laboquick var bu canım oda yaptiğim :KK43: ama fotoyu karartmişsn ya mesla orda ben de gördüm çok ilginç ya

Ypk maalesef ya laboquick var bu canım oda yaptiğim :KK43: ama fotoyu karartmişsn ya mesla orda ben de gördüm çok ilginç ya
O zaman yapıcak bir şey yok, son kez yarın sabah ilk idrar ile elindekini dene. Zaten laboquick için iyi diyorlardı. VArsa koyulaşır, yoksa yoktur.

Kaç numaralıda gördün benim gördüğümde mi o diye bakalım😂

Herkese günaydın kızlar, tatil dönüşü iş başı yapanlara da kolay gelsin, beklenen regl günüm geldi henüz gelen giden yok bekliyorum, hemen test yapmayacağım acele etmeyeceğim, sakin kalmaya çalışıyorum, hepimiz için güzel haberler alacağımız bir hafta olsun inşallah 🥰

Günaydın kızlarım🙏❤️ Ben 23 haziranda doktora gitmiştim progesteron hormonu yine de bakalım demişti doktorum. Sonuç böyle çıktı. Yani sağlıklı gebelik için uygun bir sayı olabilir mi acaba? Bat günüm bugün ama bekleyeceğim. 🥹

Eklentiler

• IMG_2973.jpeg
    IMG_2973.jpeg
    29,9 KB · Görüntüleme: 56
Günaydın kızlarım🙏❤️ Ben 23 haziranda doktora gitmiştim progesteron hormonu yine de bakalım demişti doktorum. Sonuç böyle çıktı. Yani sağlıklı gebelik için uygun bir sayı olabilir mi acaba? Bat günüm bugün ama bekleyeceğim. 🥹

Canım bilgim yok benim bu hormon hakkında ama beta değerine bakılıyor, sende progesteron değerine bakılmış, bilenler vardır belki, benim de bugün beklenen regl günüm, inşallah güzel haberler alırız🧚‍♀️

Dışarı çıkıp yürüyüş yapacak vaktin yoksa evde bir bölüm dizi aç, geç karşısına şu leslie yürüyüşlerinden yap. O diziyi izlerken nasıl zaman geçmiş anlamayacaksın bile, hem yapacağın egzersiz de sıkıcı gelmez. Onun dışında işe giderken ve eve dönerken 1-2 durak önce in, ben öyle yaıyordum eskiden.10 dk yolu uzatırdım o 10 dk bile iyi gellirdi.Asansör ve yürüyen merdiven yerine mutlaka normal merdiven kullan mesela.

Ben iş yerindeyken tuvalete gidiyordum tuvalette 20x2 set şeklinde 1-2 karın bacak hareketi yapıyordum tavsiye ederim 😂
Hatta oturduğum yerden karnımı sıkar, bacaklarımı karnıma çekerdim filan. İnternetten bak istersen oturarak yapılacak egzersizler diye. Önemli olan egzersiz yapabilmek.
Diziyle yürüyüş önerisi çok mantıklı geldi bak onu deneyebilirim. Asansör hiç kullanmam zaten her gün merdiven kullanıyorum korkumdan 😬 zaten su vitaminler şişiriyor insanı biraz hareket iyi gelecek

Günaydın benim de hiç bilgim yok bu konuda zaten çok bilgisiz kalıyorum buradaki arkadaşların yanında 😬 eminim bilen birileri vardır umarım regl gelmez 🙏🏻

X