2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

Ovulasyon testi bir ara o kadar koyulaştı ki bugun yarın yumurtlama görürüm diye düşündüm durdum. Sonra hop birden silikleşmeye başladı. Kaç gündür yapıyorum t çizgisi hiç görünmüyor bile. Bir şey anlamadım bu işten. 😏
Aynısı bende de oldu ya dün koyulasmaya başlamıştı bugün t çizgisi yok gibi bişey 😟

O kişi bendim sanırım 😂

Evet doktorum dedi onu da. yumurta büyüyor ve Çatlamaya yakın Epifiz bezi uyarılıyor. Epifiz bezi aracılığı ile Lh hormonumuz artıyor ve Pik dediğimiz şeyi görüyoruz. Ovulasyon testinde silikleşince çatlamış oluyor yani yumurtlamış oluyoruz ya da kiste dönüşüyor ve yumurtlayamıyoruz.

Sen bence içini ferah tut, bu durum herkes bu şekilde değilmiş zaten, doktor bile arada olabiliyor dedi. Senin yumurtan güzel büyümüş.

Hee birde şey var. Silikleşince hemen çatlama olmayabiliyormuş o çok önemli dedi doktorum. O yüzden pik gördükten sonrs 1 hafta deneme önemli 1 dolu 1 boş.
İnşallah dediğin gibi çatlamıştır yavrum. Hoş bana çatlama sorunun yok demişti femara kullanırken hiç iğne falan da vermedi. Olmadı dediğin gibi bir dolu bir boş ilerleyeceük de canımız çıktı yahu bu sıcaklarda artık😂😂😂😂

A Afratafrac canım sen artık ovu test uzmanı gibi bişey oldun😂 dün testim koyuydu pik olması yakın demiştin ya hatta, bugün aşırı silik çizgi. Sebebi ne olabilir biliyor musun koyuyken bir anda siliklesti yumurta büyümedi mi yani ne oluyor hiç bir sey anlamadım 😟

X