2022 Tüp Bebek Anne Adayları

Kaldirdilar mi ayağa seni daha yatiyomusun
Arada yuruyorum ama hemen yoruluyorum birde gaz cikartamadigim için koprucuk kemiklerim agriyor yururken tuvalete cikabldm ama ancak çiş zaten bir sey yok ki midemde ne çıksın sabab 7 bucukta girdim ameliyata 10 buçuk gibi ciktim ayilttilar ama oglen 12 ye kdr uyudum sonra da uyur uyanik anesteizden

Merhaba hosgeldin
Hoşbuldum canım.
2022de tekrar anne olmak istiyorum ama tüp bebekle mi olur doğal yoldan minolur bilemiyorum.

Kısaca kendimden bahsedeyim, hem fikir veren olur.
21 Şubat ayında ivf ile hamile kaldım, transferden önce rahimden septum ameliyatı oldum, peşine transferle hamile kaldım, doğum yapalı üç buçuk ay oldu, ama kavuşmak cennette ins..
Doktorlar doğumdan sonra altı ay korun dediler,o yüzden bı iki buçuk ayım daha var..
Septumu aldıkları için doğal yolla kalabilir miyim bilemiyorum çünkü septum gitse bile pcos var o da doğal yolla gebe kalmayı engelliyor.
Dondurulmuş embriyolarım var, aslında beklemem gereken altı ayı doldurduktan sonra bı iki ay kendiliğinden olsun diye deneyebilirim ama zaten zorlu günler süreçler geçirdiğim için daha fazla hayal kırıklığı yaşamaktan korkuyorum, o yüzden belki direk dondurulmuş transferine gidebilirim. Bu arada Ankara bahcecide gördüm pozitifi..

Yazdıklarından dolayı cok üzüldüm canım bebegini kaybetmissin anladığım kadariyla başın sagolsun inan aglamamak icin zor tutuyorum kendimi eşim yanmda caktirmamaya calisiyorm bugun duysallik gunumdeyim heralde bi haber daha aldim o da beni etkilmis olabilir rabbim sana o cektigin cefanin sefasimi surmeni gostersin desem yanlış anlamazsn umarim biz tadamadik hala ama sen yine de o duyguyu tatmissin sormam da bi hata yoksa bebegini neden kaybettin nasil oldu bu süreç
Pcos pek bilmiyorum arastirmadm hic degilse donmus embriyolarim var bence bu çok iyi çünkü öbür türlü sifirdan basliyorsun herseye o daha cok yoruyor olmalı insanı kafan ne zaman rahatlarsa o zaman transfer olmanı isterim
Bu arada bende ankara bahcecide tedavi görüyorum

Evet bende de yorgunluk vardi gaz cikmayinca katı biseyde yiyemiyosun yedirmiyolar zaten yanliz baya sürmüş sen ameliyat 3 saat zaten yarim saati narkozdu aletlerdi onlar hazirlaniyo

1 saat uyyosan 2 saat uyaniksin tuaf bisey patalojiye gonderdilermi tüpleri

Ben bayilana kdr aletleri hazirlamislardi evet uzun surmus biraz tup bebek uzmanlariy da gekmis. Patolojiye gönderildi haftaaya gelir dedi doktor sonuc. Smdi yavas yavas gaz cikarmaya basladm yatakta karnima cekiyorm ayaklarimi

Allah razı olsun. 8.5 yıl sonra hamile kalmıştım, öncesi ne kadar zorlu geçtiyse hamileliğimde o kadar kolay ve rahatti. Üç aylık olana kadar iğneler ilaçlar bı miktar zorladı ama hiç simayet etmezdim. Çok rahat bı hamilelik geçirdim, bende şeker var öncesinde de insülin kullaniyordum gebeligimde de kullandım, insülin olayı biraz can sıkıcıydı. Oğlumun kilosu boyu herşeyi normaldi.
36+1 de 59 cm 3.400 kg doğdu benim canımın parçası cennetlik yavrum
17 Ekim'de gece WC ye kalktığımda kanama başladı, zaten karnim indi bayağı ama hiic kötü dusunmedim "Allah'ım sen verdin o senin koruyacak olan sensin" dedim sabırla ambulansı bekledim. Gittiğimde gece saat 3.5, doktor kalp atışı alamadım dedi ama aklıma yine kötü bı şey gelmedi, böyle zamanlarda Allah benden idraki alıyor, daha evvel büyük bir korku acı yasamistim ama tabi şu an ki acının adı da yok tarifi de.. o zamanda böyle idrak kapanması yaşamıştım, işte oğlumda da öyle oldu apar topar sezeryene aldılar, çıktığımda da algılayan adım, doktor uğraşıyoruz oglunla dedi, bende aman ben sivrilmeyim oğlumla ilgilendiler dedim yani anlamadim, akıllı geçinen biriyim ama ne aklı.. şuurum gitmiş benim, çok kızdım o süreçten sonra kendime, keşke idrak edip baksaydim çocuğuma diye..

Ya böyle bı topicte bunları anlatmam doğru değil ama ya. Kimse üzülmesin bu yazdıklarım çok ağır şeyler ben dayanamıyorum eminim okuyanlar da com üzülür.
Sizlere söyleyeceğim tek şey lütfen com dua edin, ve Allah'tan asla ümit kesmeyin. Bakın ben bu süreçte tek şuna şükrettim. İyi ki iman nimeti var iyi ki ahiret var. Benim oğlum cennette ve biz orda kavuşacağız ins

Mune son yazdıklarımı silmeniz mümkün mü, alakasız yerde yazmışım, kimseyi üzmek istemem, başlıkla alakasız yazdıklarım

İnanin çok üzüldüm keşke böyle olmasaydi o kadar cok yasanmislik duyuyorum ki keske 7 aylik dogsaymis oglunuz hic degilse kuvezde yasardi 36+1 tam 9 aylik oluyor değilmi bence yasamasi lazimdi hani duyduklarima göre söylüyorum 7 aylik ve 9 aylik doganlar yaşıyor diye keskelerle hayat gecmiyor malesef sizin adiniza çok üzüldüm oglunuz cennette sizi bekliyo olucak eminim siz şuan cennetlik bi annesiniz benim gozumde rabbim ikincisinin acisini yaşatmasın size cok zor donemlerden gecmissiniz evet belki yaşadığınız seyleri anlamayabiliriz ama vicdan diye bisey var inanin vicdanima oturdunuz dilerim rabbim sizin yüzünüzü güldürsün

Son düzenleme:
Ümidini kaybetme bu ilk ve son değil herseyin başı dua bu mubarek gunde daha cok dua etmeliyiz benimde arkadasim tüp bebek tedavisi gördü hamile kaldı ikizlere 7 aylikken 4 cm acilmasi oldu Ankara şehir hastanesine gitti 7 cm den sezeryana aldilar şuanda ikiside kuvezde yasam savasi veriyolar boyle seyler hep karsimiza cikiyor evet üzülüyoruz ama sizinde dertlesmeye ihtiyaciniz var

Ben bayilana kdr aletleri hazirlamislardi evet uzun surmus biraz tup bebek uzmanlariy da gekmis. Patolojiye gönderildi haftaaya gelir dedi doktor sonuc. Smdi yavas yavas gaz cikarmaya basladm yatakta karnima cekiyorm ayaklarimi
Gaz cikarirken mutlu oluyosundur iyi bari omuzlarında ağrı varmi peki

Oğlumun kardeşi olur elbet hiç ümidimi kaybetmedim, kaybetmem de ins. Ama işte bizim imtihanimiz en zorundan. Sen hangi aşamadasin, hangi doktorda tedavi oluyorsun

Oğlumun kardeşi olur elbet hiç ümidimi kaybetmedim, kaybetmem de ins. Ama işte bizim imtihanimiz en zorundan. Sen hangi aşamadasin, hangi doktorda tedavi oluyorsun
Yusuf Aytaç tohma doktorum suan rahim dinlendirmedeyim embriyolar dondurduk 25 tane den 19 dollendi 5. Gune 6 tanesi gitti bu hafta regli de gidicem gecikmezsem eger tup ameliyati oldum ikiside alındi bakalm ne diyecek

Yusuf Aytaç tohma doktorum suan rahim dinlendirmedeyim embriyolar dondurduk 25 tane den 19 dollendi 5. Gune 6 tanesi gitti bu hafta regli de gidicem gecikmezsem eger tup ameliyati oldum ikiside alındi bakalm ne diyecek
Yusuf bey benim domtorumun yerine geldi, ins vesile olur sana canım. Yaşın kaç kaç yıldır bekliyorsun

Yusuf bey benim domtorumun yerine geldi, ins vesile olur sana canım. Yaşın kaç kaç yıldır bekliyorsun
İnsallah çok tatli bi doktor sakaci arastirmadan gitmistim o doktor denk geldi Yaşım 28 5senelik evliyim ilk deneyimim 3 sene once tüplerim tikali oldugunu öğrendim cesaret edemedim hic bi anda kendimi ankarada buldm normalde gorusmeye gitmiştik o gün basladik tedaviye 15 aralikda

Nasip bu işler, yaşın geç değil. Allah yaz.is olsun yeter mi, nefesli ömürlu versin. Ben 32 yaşındayım, Allah oğlumu kardeşlerini nasip etsin ins. Bahceciyj beğeniyorum ben, eğer transfere karar verirsek Berfu hocada olucak ins

Tüpler açıklamasını için mi aldılar. Önce toplama oldu sonra aldılar illa ki di mi. Tüpler alınınca yumurtlama oluyor ama doğal yolla hamile kalmak mümkün olmuyor galiba di mi

Evet cok temiz cok ilgililer sanki yillardir taniyormusum gibi berfu hocayi cok met ediyolar benim doktorla birlikte calisiyolarmis insallah berfu hoca size ugurlu gelir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…